Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis szeretném a babát, hogy...

Mégis szeretném a babát, hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Legkönnyebb módja persze az, hogy "nagyszülők lesztek", de az előzmény kicsit bonyolultabb ennél.

2 hete tudom, hogy terhes lettem, az anyámnak mondtam el először. Akkor teljesen úgy éreztem, hogy nem akarom és az ehhez szükséges lépéseket meg is tettük. A covid miatt ez kicsit nehezebb ügy volt, mert az állami kórházaktól amúgy is tartunk, most, hogy tele van covidos beteggel minden, ez a félelem csak rosszabbodott. Egy magánintézmény mellett döntöttünk végül és mondta is az anyám, hogy szerinte is ez a jó döntés, fiatal vagyok még egy gyerekhez, meg amúgy is, egy terhességre, kisbabára az ember jobb esetben felkészül, nem csak szembesül vele, hogy át kell szerveznie az egész életét.


De aztán egyre többet gondolkoztam ezen, hogy mivel járna, milyen életem/életünk lenne úgy és a páromnak is elmondtam. Ő azt mondta, hogy nem kényszerít semmire, azt is elfogadja, ha én még nem akarnék gyereket, de részéről nem jelentene problémát... Végül arra jutottunk, hogy szeretnénk.

Csak az anyám meg úgy tudja, hogy egyáltalán nem akarom és elvetetem. A nevelőapám és az apám nem is tudják egyáltalán még, nem akartuk nagy dobra verni.



2021. márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem sztereotípia, egy ilyen idős férfi miért nem jött vissza eddig mással? Hidd el több tapasztalattal mondom, nem a fehér herceg szokott ilyen korban egyedül maradni, hanem az aki a saját korosztályának nem kell mert defektes, nem érett stb.
2021. márc. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
23%
Jött össze, akart lenni😅
2021. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

Előttem is voltak már hosszabb, vagy éppen rövidebb kapcsolatai. Szerintem a mai világban egyáltalán nem könnyű megtalálni rögtön az igazit. Nekem sem sikerült, én sem úgy ismerkedtem meg vele, hogy sosem volt előtte senkim. Ennyi erővel én is lehetnék "defektesnek" megbélyegezve.

Továbbra is tartom azt, hogy egyáltalán nem furcsa, vagy meglepő, ha valaki 30 felett is szingli. Ez semmit sem jelent, ha más "red flag" nincsen.

2021. márc. 29. 19:16
 54/74 anonim ***** válasza:
63%

Akkor sem életszerű szülni egy olyan embernek akit két éve ismersz és abból is csak másfél éve laksz vele együtt. El akar venni egyáltalán? Tudom a papír része nem fontos,de ha ezek után húzza a száját, akkor gyereket se szülnék neki, mert nagyon nem akar elköteleződni...

Cuki, hogy azt hiszed 2 év elég. Én 3 év ismeretség után házasodtam és 8 éve élünk együtt és mégis mai napig megtud lepni, hol pozitív hol negatív dolgokkal. Azt hiszed ismered és bumm valamiről teljesen más a véleménye. 2 év rohadt kevés idő, pláne ilyen körülményekkel.

2021. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:
Szerintem egyikőtök sem szokott jelen lenni, amikor együtt vagyunk, így túl sokat nem tudtattok arról, hogy védekezünk-e. Azért meg nem kell írni, hogy hülyeségeket beszéljetek.
2021. márc. 30. 12:20
 56/74 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az elején azt hittem egy nagykamasz írta a kérdést, aztán kiderült hogy egy olyan egyetemista akinek fogalma sincs az életről, hisz anyuci tart el( zsebpénz, lakás is gondolom tőle van stb.) A két év gyerekhez nudli, pláne így és a pasid hozzáállása sem az igazi, hogy felőle lehet baba...

Ráadásul előbb jött az elvetetês ötlete, aztán pároddal való beszélgetés után már kell a baba, hááát nem érzem hogy te tényleg akarod csak szimplán rajtad van a rózsaszín köd ami elmúlik, de a gyerek ott marad...

2021. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:
A párom hozzáállása inkább ez legyen, mint az, hogy veri az asztalt és nekem esik, hogy nem vetethetem el... Mondta, hogy ő szeretné, szeretne apuka lenni, de ha úgy érzem, hogy én erre nem vagyok készen, nem fogja erőltetni és mellettem lesz, bárhogy is döntök.
2021. márc. 30. 12:36
 58/74 anonim ***** válasza:
77%

Az én párom hozzáállása az volt, hogy figyu csináljunk babát és tudatosan védekeztünk előtte. Semmi kedvem nem lett volna egy , ha már itt van legyen babahoz.

Amikor megtudta legalább nem azt mondta, hogy felőlem lehet, hanem együtt mondtuk hogy juhhu...

Komolyan mintha egy tizenevessel beszélgetnék. Nem ajánlom még neked a gyereket.

2021. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 A kérdező kommentje:

Igen, mi is így terveztük, de az élet közbeszólt. Nem akartam még gyereket néhány évig, beszéltünk is erről többször, ő elfogadta.

Én elsőre nem tudtam örülni, mert megijedtem, de most már én vagyok a világ legboldogabb embere, hogy kisbabánk lesz (bármennyire is próbálják itt páran ezt elrontani).

2021. márc. 30. 12:56
 60/74 anonim ***** válasza:
62%
Remélem a gyerek előtt legalább magától eszébe jut, hogy megkérje a kezed.Valamiert ettől a papirtol jobban félnek, mint a gyerektől, pedig utóbbi nagyobb elkötelezettség, csak ugye a házasság tudata valahogy már a gyűrű felhúzásánál eljut az ágyba, míg a gyereket csak akkor fogják fel ha már ott van.
2021. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!