Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis szeretném a babát, hogy...

Mégis szeretném a babát, hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Legkönnyebb módja persze az, hogy "nagyszülők lesztek", de az előzmény kicsit bonyolultabb ennél.

2 hete tudom, hogy terhes lettem, az anyámnak mondtam el először. Akkor teljesen úgy éreztem, hogy nem akarom és az ehhez szükséges lépéseket meg is tettük. A covid miatt ez kicsit nehezebb ügy volt, mert az állami kórházaktól amúgy is tartunk, most, hogy tele van covidos beteggel minden, ez a félelem csak rosszabbodott. Egy magánintézmény mellett döntöttünk végül és mondta is az anyám, hogy szerinte is ez a jó döntés, fiatal vagyok még egy gyerekhez, meg amúgy is, egy terhességre, kisbabára az ember jobb esetben felkészül, nem csak szembesül vele, hogy át kell szerveznie az egész életét.


De aztán egyre többet gondolkoztam ezen, hogy mivel járna, milyen életem/életünk lenne úgy és a páromnak is elmondtam. Ő azt mondta, hogy nem kényszerít semmire, azt is elfogadja, ha én még nem akarnék gyereket, de részéről nem jelentene problémát... Végül arra jutottunk, hogy szeretnénk.

Csak az anyám meg úgy tudja, hogy egyáltalán nem akarom és elvetetem. A nevelőapám és az apám nem is tudják egyáltalán még, nem akartuk nagy dobra verni.



2021. márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
89%

Tehát, teljes állás, jó fizetés, anyuci még pluszban ad, hogy amíg tanulsz, ne magadat tartsd el - és a babát ki fogja eltartani? És még anyuci kártyája is nálad van " vészhelyzet esetére".

Milyen vészhelyzet? Hirtelen venni kell egy Mercedest?..

Saját lakás, hitel nélkül, gondolom azt is apuci és anyuci vette...

2021. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
0%
A bikád nem azért tart 12 évvel fiatalabb nőt magának, mert egy 0-24 üvöltő gyerekre vágyik. Nyilván visszazsuppol majd hamarosan anyuci nyakára, ha idegesíteni fogja a gyerek.
2021. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, legyen kamu.... ez nem olyan, mint egy kismacska, hogy megtartom vagy nem tartom meg. Kérdező, siman fel tudjátok nevelni, ne csináld már, hogy csak azért elvetetnéd, mert nem pont most akartál gyereket, hanem pár év múlva, de igazából meg se tudod mondani, hogy mit csinálnál inkább. És miert kene 3-4 évig otthon maradni vele?? Akár vállalkozást is indíthatsz otthonról. Arra már nem is tudok mit mondani, hogy a legnagyobb problemád, hogy hogy mondd meg anyukádnak...
2021. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:
Pontosan, ez nem egy kismacska, vagy egy pár zokni. Annál nagyobb volumenű dolog és nem csak arról van szó, hogy anyagilag simán bevállalhatjuk. Ennél kicsit mélyebben át kell a gyerekvállalást gondolni szerintem. :)
2021. márc. 29. 17:08
 45/74 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem aki ilyen idősen csak yen fiatalt tud összeszedni ott valami nem kerek. Vajon miért nem a saját korosztályával jött össze? Ilyenkor mindig kiderül, hogy az illető egy fiatal értelmi szintjén van, ami most még neked megfelel, de később már neked is fel fog tűnni, hogy a pasid nem érett a korához képest. Végezd el a mesterképzést, közben költözzetek össze és inkább csak utána vállaljatok gyereket. Lakva ismerszik meg az ember.
2021. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 A kérdező kommentje:

Milyen idősen?

Durván 12 év van közöttünk, azért nem kell ezt úgy túlreagálni, mintha 60-hoz közeledne. Együtt élünk már másfél éve, ennyi idő alatt biztosan kiderült már volna, ha valami gond van vele. Főleg, hogy ebből volt olyan időszak, amikor heteken át 0-24 össze voltunk zárva és még boltba sem tudtunk menni, vagy sétálni egyet stb.

2021. márc. 29. 17:42
 47/74 anonim ***** válasza:
79%
De cuki vagy😅 én még 10 év után is tanulok valami újat a férjemről, pedig alsó óta ismerem. Férjed részéről te naaagyon fiatal vagy és kétlem, hogy tőled családra vágyik. Te vagy a gondtalan élet, ami fiatalos stb. Csak jó fiú és nem akarja azt mondani " nem akarok gyereket". Majd ha saját pénzen tartod fenn magad és nem lesz zsebpénzed( banyek felnőtt vagy) akkor elhiszem hogy készen állsz erre, de most olyan mintha egy 16 évessel beszélgetnék.
2021. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
96%

Jaja, együtt éltek másfél éve meg ismeritek és szeretitek egymást, mégis anyáddal beszéled meg elsőnek, megtartsd-e a gyereket, nem a gyerek apjával. Ez még akkor is gáz, ha valaki nagyon jóban van az anyjával.


Szóval vagy nagyon kamu vagy nagyon szánalmasak vagytok és nem is való nektek gyerek, pláne neked, miközben magad is csak egy nagy gyerek vagy.

2021. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:

Szerintem van annyira felnőtt, hogyha nem akarna gyereket, megmondaná. Főleg úgy, hogy bármikor szóba került közöttünk a babatéma, lelkes volt és mondta, hogy akár azt sem bánná, ha már holnap terhes lennék.


Elhiszem, hogy rengeteg sztereotípia van, hogy biztosan aki fiatalabb nővel jön össze, csak a szex miatt teheti, stb. De ettől vonatkoztassunk már el egy kicsit, ha kérhetném.


Nyilván elszúrtam, nem az anyámnak kellett volna elmondanom, de megijedtem. Ez van, ezen változtatni már nem tudok.

2021. márc. 29. 18:02
 50/74 anonim ***** válasza:
100%
Jó, elszúrtad, de mégis egy elvileg felnőtt nő vagy, aki most meg fo.ik megmondani az anyjának, hogy nagymama lesz.
2021. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!