Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldogság vagy békesség?

Boldogság vagy békesség?

Figyelt kérdés

Van egy párkapcsolatom 1 éve, titokban vagyunk együtt.

Szüleimmel élek , nincs lehetőségem most elköltözésre, se külön, se a páromhoz, pedig tudom az lenne rá a megoldás.

Ismerik a páromat, de nem tudják hogy közünk van egymáshoz. Nagyon nem kedvelik és szó szerint tiltanak tőle , sosem indokolják meg mi bajuk van vele ha megkérdezem de szerintem a korkülönbség miatt..

És szeretjük egymást, nem akarunk egymás nélkül lenni, de nagyon nyomaszt lelkileg mindkettőnket ez a helyzet..

Legyek a szerelmemmel és válasszam a boldogságot de harag a szülőkkel vagy válasszam a magányt , boldogtalanul de ők megkapják amit akarnak és béke van?

Én 22 , a párom 33


2021. márc. 22. 14:27
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szomorú ez a megfelelni akarás, azért mert valaki haragszik. Had haragudjon aki akar. Tedd amit jónak látsz, és te soha ne haraggal hass az emberekre, főleg a gyerekekre! Mindig magad hozz döntést, akár tetszik ez másoknak akár nem. Az élet annyira bonyolult és sok változós, hogy soha nem tudod előre kiszámítani, csak utólag. Az a "majd ez lesz!" meg "az lesz!" jövőbelátás csak okoskodás. Bezzeg, hogy mik lesznek a jövőheti lottószámok azt senki nem tudja előre!
2021. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ilyen alapon a családod majd minden további jelentkezőt is elmar mellőled, te pedig hagyod, csak hogy békesség legyen?
2021. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%
Szia kérdező. Én egyik döntést sem találom megfelelőnek. Ha összeveszel a szüleiddel és a srác egy idő után kirak akkor mi lesz?? Vagy esetleg te akarsz majd másik kapcsolatot később? Én nem tartom jó ötletnek ez miatt a szülők ellen fordulni. Ha elhagyod a párod a szülők miatt az sem jó,mert ilyen esetben ahogy valaki írta, bárkit elmarhatnak mellőled, mert tudják, hogy őket választod. Az még nem jutott az eszedbe, hogy bevallod a szülőknek, hogy egy párt alkottok, szeretitek egymást és szeretnéd ha áldásukat adnák a dologra? 22 évesen már lehetnèl őszinte...
2021. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

11-12. Igazatok van, tényleg nagy a megfelelni akarás bennem és tényleg szomorú, hogy képes lennék a boldogságot ellökni magamtól azért csakhogy békesség legyen..

És 7-es, nem, nem tudom mi bajuk lehet vele, sohasem indokolják meg, lezárják annyival hogy tartsam meg tőle távolságot és ő más világ, kerüljem el ..

Pedig jó állása van, háza van, viszonylag jómódú, nincs semmi rossz múltja és valamiért mégsem szimpatizálnak vele..

2021. márc. 22. 16:35
 15/35 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen nagy tiltásokkor szokott kiderülni, hogy apuka félrelépett és a féltesók kavarnak egymással
2021. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

13-as. Igen, én is gondoltam már erre,hogy mi van ha történik valami ami miatt a kapcsolatunknak vége lesz és velem a család haragban van.

De az is igaz, ha rájönnek hogy miattuk képes lennék bárkit elmarni magam mellől, bármikor megtehetik ezt utána..

El kell mondanom nekik, de az hogy áldásukat adják, az esélytelen lesz

2021. márc. 22. 16:41
 17/35 anonim ***** válasza:
94%
40 éve házasok vagyunk, de a 85 éves szüleim még mindig nem adták fel, mai napig meg szokták kérdezni, hogy mikor válunk már el??? És kifejezetten jó volt a házasságunk mindig is.Mégis utálják a páromat . Ugyhogy szerintem ne hallgass rájuk.
2021. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
36%
Hát az ilyen kapcsolat nem mindig hosszú távú, mert előbb utóbb jön egy még fiatalabb csaj,de ki tudja talán ez a kivétel. Ha felnőtt vagy és nem függnél a pasitól se mert van munkád vagy már tanulsz suliban, hogy legyen melód akkor költözz, ha ott is csak kitartott lennél, háát akkor gondold át akarsz-e karriert vagy mindenre kapható háziasszony akarsz lenni.
2021. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párodat kéne választanod. A szüleid meg sem tudják indokolni mi bajuk van a pároddal, mi rá a garancia, hogy nem fogják minden jövendőbelidet ugyanúgy utálni és tiltani tőlük? Felnőtt nő vagy, ülj le és mondd el nekik szépen, kulturált módon. Mi tud történni legrosszabb esetben? Maximum szakítotok a pároddal, na bumm, tragédia. Túlféltenek a szüleid.
2021. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
70%
Azért a párod se piskóta, ha egy éven át nem zavarja, hogy nem vállalják fel. A helyében már rég odaálltam volna apád elé, és megkérdeztem volna tőle, hogy mi a gondja velem. Vagy nem mer odaállni? Lehet akkor tényleg van gond, ki tudja...
2021. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!