Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs onallo keresetem, de...

Ha nincs onallo keresetem, de lagziba kell mennem a parommal kb mennyi penzt illik vinni?

Figyelt kérdés
nagyon nem tudom egyaltalan van e osszefugges, hogy keresek vagy sem...
2009. jún. 24. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mivel egy főre, ha két étkezéssel számolunk kb. ötezer forint költség jut, /Kaja-ital-helység vagy sátorbérlet/ ezért minimum 10 ezer illik, különben többe kerül a vendég, mint amennyit ráköltünk.

Vendéglátásban dolgozom, sok lagzit látok és csinálok.

Ha közeli rokon, akkor még többet illik.

Ha a párod a meghívott, akkor beszéld meg vele.

Az, hogy nincs önálló kereseted, nem számít igazán.

2009. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

koszonom:)

meg nem igazan beszeltuk meg, szerintem mindketten potolunk majd:)

2009. jún. 24. 21:03
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is minimum a 10E Ft.plusz, ha van menyecsketánc, akkor oda is illik adni.

Szerintem senki nem fogja nézni, hogy miért annyit raktál a borítékba, tehát nem számít, hogy dolgozol-e vagy sem.

2009. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ertem:D akkor nem szamit h szegeny csoro diak vagyok :)) :D

koszi szepen a valaszokat, nekifogok sporolni:P :)

2009. jún. 24. 21:09
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

En ugy gondolom, hogy egy ilyen helyzetben, annak kell ajandekot/penzt adni, aki valamilyenfele kapcsolatban van az eskuttekkel.

Te csak elkisered a baratod. Minek adjal penzt? Van mire te koltsed, foleg hogy munkanelkuli vagy. Ha a parod elvarja, hogy vele menj, csak neki kene fizetni szerintem.

Vagy ez maskepp szokott lenni? Ha igen, en furcsalnam.

2009. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

oszinten? nem tudom, meg a parommal sem beszeltem, csak mondta hogy kilatasban van...

amugy most erettsegizek, ugyhogy nem nagyon volt alkalmam meg lagziba menni, esetleg anyumekkal, de az megint mas. nem tudom mit illik mit nem ilyenkor, a parom velem egy idos.

2009. jún. 24. 21:13
 7/13 anonim válasza:
90%
Talán ha diákmunkát vállalnál a nyáron (lehetőleg szövetkezeten keresztül) még zsebpénzre is szert tennél.
2009. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg a pároddal,illetve az Ő szüleivel is.Véleményem szerint nem pénzt kellene adnotok,mert ezt az anyagi helyzetetek nem teszi lehetővé,hanem valamilyen ajándékot.Felénk sem ad mindenki pénzt,ez csak egy újabb szokás mostanában.(Persze jobb szokás,mint pl. 10 kávéfőző )
2009. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

szerintem is az lesz. had'lam mit javasolnak a szulok:)

21:23 nem "rinyaltam" hogy nincs penzem csak viccesen irtam. amugy addig mig van az eskuvo mar nincs olyan sok, hogy dolgozni tudjak

2009. jún. 24. 21:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem kell külön adnod, hisz ha jól értem te nem is ismered a családot. A barátod vagy az ő családja ha ott lesz kellene, hogy fizessen annak megfelelően, hogy milyen szoros a rokoni szál a házasulandó féllel. Nálunk most volt lagzi és voltak olyan meghívottak, mint te vagy illetve a barátod. Ők együtt fizettek a fiú szüleivel, külön nem adtak és szerintem nem is várta senki. Ha meg a szülők nem lesznek ott, akkor a barátod fizessen a részetekről egyetlen egy borítékban.
2009. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!