Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőotthonba kell mennem...

Nevelőotthonba kell mennem ezek után?

Figyelt kérdés
Sajnos anyám alkoholista, és már 5 hónapja nem dolgozik. Állandóan iszik, soha nem bírja ki 2 napnál tovább. És mindig dugiban iszik, és a tesómmal sokszor buktattuk le. Apám egy idegbeteg, és féltékeny rá állandóan, mert sose alszik itthon anyám (hanem az örökölt házban) és állandóan hívogat mindenkit hajnalban. Anyám sok adósságot csinált már eddig, és ezért el kell adni a kocsinkat is. Mit csináljak? :( 15 éves vagyok és még az élet előttem van. Szeretek tanulni, sportolni és mindenünk meg volt ami kell egy élethez. Olvastam már hogy nevelőotthonba, vagy nem tudom hova kell menni, de én nem szeretnék. Egy olyan családot szeretnék, ahol nem isznak (legalábbis nem mindennap) hanem csak ünnepelnek és amiatt. Hol lehet ilyet keresni? Segítsetek kérlek.
2010. aug. 20. 14:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Te fogyatékos vagy? 15 évesen lássa el magát?
2010. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, tanulni szeretnék még, most kerültem be egy nagyon jó gimnáziumba :(
2010. aug. 20. 14:35
 13/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem csak nevelőotthonba, hanem nevelő szülőkhöz is kerülhetsz.

De ha a rokonaid között van olyan, aki elvállalja a további nevelésedet akkor családba fogadnak és attól kezdve ők nevelnek fel.

Ezt az illetékes gyámhivatalnál lehet kérni.

2010. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
De mégis, ha bemegyek mit mondjak 15 évesen?
2010. aug. 20. 14:46
 15/33 anonim ***** válasza:
30%

14.30:Igazad van!Sokkal jobban jár,ha népművészeti edény lesz belőle!

Miért 15 évesen nem bír házimunkát végezni?Diákmunkát keresni?Netán a 19 éves tesójának is még ki kell törölni a hátsóját?


Azt látom,hogy van annyira fiatal,hogy azt hiszi,hogy majd bekerül Roxfortba,vagy Madonna örökbe fogadja.Esetleg Angelina Jolie...


Neki ezek a sz.ar lapok jutottak.Ha bedobja biztos veszt,ha blöfföl,még nyerhet is...

Vagy szerinted két kézzel kapkodnak a munkahelyek a nevelőotthonos munkavállalók után.Vagy láttál olyan hirdetést,hogy valaki onnan szeretne férjet/feleséget?

2010. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

14.46:tudod hány perc alatt fognak kiutálni a jónevű gimnáziumból,ha nevelőotthonos leszel?Egy perc se kell hozzá.

A tesód vegyen ki egy albérletet,te kérj kollégiumot,aztán hétvégenként tesóhoz mész,nem haza.Ennyi.

2010. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Semmi gond nincs, szoktam mosogatni, porszívózni, főzni is. Megtanultam már pár dolgot, mivel anyám nem igen jár haza és ilyenkor nem is főz, tehát.. Nem hittem eddig sem azt, hogy Roxfortba bekerülhetnék és azt sem, hogy Madonna vagy Angelina Jolie örökbe fogadjon. Csupán csak egy kis segítséget kértem és erőt, hogy minden sikerüljön. Örülök, hogy neked minden jól sikerült és felneveltek, nekem ez nem jutott.



Csupán csak megkérdeztem, hogy mit is tehetnék. Tesóm még tanul. Nem tud dolgozni, ahogy én sem. Esetleg én meggyet tudnék szedni egy tanyán, mert 15 évesen ez illegális lenne, olvass utána. Tesóm is keresett diákmunkát, átvágták. Fele pénzt fizettek. Ennyit erről.

2010. aug. 20. 15:05
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

Ti meg mi a fenéről beszéltek? Komolyan azt akarjátok mondani, hogy egy 15 éves kamaszodó gyerek saját magát tartsa el? Ti talán eltartotátok magatokat 15 évesen? Nem igaz, hogy épelméjűek vagytok, komolyan mondom.


Meg a tesója miből vegyen ki albérletet? Zsebből? Nagyon tele lehettek ti lével, ha így gondoljátok. Gondolom a tesója is sulizik, akkor mellette nehezne keresne annyit h fizetni tudjon egy lakásbért, havi rezsit, plusz kaját, plusz a tesójának a suliban a költségeket, meg a saját iskoláját is. Nekem mindkét szülőm dolgozik, az egyik 400, a másik 500 euro értékben kap fizetést, mégsem tudnánk fizetni az egyetemet, ha lecsúsznék az állami költségvetésről.


Álomvilágban életek...

2010. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező én nem akkarlak megijeszteni de az élet nem olyan mint a narancsvidék. Ha tenni akkarsz magadért költöz egy koliba és dolgoz egy gyorséteremben. A saját életed ura leszel és ez még mindig jobb mint a nevelőotthon, mert az ott élő gyerekek sokkal szörnyübb dolgokat éltek át mint te és nem biztos hogy kijönél velük.
2010. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nekem kb. 150-et keresnek együtt..
2010. aug. 20. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!