Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Nekem nincs...

Mit tennétek? Nekem nincs hová mennem!

Figyelt kérdés

A legszívesebben elköltöznék, de ezt nem tehetem meg, akárhogyan is mondja párom, hogy mehetek nyugodtan hozzájuk, ha felhozom, hogy esetleg jó lenne megpróbálni náluk akkor csak húzza a száját, én pedig nem akarom erőltetni.

A helyzet a következő. Egy kertes házban élünk, apámmal és húgommal, és általában itt van a húgom nagyon bunkó barátja is (pl. ha apám nem megy be neki köszönni akkor ő nem köszön neki, de elvárja hogy kiszolgálják, nem iszik és nem eszik, ha valaki nem csinál neki inni és enni valót). A ház 4 szobás, 4 nem túl nagy szobás, plusz konyha, étkező nincs. És van egy nagy kert. Húgom semmire nem hajlandó, apámnak betegen kell takarítania, mert húgom nem képes csinálni semmit a ház körül. Húgom 20 éves. Apám pedig védi, ha szólni merek neki, hogy legyen szíves segítsen, rögtön én kapok lebaszást, "hogy merek hozzászólni, ő még kicsi és még tanul..." stb. Én is tanulok. Ez nem számít. Párom mondta már, hogy próbáljam meg azt csinálni amit húgom, legyek passzív, közömbös és ne csináljak semmit. De azt nem tehetem meg, mert akkor apám vagy éhen hal, vagy neki áll magának főzni. Én pedig nem nézném tétlenül, ahogyan 7-16-ig dolgozik, hazaér fáradtan 17 órára és még neki álljon takarítani és főzni. Az nagyon csúnya lenne.

Mit tennétek a helyemben.


2011. ápr. 2. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"nem eszik, ha valaki nem csinál neki inni és enni valót"

Éhen nem hal, úgyis enni fog ha nagyon éhes :)

Albérletbe is elköltözhetsz

2011. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Kitenném a húgomqat az utcára lelkiismretfurdalás nélkül,18 után nem köteles eltartani senkit a szülő.Az a baj hogy a fejetekre nőtt,mert hagytátok neki...
2011. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze éhen nem fog halni, de húgom és ami engem múltkor nagyon kiakasztott még apám is enni valót akart ennek a gyereknek csinálni. Mindig ki fogja valaki szolgálni, hiszen ő a húgicám pasija.

Nem tudok albérletbe sem menni, mert igaz van keresetem, de éppen elég lenne a bérleti díjra, és még a rezsit nem fizettem, enni nem ettem. Egyedül nem tudok albiba menni, sőt még legalább 2 ember kellene magam mellé.

2011. ápr. 2. 11:57
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet kitenni az utcára, mert a fele ház az övé, anyu után örököltük. És még ha nem is lenne az övé, apám nem hagyná, hisz ő az egyetlen kicsi lánya.

Kézzel lábbal mennék, páromnak betudnék segíteni pénzzel is és tettekkel is (takarítás, főzés), de ő nem akarja, hogy oda menjek.

2011. ápr. 2. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

de ki lehet tenni a húgicát, mivel gondolom apudnak haszonélvezeti joga van a házon, ez esetben a húgod apád haláláig kitörölheti a fenekét a tulajdonjoggal



persze ez nem megoldás, a kishúgit meg jól el kell fenekelni, a pasas kezébe meg nyugodtan nyomj egy gereblyét vagy ásót és mehet a kertbe

2011. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem. Apunak nincs haszonélvezete, legalább is nem tudunk róla. Úgy tudom, hogy a haszonélvezet az anyai nagymamáé. Ő pedig engem akar kitenni nem a húgicát. Apám pedig nem látja be, hogy húgom és a pasija csak ingyenélők és kihasználják a családot. Apu védi őket, ők a szentek, ők a jók. Ezért látom a menekülést megoldásnak.
2011. ápr. 2. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha elmész sem fog senki segíteni Apukádnak.


Én biztos, hogy megcsinálnám egy hétig, hogy nem csinálok semmit, vagy legalábbis nem sokkal többet mint a húgica.

Amúgy alapvetően az a véleményem, hogy a helyzet nem fog változni ettől sem. Rá úgy tekint még Apukád, mintha kislány lenne.


Viszont nem igazán értem, hogy mi a komoly probléma? Mit szeretnél? Hogy elismerjék, hogy Te segítesz, a húgod pedig nem?

Úgy érzem, hogy azért kell lennie Benned is valaminek, javíts ki ha tévedek, hisz nem ismerlek, ha Téged akarnak elpaterolni otthonról.


De miért akarnák elküldeni a csendes, otthon segítő, és még mellette tanuló lányt?

És az nagymama miért van ellened?


Tudom amúgy, az élet néha nem igazságos és vannak ilyen helyzetek, csak nem értelek. Oké, húgod nem segít és nem bírod a barátját..de azért ez elég kevés ok számomra a költözésre.

Én is utáltam a húgom barátját nagyon sokáig, nem is szeretem ahogy alapvetően csinálják a dolgaikat, valószínűleg fordítva ők ugyanúgy vannak ezzel. Mostanra már egész

2011. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hisz ő az egyetlen kicsi lánya.És te mi vagy ingyen cseléd?Komoly problémák vannak itt és sajnos nem csak a hugicával...
2011. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért akar nagymamám kirakni (nem is kirakni, csak többször mondta már hogy jobb lenne ha nem laknék itt), mert az én párom gyárban dolgozik, és a nagyapám is ott dolgozott, ivott és verte nagymamám, úgy gondolja, hogy a párom is fog verni engem, és ő ezt nem akarja nézni. Ez az egyik ok, a másik, hogy húgom ellenünk fordította, amúgy sem kellett sokat forgatni, mert az ő barátja eladó és milyen rendes és aranyos stb. Az öreglány iszákos és befolyásolható, húgom pedig ezt használja ki.


NEM VÁROM el, hogy el ismerje, hogy én csinálok valamit, ő pedig nem. Én azt szeretném, ha végre rájönne, hogy a drága húgicám nem kicsi, ha már benyeli a ..., iszik és bagózik. Azt szeretném ha rájönne, hogy nem csinál semmit, csak a pénzt hordja el itthonról. Azt szeretném, ha apunak végre elhagyná a rózsaszín felhő a szemét és rájönne, hogy a kis angyal igazából ördög.

2011. ápr. 2. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan mint az egyik ismerősöm. Egy nagy rakás szerencsétlenség lesz belőle aki még két tányért sem tud elmosni. Ne foglalkozz vele hagyd rá meg apádra is. Nyisd ki a szemet kihasználnak és te még hagyod is. Te is ember vagy nem gép és ha ezt nem lássák be nem érdemelnek meg téged. Legyen már egy kis önbecsüléset.
2011. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!