Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő tényleg csak ennyit...

Egy szülő tényleg csak ennyit érdemel?

Figyelt kérdés

Felneveli a gyerekeit, mindent megtesz értük, megad nekik, sokszor erőn felül is.Aztán Felnőnek, és le se sz@rják az embert.

Itt is a válaszolók 99,99%-a azt válaszolja a tinik kérdésére, hogy ne törődj vele, semmi közük hozzá, stb.Ha az illető elmult 18 éves, akkor meg főleg, mert azzal jönnek, hogy nagykorú vagy nem?

A szülőnek csak kötelességei vannak, "jogai"nem?Ha már felnevelte azt a gyereket becsülettel, akkor nem érdemel ennél többet?

Természetesen van alapja az írásomnak, és persze nem a legjobb hangulatom íratja ezeket velem.

Nekem is vannak gyerekeim.Én is megkaptam, hogy miért, nálad helyetett el a bíróság nem?Meg apa nem tud(na)eltartani...stb....

Ezek a dolgok így normálisak, és velem van a baj, hogy kicsivel többet szeretnék?

Hát, hová fajul(t) ez a világ, amikor egy szülőnek csak k.uss a neve?


2010. aug. 16. 17:51
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert egy hülye, önző világban élünk, amiben hülye, önző gyerekek nőnek fel. Elhiszik, hogy övék a világ, nagykorú vagyok, nekem ne pofázzon senki. Teljesen friss történet a közvetlen baráti körömben: igazi önfeláldozó anyuka, agresszív barom férj mellől menekült 2 gyerekkel (ja, a férj nem első naptól volt agresszív, mielőtt az jön, h. miért nem nézte meg kinek szül), eltelt 15 év, gyerekek felnőttek. Ugyanez a mentalitás, anyuka ne dumáljon bele, közel az ötvenhez minden, amit fel tud ,mutatni egy másfél szobás lakás, tehát ne okoskodjon... A törénet vége: a "nagylány" behúzott farokkal + egy kisgyerekkel odaáll anyuka elé, hogy hazaköltözhet-e? Na, most mit kellene tenni? (természetesen anyuka megint segít, ahogy csak bír) Szép!
2010. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
88%
erre annyit mondanék: Te nevelted ;)
2010. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
93%

Jogaid nincsenek, amit kiérdemelsz visszakapod, a gondoskodást stb. a saját gyerekének kell adja, ahogy neked is adták a te szüleid és így tovább. Ha már megszülted neked kötelességet tisztességesen felnevelni, ő meg viszonzásképpen ad valamit, ha olyan szülő voltál, és normálisan nevelted. Nem azért mert kötelessége. Kötelessége majd a gyerekét ellátni lesz, nem a szüleit, akik ki tudja milyenek voltak.


És az egy dolog, hogy te mit állítasz, milyen tökéletes vagy.

2010. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

Így van..minden gyereknek van hibája, az enyémeknek is.

Bár az írás 90%-a általánosítás.

És igen, apuka ellenem nevel, (nem fordítva) A szegény aki nem tudná eltartani őket, de más nő lakását/házát "gründolja".Akinek mindig mindenre van pénze, csak a gyerekeire nem.

Aki ígérget fűt fát, aztán semmi sem valósul meg belőle.Én meg azt mondom a gyereknek, ő az apád, szeresd, tiszteld, becsüld.

De hát nem vagyunk egyformák.A gyerek kapkodja a fejét, nem tudja mi van(?).Majd ha "nagyobb"lezs talán megérti.

2010. aug. 16. 18:33
 25/54 anonim ***** válasza:
85%

És minden negatívum nélkül, tényleg kötelessége a szülőnek mindent megadni a gyerekének, mert ő akarta, hogy éljen.Általánosítás, de igaz.

Az pedig már nevelés kérdése, hogy visszakapja-e mindezt.

2010. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyerek, amelyik így gondolkodik, azt bizony rosszul nevelték a szülei. Mert ilyenkor a gyerek nem érzi azt, hogy a szeretet, amit kap, fontosabb, mint a javak, amiket kap/hatna.

Lehet, hogy a szülö a legjobbat akarja gyermekének, csak rossz úton. Például mindent megad - vagy az ellenkezöje, semmit sem enged.


Nem, 18 éves korban valóban nem (kellene) egy csapásra mindennek megváltoznia, olyannira, hogy a szülönek már ne is legyen beleszólása.


De gondolj bele, hogy miért lehet ez. Ha például valakit soha nem engednek szórakozni, a barátaival lenni, esetleg egy-egy éjszakára kimaradni (miközben azt látja, hogy a barátai ezt teszik, és szép lassan kiesik a társaságból, mert ö nem mehet velük), akkor 18 éves korára pont elege lesz ebböl, és azt mondja, hogy mától felnött vagyok, azt csinálok, amit akarok.


Ilyenkor pedig jönnek a szülök, hogy miért ilyen hálátlan a gyerek, pedig a hiba ott van önmagában.


A szülönek elsösorban azt kellene belátnia, hogy a gyereke nem marad mindig kicsi gyerek. Fokozatosan kell hagynia felnöni. Minden életkornak megvan a maga sajátossága.

Egy jó szülönek hagynia kell a gyermekét kibontakozni, ugyanakkor bizonyos dolgokban szigort kell tartania - ez fog a gyerek javára válni.


És öt is így fogják tisztelni, becsülni, szeretni.

2010. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Tökéletes ember nincs .
2010. aug. 16. 18:36
 28/54 anonim ***** válasza:
91%
És miért mondod, hogy szeresse tisztelje becsülje? Ne mondj neki semmit, döntse el maga. Nagy korára így oda fog jutni, hogy apám egy szar alak, anyám meg olyan hülye, még így is ajnározza nekem.
2010. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
Mert az apja.Se több, se kevessebb az indok rá.
2010. aug. 16. 18:42
 30/54 anonim ***** válasza:
47%
A baj az,hogy ma minden csapból az folyik,hogy a gyereknek milyen jogai vannak! Hiába neveli a szülő jól a gyereket,ha a haveroktól csak azt hallja,hogy ne törődj vele,ha megtilt valamit,jogod van azt csinálni,amit akarsz stb. A kamasz nem a szülőre,hanem a haverokra hallgat majd!
2010. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!