Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis szeretném a babát, hogy...

Mégis szeretném a babát, hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Legkönnyebb módja persze az, hogy "nagyszülők lesztek", de az előzmény kicsit bonyolultabb ennél.

2 hete tudom, hogy terhes lettem, az anyámnak mondtam el először. Akkor teljesen úgy éreztem, hogy nem akarom és az ehhez szükséges lépéseket meg is tettük. A covid miatt ez kicsit nehezebb ügy volt, mert az állami kórházaktól amúgy is tartunk, most, hogy tele van covidos beteggel minden, ez a félelem csak rosszabbodott. Egy magánintézmény mellett döntöttünk végül és mondta is az anyám, hogy szerinte is ez a jó döntés, fiatal vagyok még egy gyerekhez, meg amúgy is, egy terhességre, kisbabára az ember jobb esetben felkészül, nem csak szembesül vele, hogy át kell szerveznie az egész életét.


De aztán egyre többet gondolkoztam ezen, hogy mivel járna, milyen életem/életünk lenne úgy és a páromnak is elmondtam. Ő azt mondta, hogy nem kényszerít semmire, azt is elfogadja, ha én még nem akarnék gyereket, de részéről nem jelentene problémát... Végül arra jutottunk, hogy szeretnénk.

Csak az anyám meg úgy tudja, hogy egyáltalán nem akarom és elvetetem. A nevelőapám és az apám nem is tudják egyáltalán még, nem akartuk nagy dobra verni.



2021. márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:

Nem kell általánosítani a kapcsolatunkat illetően. Sokkal jobban megértjük egymást a párommal, mint a korunkbeliekkel tettük bármikor is. Ráadásul ő nagyon családcentrikus, szereti a gyerekeket is, minden baráti, családi összejövetelen ő a "sztár", aki minden játékban benne van, bármire rá lehet venni és tényleg olyan férfi, akinek nem csak addig érdekes és cuki a gyerek, amíg csendben ül egy helyben.

Biztosan sok helyen az a felállás, hogy a nő csak egy kiegészítő a férfi oldalán, meg jó mutogatni a haveroknak, megjelenni vele, de nálunk szerencsére sosem erről szólt a kapcsolatunk.

2021. márc. 28. 12:47
 12/74 anonim ***** válasza:
93%
Most mi a kérdés, a párod már benne van a korban, nem fiatal az apasághoz. Te sem vagy tini. Nem lell 3-4 évig otthon ülni, 2 évesen már bölcsibe adhatod. Anyukádnak nyugodtan mond meg, a te életed. Anyagiak rendben, a párod is szeretné, anyukádnak igazából sok beleszólása nem lehet.
2021. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
31%

Igen, ezért mondtam, hogy a mindig a kérdező a kivétel.

Ezért nem is a korábbi kérdezők teszik fel a kérdéseket pár év múlva, hogy miért nem akar hozzájuk nyúlni szülés után a 10+ évvel idősebb párjuk, vagy miért kerültek utcára a gyerekkel.

Mint mondtam, te vagy a kivétel, nem kell magadra venni, de a lehetőséggel számolni kell. Bár igazából mindegy is ez a része, mert te más életutat akarsz alapvetően. Tehát a te szempontjaid már magukban döntenek, függetlenül a párkapcsolattól

2021. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

De miért ne akarna hozzám nyúlni később?! Vagy miért kerülnék utcára, mikor van egy lakásom Budapest szívében, jó környéken?

Ennyi erővel ugyanígy leléphet a fiatalabb is, sőt... Az sokkal valószínűbb, mint hogy egy felnőtt, középkorú férfi, aki tudja, hogy mit akar az élettől, "kiélte már magát". Ezek csak általánosítások, semmi több. Nyilván én ismerem a páromat, én élek vele, én töltöm vele a napjaimat. Lehet itt azzal jönni, hogy bezzeg az xy, az itt kérdezők, stb. De azok nem mi vagyunk.

2021. márc. 28. 12:57
 15/74 anonim ***** válasza:
97%
Komolyan nem ertem a problémát. 24 éves vagy, nem 14. Anyu, meggondoltam magam. Ennyi.n
2021. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
95%

Négyszemközt mondd el, hogy átbeszéltétek, és rájöttetek, hogy szeretnétek. Megtartod.

Ennyi.

Felnőtt ember vagy, nem a nyakára szülöd. Lehet, hogy még örülni is fog. Az, hogy támogatott a döntésben, hogy el akartad vetetni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ne örülne, ha megtartod.

2021. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
98%
Nem akarlak megsérteni de azért annyira nem vagy fiatal. Azt hittem 16-18 éves vagy. Szerintem nincs ok a leírtakból hogy ne tartsd meg. Egyszerűen közlöd és kész. Külön élő nő vagy. Talán nem is kellett volna rögtön anyudhoz fordulni, hanem a pároddal átbeszélni és egy kis időt adni magadnak. Én annyit tanácsolok hogy máskor ne szaladj rögtön anyukádhoz mert felnőtt ember vagy, és ha döntesz tényként közöld. De nincs ebben az egész ügyben semmi baj. Csak gratulálni tudok a babához és sok örömet kívánok.
2021. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
95%
Eleve édesanyádat nem kellett volna ilyen korán beavatni, ha bizonytalan voltál. Nem vagy már rég gyerek, egyszerűen felhívod/átmész, és megmondod, hogy Pistivel átgondoltuk, belefér az életünkbe, örömmel várjuk a babát.
2021. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
99%

#14

Én tettem fel neked a kérdéseket a fórum elején, de a korod, a párod kora, az anyagi háttered, lakásod, várható egzisztenciád alapján nem is igazán értem a kérdésed!


"Anya, változott a helyzet. Józsival úgy döntöttünk, megtartjuk a gyereket!"

És ennyi!

2021. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
96%
Én se értem a kérdést. Nem a szüleidnek szülöd azt a gyereket, hanem magatoknak, gondolom.
2021. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!