Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis szeretném a babát, hogy...

Mégis szeretném a babát, hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Legkönnyebb módja persze az, hogy "nagyszülők lesztek", de az előzmény kicsit bonyolultabb ennél.

2 hete tudom, hogy terhes lettem, az anyámnak mondtam el először. Akkor teljesen úgy éreztem, hogy nem akarom és az ehhez szükséges lépéseket meg is tettük. A covid miatt ez kicsit nehezebb ügy volt, mert az állami kórházaktól amúgy is tartunk, most, hogy tele van covidos beteggel minden, ez a félelem csak rosszabbodott. Egy magánintézmény mellett döntöttünk végül és mondta is az anyám, hogy szerinte is ez a jó döntés, fiatal vagyok még egy gyerekhez, meg amúgy is, egy terhességre, kisbabára az ember jobb esetben felkészül, nem csak szembesül vele, hogy át kell szerveznie az egész életét.


De aztán egyre többet gondolkoztam ezen, hogy mivel járna, milyen életem/életünk lenne úgy és a páromnak is elmondtam. Ő azt mondta, hogy nem kényszerít semmire, azt is elfogadja, ha én még nem akarnék gyereket, de részéről nem jelentene problémát... Végül arra jutottunk, hogy szeretnénk.

Csak az anyám meg úgy tudja, hogy egyáltalán nem akarom és elvetetem. A nevelőapám és az apám nem is tudják egyáltalán még, nem akartuk nagy dobra verni.



2021. márc. 28. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
95%
Anyu, mégis megtartjuk a babát. Ennyi. Nem az ő élete, ez kizárólag a ti döntésetek.
2021. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
21%

az állami kórházaktól amúgy is tartunk


Még jó, hogy nem kórházba kell menni terhesen...

2021. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

De más, ha vizsgálatra mész és más az, ha műtenek, bent fekszel stb. Nem véletlen, hogy minden orvos ismerősünk azt mondja, hogy bármi bajunk van, maradjunk inkább otthon, csak kórházba ne kerüljünk most.


Így sem megyek állami helyre, mindent magánúton szeretnénk intézni.

2021. márc. 28. 12:22
 4/74 anonim ***** válasza:
97%

Nem mindegy, hogy:

- hány éves vagy,

- mennyi ideje tart a kapcsolatod

- van e saját jövedelmed, vagy javában tanulsz és téged is eltartanak,

- van e hova vinni a megszületett gyereket,

- ki fog téged a gyerekkel együtt eltartani

- ...stb, stb

2021. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy hogyan mondd meg? Ezek szerint anya leszel, NEM tarthatsz örökké a szüleidtől. Ha tudod, hogy helyesen cselekszel, akkor lesz erőd kiállni magadért. De még az is lehet, hogy ők is veled örülnek majd. Az is lehet, hogy anyád csak támogató akart lenni. Ha meg tényleg úgy gondolja, hogy korai, hát akkor is ez van és kész.

A szavaidból az jön le, hogy nem anyád nyakára szülöd.

2021. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
97%

Ha a szüleid pénze és támogatása nélkül fel tudod nevelni a gyerekedet, akkor semmit nem számít a szüleid véleménye.

Ha a szüleid nélkül nem tudod felnevelni, akkor csináld amit mondanak, mert ha nem fognak segíteni, akkor a gyereknek marad az árvaház!

Arra sajnos nem szabad alapozni, hogy hátha meggondolják magukat!

Akkor szülj gyereket, ha fel is tudod nevelni és akkor senki véléménye nem fog számítani!

2021. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nyilván felelős szülőként nem a szüleiteken élősködve, az ő támogatásokkal vállanátok gyereket, így annyit, hogy "anyu, mégis megtartjuk, mert fel tudjuk nevelni"
2021. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

Fiatal vagyok még, most leszek 24 éves. BSc diplomám van, az Msc-t csinálom jelenleg. Mellette dolgozom, elméletileg napi 8 órában, de annyit még sosem kellett a munkámmal foglalkozzak, szóval elég lightos. De szerencsére jól keresek vele, szeretem is csinálni. Mellé a szüleimtől is kapok még pénzt, mert mindig azt mondják, hogy amíg tanulok, nem akarják, hogy magamat tartsam el, ne ez legyen az elsődleges. Így megkapom tőlük is a "zsebpénzem" minden hónapban, meg az anyám egyik kártyája nálam van vészhelyzet esetére.

A barátom idősebb kicsit, ő 36. Saját, jól működő vállalkozással, egzisztenciával már. 2 éve vagyunk együtt, másfél éve hozzá is költöztem. Az én lakásom pedig ki lett adva, az abból befolyó pénzt félreteszem egy erre létrehozott számlára. Mind a kettőnk lakása saját, nincs rajta hitel sem. Ettől függetlenül 2-3 éven belül szeretnénk kertes házba költözni majd, ami már közös lenne.


Anyagilag nem jelentene problémát egy kisbaba, de én nem vagyok a híve annak, hogy 3-4 évig üljek csak itthon és "babázzak". Idővel majd szeretnék dolgozni is megint, de ahhoz még korán van, hogy ezt tisztán lássuk, hogy hogyan, mikortól stb.

2021. márc. 28. 12:37
 9/74 anonim ***** válasza:
34%

Akkor viszont abortusz.

Férfiként is mondom, hogy a 30+-os pasik nem azért szednek fel majdnem tinilányokat, hogy azok gyereket szüljenek nekik. Persze, tudom mindig a kérdező a kivétel.

Másrészt, ha neked egyértelműen más életcéljaid vannak, akkor csak egy kolonc lesz a gyerek.

Merni kell felvállalni, hogy nem a családanya szerepet képzeled el magadnak.

2021. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
96%
Hát, itt nem értem, miért tartasz attól, hogy hogy mondd el a szülőknek. Az írásodból azt hittem, egy 16 évesről vsn szó, aki úgy döntött, hogy megtartja a babát, aztán majd a szülők megoldják.
2021. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!