Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a probléma velem? A családb...

Mi a probléma velem? A családban miért vagyok ennyire más?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kapni, hogy miért vagyok ennyire más mint a családtagjaim? Sőt még azoktól is akikkel párkapcsolatban állnak a családtagjaim. Mindenki úgy viselkedik mintha egy előre beütemezett élettervet kellene követniük, és ha olyan szituáció adódik ami ettől eltér, akkor inkább bele sem fognak/elutasítják/nem tetszik nekik. A lényeg hogy kifogás kifogás hátán.


Ezt úgy kell érteni, hogy példával is szemléltessem. Rendelek egy csomagot, amit mindenféle kifogásra hivatkozva nem tudnak átvenni. Pedig ezt még tovább is szeretném postáztatni. A második lépésig legtöbbször el sem jutok velük.


Kirándulások kilőve bárhova, random kocsikázás sem játszik mint ahogy az sem, hogy egy közös esti társasjátékot össze hozzunk vagy egy házibulit.


A megszokott életükben benne vannak, amit szinte órára pontosan behatároltak maguknak. 10 órakor sütőben az étel, munka előtt egy nappal csak fekvés mert következő nap kezdődik a munka. Az is szigorú szabály a legtöbb családtagomnál, hogy ágyban kell lenni este 10 órára és reggel felkell kelni már 8 órakor.


Ha bármi probléma kerül eléjük ami csak kicsit is megborítja a napi rutint már nem tudnak vele megküzdeni.


Ellenben az én életstílusom olyan, hogy spontán történnek a dolgok. Nem szabok időkorlátokat, hogy 12 óra alatt be kell vásárolni, mert mondjuk 16:00-ig meg kell főzni. Néha éjfélkor ugrok el hozzá valókért.


Ha 10 előtt kelek fel, egész nap fáradtnak érzem magam. A napjaimat kinyújtom hajnal 2-3 óráig. Nem probléma számorma felülni a motorra télen, vagy esős időben sem, hogy ki mennyek motorozni.



Spontán házibuli vagy egy jó este össze hozása sem probléma akár az utolsó pillanatban is. Szóval nem töltök a szervezéssel 2-3 hetet, hogy aztán unott fejjel üljem végig hogy azt várjam mikor lesz vége.


Ez a két stílus annyira üti egymást, hogy nem tudok kijönni így senkivel. A szememben olyanok mintha egy előre beütemezett gépek lennének, akikre nem számíthatok soha, nem oszthatok meg velük semmit, soha nem lehetnek az életem részei. Már-már mintha elutasítást kapnék.


Eddig nem láttam ezt problémának, mivel a szüleim házában az volt amit ők mondtak. De elköltöztem már lassan 7 éve és mostanra bontakozott ki végre a személyiségem teljesen.


Voltatok már hasonló helyzetben? Van erre megoldás? Megtörni sajnos nem lehet őket, mivel annyira bele vannak szokva már ebbe. És sajnos bele tartoznak a szüleim, testvérem,volt barátaim.



2021. febr. 8. 10:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Rendben van latom megragadtatok a lenyeget. Angliaban elek, es a csomagot nem postaztak volna ide, ezert ezt at kellett volna venniuk es ide postazni nekem.


Es latjatok megint... Reszemrol ez siman megoldhato mindenfele problema nelkul. Nekik ez olzan mintha a fogukat huznak es csak a kifogasokat gyartjak.


Szoval ram siman szamithatnanak, de forditva ez mar nem mukodik igy. Reszemrol egy csomag atvetele es elpostazasa semmiseg. Nekik hatalmas gond, mivel felboritja a napi rutint es kikell mozdulniuk a konfort zonabol.

2021. febr. 8. 13:55
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

És ezt most bököd ki fél nap után, hogy nem is Mo-on élsz...????


azért rohadtul nem mindegy, hogy Bp-ről Pomázra nem jönnek át hozzád a szüleid, vagy Nyíregyházáról Sheffieldbe.....

2021. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
A lenyegen nem valtoztat, hogy az elmult 7 evben nem eroltettek meg magukat hogy kijojjenek ide, ugy hogy minden koltseget alltam volna, sofort szerveztem volna otthonra es ide is.
2021. febr. 8. 14:31
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kiragadtam a lényeget, mert ezt a példát hoztad fel, de nem említetted meg, hogy Angliában laksz, pedig az azért fontos infó. Így viszont az összes többi problémád érthetetlen a spontán bulikról és az éjszakai főzésröl. Ha Angliában élsz 7 éve, akkor szervezel spontán bulit, amikor akarsz, hogyan kéne a családodnak ehhez a távolból asszisztálniuk? Ha te akarsz bulit szervezni a házukba, mikor meglátogatod őket, azon nyilván kiakadnak, ha nem bulizós típusok.

A távolság meg nagy, sok ember nem szeret utazni, nem lehet elvárni tőlük, hogy nekiinduljanak, ha nekik nyűg.


Egyébként szimplán nem bírnak annyira. Biztos szeretnek, de sok vagy nekik a pörgéseddel, csomagrendeléseiddel és a spontán bulizással, és azért nem borítják fel a napirendjüket miattad, mert szeretnék, ha békén hagynád őket. Van ilyen, nem nagy gond ez, túl kell lépni rajta.

2021. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso hogy megerositetted ezt bennem. Mostantol ezeket az embereket tavol tartom magamtol, hiszen ez megint csak egy oldalu kapcsolat.


Jobb lesz nekik es nekem is.


Koszonom!:)

2021. febr. 8. 15:14
 26/31 sparklepointer válasza:
Talán értem mire gondolsz, nekem is hasonló anyukám, bár én nem külön, hanem csak az Apukámhoz költöztem el. Így nem "szenvedem végig" mindazt amit Anyukámnál pont a hasonló kötöttség és behatároltság miatt kellett. És egy részről nyilvánvalóan jó a helyzet, de maga a tény zavar gondolom, hogy nem tudsz velük annyira kijönni, mert egyszerűen csak hiányzik, hogy jobb kapcsolatot épts ki velük. Vagy nem? Mert ha igen, én úgy vagyok vele, hogy egy részről el kellett fogadjam, hogy igen, mások vagyunk és van amit hiába osztanék meg, nem értenék igazán meg (sok sok eset után látom így) és ezt el kell fogadni. De amit én viszont próválok az az, hogy azért érdeklődök feléjük ha tudok, meg egy-két dolgot azért megosztok velük, ne érezzék kizárva magukat. Talán később jobb lesz, és lehet ő is belát majd egy-két dolgot, de "megreformálni" tényleg nem fogod tudni őket valószínűleg, bár talán nem is volna jó ha ez sikerülne. (Mármint nem feltétlen jó megváltoztatni valakit) 19L
2021. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

És egyetlen barátod, ismerősöd, rokonod nem maradt itt Mo-on, akit meg tudnál kérni ilyen szivességre (a csomag)...??


Azért ez felvet pár kérdést, hogy ki is jön szembe az autópályán...

2021. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Teljes mertkeben eltalaltad. Jobb kapcsoaltot szeretnek kiepiteni a szuleimmel az otthoni barataimmal. De elzarkoznak mindentol. Nem lehet kijonni veluk se hogy sem. En mar rengetegszer alkalmazkodtam hozzajuk de ok szinte soha hozzam.


Ha egy baratom haza jonne Angliabol es csinalni akkarna par orult dolgot siman benne lennek. Nem a kifogasokat gyartanam.


Senki nem er, sokat dolgozik, vagy csak siman nem kar segiteni. Vissza fele ez termeszetesen teljesen maskepp van es lenne. En barmikor barkinek segitenek mindenfele kifogas nelkul, sot a napomat is atrendeznem miattuk csak hogy tudjak segiteni a baratimnak vagy csladomnak. Ez termeszetesen reszukrol nem elvarhato. Annyival vagnak vissza, hogy " ne hidd hogy ugy ugralunk ahogy majd te akarod". kozben meg arrol lenne szo hogy vegyenek at egy csomagot amit tovabbitanak nekem. Es jonnek a kifogasok hogy nem tudjak, ne is rendeljem oda.


Ezt az egeszet is 2 hetig kell tervezni mire rabeszelem oket hogy segitsenek csak ennyivel.


Masik pelda. Vegeztek a munkaval kocsival voltak, es nem tudtak beugrani nekem valamiert a boltba mert nem volt eltervezve ez arra a napra. A kovetkezo napon tudtak volna csak, de addigra enis megoldottam volna.


Allandoan a halogatas es a kifogas gyartas.

2021. febr. 8. 18:03
 29/31 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, kérdező?
2021. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
28 vagyok.
2021. febr. 8. 18:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!