Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőotthonba kell mennem...

Nevelőotthonba kell mennem ezek után?

Figyelt kérdés
Sajnos anyám alkoholista, és már 5 hónapja nem dolgozik. Állandóan iszik, soha nem bírja ki 2 napnál tovább. És mindig dugiban iszik, és a tesómmal sokszor buktattuk le. Apám egy idegbeteg, és féltékeny rá állandóan, mert sose alszik itthon anyám (hanem az örökölt házban) és állandóan hívogat mindenkit hajnalban. Anyám sok adósságot csinált már eddig, és ezért el kell adni a kocsinkat is. Mit csináljak? :( 15 éves vagyok és még az élet előttem van. Szeretek tanulni, sportolni és mindenünk meg volt ami kell egy élethez. Olvastam már hogy nevelőotthonba, vagy nem tudom hova kell menni, de én nem szeretnék. Egy olyan családot szeretnék, ahol nem isznak (legalábbis nem mindennap) hanem csak ünnepelnek és amiatt. Hol lehet ilyet keresni? Segítsetek kérlek.
2010. aug. 20. 14:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
6%
Már irtál erröl egy kérdést!! Már kattál ott választ
2010. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igen?! Még jó, hogy tudok róla :) Most vettem magamat rá, hogy írjak egy ilyen kérdést.
2010. aug. 20. 14:20
 3/33 anonim ***** válasza:

Nagyszüleid nincsennek? Hozzájuk nem mehettek?

A testvéred hány éves?

2010. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Egy nagyim van, nála lakik még a lánya. Meg, hogy mondhatnám el ezt nekik? Olyan ciki :( Tesóm pedig 19..
2010. aug. 20. 14:23
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogsz nevelőotthonba kerülni,hogyha elvesznek a szüleidtől,ami végülis nem valószínű,ha minden alkoholistától elvennék a gyerekét,akkor a fele gyerek intézetben lenne itt Mo-on :S Szóval...A családját meg sajnos nem válogathatja meg az ember :( Amint tudsz,költözz el,menj kollégiumba,stb...
2010. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Édesanyádat kezelni kell, tudatosítani benne, hogy amit csinál, azzal tönkretesziaz egész családot. Nevelőintézetbe csak akkor kell menned, ha a gyámügy úgy gondolja, hogy egyik szülőd, nagyszülőd, vagy egyéb rokonod sem képes biztosítani a feltételeket az egészséges fejlődésedhez. Költözhetsz esetleg nagyszülőkhöz, nagynénihez-nagybácsihoz, vagy aki elvállalja, hogy nevel. De össze is szoríthatod a fogaidat, és dönthetsz úgy, hgoy kibírod azt a három évet a szüleiddel, míg nem leszel nagykorú. Anyukádnak azonban mindenképpen segítségre van szüksége!
2010. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
7%

Előző, te utolsó b_nkó s_ggagy... Ha nem tudsz normálisan válaszolni, inkább kapálj paprikát.


Kedves kérdező! Örökbe tudnak fogadni azután ha nevelőothonba kerülsz. De ez bírósági tárgyalás nélkül sztem nem működik, ott, meg mivel elég nagy vagy már, meg fognak kérdezni, és elmondhatod ezt, amit itt nekünk is. Bár mivel lassan nagykorú leszel, valszeg nemigen akarnak majd örökbefogadni, mert ugye mindenki kis gyereket szeretne. Így valószínűleg az lesz a sorsod, hogy 3 évet élsz majd egy nevelőotthonban, aztán ha nagykorú lettél, kiendelnek melléd egy nevelőt, aki majd folymatosan ellenőrizni fog még pár évig, és a döntéseidet vele kell majd egyeztetned, de már élhetsz magad, ha szeretnél. Hátrányos helyzeted miatt biztos h adna az állam valamiféle jutalékokat, másfelől a koli biztos ingyenes lenne neked egy minimális tanulmányi eredmény mellett is...

Nem vagyok szakember, szóval ne kövezzetek meg, csak számomra így tűnik logikusnak. Viszont javítson ki aki jobban tudja, a lényeg h segítsünk neki. :)

2010. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

1.Keress egy rokont,ismerőst,aki elválalná a gyámságot,és ti is szívesen mennétek oda!(lehet olyan ember is,aki elmúlt 18 éves,és szívesen eltud válalni titeket,és eltud tartani!lehetőleg családosat válasszatok)

2.Hívjátok ki a gyámügyeseket azzal az indokkal,hogy anyátok iszik,apátok egy idegbeteg és így ti nem tudjátok jól érezni magatokat,ráadásul elszeretnétek tőlük menni!(a rengeteg adósságotok,ami hab a tortán,az mégcsak segítene,gyorsabban elkerülnétek otthonról)

3.Ha nevelőotthonba kerülnél,akkor is elválalhatja valaki a gyámságot,aki kihoz az intézetből!:)



Sok szerencsét:)

2010. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az elsőnek szólt az az utolsó. :)
2010. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%

Miért,mit akarsz,drága?

Nevelőotthonba kerülni?

Na ott se lesz kocsi a valagad alatt,hanem te leszel mások csicskája.

Ennyi idősen lássátok el magatokat.Ez van.

2010. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!