Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis szeretném a babát, hogy...

Mégis szeretném a babát, hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Legkönnyebb módja persze az, hogy "nagyszülők lesztek", de az előzmény kicsit bonyolultabb ennél.

2 hete tudom, hogy terhes lettem, az anyámnak mondtam el először. Akkor teljesen úgy éreztem, hogy nem akarom és az ehhez szükséges lépéseket meg is tettük. A covid miatt ez kicsit nehezebb ügy volt, mert az állami kórházaktól amúgy is tartunk, most, hogy tele van covidos beteggel minden, ez a félelem csak rosszabbodott. Egy magánintézmény mellett döntöttünk végül és mondta is az anyám, hogy szerinte is ez a jó döntés, fiatal vagyok még egy gyerekhez, meg amúgy is, egy terhességre, kisbabára az ember jobb esetben felkészül, nem csak szembesül vele, hogy át kell szerveznie az egész életét.


De aztán egyre többet gondolkoztam ezen, hogy mivel járna, milyen életem/életünk lenne úgy és a páromnak is elmondtam. Ő azt mondta, hogy nem kényszerít semmire, azt is elfogadja, ha én még nem akarnék gyereket, de részéről nem jelentene problémát... Végül arra jutottunk, hogy szeretnénk.

Csak az anyám meg úgy tudja, hogy egyáltalán nem akarom és elvetetem. A nevelőapám és az apám nem is tudják egyáltalán még, nem akartuk nagy dobra verni.



2021. márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
75%
29-es, egyetértek. Ez a szokásos napi gazdagkislányos kamukérdés, már a stílusa is felismerhető.
2021. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, pedig van ilyen (és igen, röhejes).

Unokatesóm esete: 30 felett volt már, mikor ikreket szült, az ő anyja, és az anyósa attól kezdve felváltva jártak hozzá segíteni.

Ez ok csecsemőknél.

4 évesek voltak, mikor még mindig ez volt a felállás...bem tudom, mikor hagyták abba, nagynéném már nem él, s a halála előtt pár évet otthonban volt. De 4 éves gyerekekkel még mindig napi segítségre szorult.

Amúgy, ennek az előzménye: nagynéném olyan szinten féltette a lányait, hogy nem mehettek le játszani még 11-12 évesen sem (10 emeletes ház, körülötte egy betonút, azután füves tér, játszótér, utána járda, s utána jön csak az út).

Ebből az lett, hogy unokatesóm 17 évesen képtelen volt arra, hogy egyedül bebuszozzon a városba a színházhoz, (10 perc buszút), és ott találkozzunk, fel kellett szállnunk ugyanarra a buszra, amivel ő jött..(felénk jött a busz, szóval ugyanazzal mentünk volna amúgy is, de ki volt kötve, hogy az -ekkor és ekkor jövőre szálljunk fel, véletlenül se az előtte/utána jövőre, mert ő képtelen egyedül buszozni...

2021. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen mond azt: mégis megtartom a babát

ez nem olyan dolog amit sokáig lehet halasztani

2021. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
68%
Nézd most még fiatal vagy ezért a jelszavad "a párom nem gyökér" aztán szülsz stb. és onnantól azt mondod" az én gyökerem" mert már nem lesz ott a rózsaszín köd.
2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ott elakadtam, hogy előbb anyudnak mondtad el, vele hoztad meg a döntést, nem pedig azzal, aki csinálta azt a gyereket. Szóval ezek alapján én is a szokásos kamura tippelek, egyébként azt hittem a stílus alapján hogy kb 17 éves a kérdező.
2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben megtartanám.
2021. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell 3 évig otthon ülni vele, sehol máshol a világon nincs ilyen. 5,5 hónapos korától lehet visszamenni dolgozni.
2021. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
90%
Úgy mentél volna abortuszra, hogy a pasidnak nem is szólsz? Már bocs, de előbb tartozik rá ez a téma, mint anyádra, ha már elmúltál 18. Ha ennyire gyerekként gondolkozol még, biztos, hogy kell neked saját gyerek? Ha most meg is tartod, lesz rá kilenc hónapod hogy érzelmileg kicsit leválj anyádról. Kellene.
2021. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekes vagy. Külön életed van de úgy gondolkodsz mint egy gyerek.

Nem kell éveket ülni a gyerek mellett. Munkád van, meg ugye most diplomás gyed is jar ( ha a munka alapján mégse kapnál gyedet, nem tudom hany eved van biztosított). Szóval nem csupasz seggel lennél. Amugy se álltok rosszul anyagilag.

Szülésig jobb esetben be tudod fejezni a sulit, vagy max halasztasz( nem tudom hanyadik féléved van) amíg nem lehet bölcsibe adni, de megoldható. Asszem fel eves kortol lehet beadni, szóval nem kell otthon ülnöd vele.

Ja es a felnőttek először egymással beszélik meg a dolgaikat.

2021. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már ott ki akadt mutató hogy van munkád saját jó fizetésed,de még is elfogadod anyuci zsebpénzét minden hónapban + anyuci egyik kártyája is nálad van .

Akinek jó fizetése van ,meg BSC diplomája annak nem kell anyuci egyik bankkártyája sem,mert eltudja tartani magát.

Ha kell a saját gyerek akkor ajánlom kezdj felnőni ad vissza anyuci bankkártyáját,zsebpénzt is szépen mond vissza ,tanuld meg hogy kell megélni saját fizetésedböl.

És ezek után ne anyucival döntsétek el hogy kell e baba vagy sem hanem pároddal kell ezeket kérdéseket megbeszélned ő lesz gyerek apja.

2021. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!