Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a probléma velem? A családb...

Mi a probléma velem? A családban miért vagyok ennyire más?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kapni, hogy miért vagyok ennyire más mint a családtagjaim? Sőt még azoktól is akikkel párkapcsolatban állnak a családtagjaim. Mindenki úgy viselkedik mintha egy előre beütemezett élettervet kellene követniük, és ha olyan szituáció adódik ami ettől eltér, akkor inkább bele sem fognak/elutasítják/nem tetszik nekik. A lényeg hogy kifogás kifogás hátán.


Ezt úgy kell érteni, hogy példával is szemléltessem. Rendelek egy csomagot, amit mindenféle kifogásra hivatkozva nem tudnak átvenni. Pedig ezt még tovább is szeretném postáztatni. A második lépésig legtöbbször el sem jutok velük.


Kirándulások kilőve bárhova, random kocsikázás sem játszik mint ahogy az sem, hogy egy közös esti társasjátékot össze hozzunk vagy egy házibulit.


A megszokott életükben benne vannak, amit szinte órára pontosan behatároltak maguknak. 10 órakor sütőben az étel, munka előtt egy nappal csak fekvés mert következő nap kezdődik a munka. Az is szigorú szabály a legtöbb családtagomnál, hogy ágyban kell lenni este 10 órára és reggel felkell kelni már 8 órakor.


Ha bármi probléma kerül eléjük ami csak kicsit is megborítja a napi rutint már nem tudnak vele megküzdeni.


Ellenben az én életstílusom olyan, hogy spontán történnek a dolgok. Nem szabok időkorlátokat, hogy 12 óra alatt be kell vásárolni, mert mondjuk 16:00-ig meg kell főzni. Néha éjfélkor ugrok el hozzá valókért.


Ha 10 előtt kelek fel, egész nap fáradtnak érzem magam. A napjaimat kinyújtom hajnal 2-3 óráig. Nem probléma számorma felülni a motorra télen, vagy esős időben sem, hogy ki mennyek motorozni.



Spontán házibuli vagy egy jó este össze hozása sem probléma akár az utolsó pillanatban is. Szóval nem töltök a szervezéssel 2-3 hetet, hogy aztán unott fejjel üljem végig hogy azt várjam mikor lesz vége.


Ez a két stílus annyira üti egymást, hogy nem tudok kijönni így senkivel. A szememben olyanok mintha egy előre beütemezett gépek lennének, akikre nem számíthatok soha, nem oszthatok meg velük semmit, soha nem lehetnek az életem részei. Már-már mintha elutasítást kapnék.


Eddig nem láttam ezt problémának, mivel a szüleim házában az volt amit ők mondtak. De elköltöztem már lassan 7 éve és mostanra bontakozott ki végre a személyiségem teljesen.


Voltatok már hasonló helyzetben? Van erre megoldás? Megtörni sajnos nem lehet őket, mivel annyira bele vannak szokva már ebbe. És sajnos bele tartoznak a szüleim, testvérem,volt barátaim.



2021. febr. 8. 10:35
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Pontosan erre vonatkozott a kerdesem. Mi a problema velem? En mar millioszor alkalmazkodtam hozzajuk, de reszukrol ez szinte soha nem tortent meg.

Miert vagyok masabb mint az osszes tobbi csaladtagom? Nekem a problema megoldo kepessegem sokkal nagyobb, es az eletet is porgosebben, elvezetesebben elem. Szinesebben latok mindent, sokkal tobbszor vagyok pozitiv.


Nem, soha nem kopogtattam be hozzajuk ejjfelkor lisztert. Ez ram vonatkozott. Hogy magamban siman megcsinalom mert ez mar fun faktor. De reszukrol meg a gondolat is elkepzelhetetlen lenne.


Szomoru hogy itt ennyi ember ne mvagy arra hogy egy szereto csalad tagja legyen akikkel valoban csalad a csalad.

2021. febr. 8. 11:33
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
velük beszéld meg...
2021. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ezen valtoztatni valoszinuleg nem lehetseges. Volt valaki hasonlo cipoben ezelott?


Erdemesebb lenne egyedul lennem inkabb es hagyni ezeket az embereket?


Erzem hogy rengeteg energiat felemeszt hogy fenn tartsam a kapcsolatot veluk. Bar utana mar tudnek inkabb csak magamra koncentralni. Csak ugye nehez lemondani ilyen konnyen ennyi mindenrol.

2021. febr. 8. 11:55
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fordulj pszichológushoz!
2021. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Miert kellene pszichologus?
2021. febr. 8. 12:04
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy választ kapj a kérdéseidre!
2021. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%

En leszoktam a latogatasrol. Minek menjek hozzajuk, ha tudom, hogy pontban reggel fel8kor kell reggelizni es 12kor ebedelni, es este 6kor vacsorazni. Ez ment gyerekkoromtol kezdve es ha este 9 kor ehes voltam, mar orditottak, hogy minek megyek a hutohoz. Ha veletlenul penteken mentem latogatoba hetvegere, szombat reggel elkezdtek csorompolni, kiabalni, hogy mindenkepp felebredjek. Ha megsem mentem le reggel 9ig, mar ment az ocsarlas, hogy en delig alszom, haszontalan vagyok. Pedig csak szerettem volna hetvegen aludni munka utan.


Kerdezo: sajnos nem tudom mi a megoldas. Megszoksz, vagy megszoksz. De probalj kevesebb idot ott tolteni, nem biztos, hogy eszreveszik, hogy te nem mesz mar annyit latogatoba.

2021. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso ez rendkivul hasznos hozza szolas volt. Hasonlok tortentek velem is. Mar teljeen elkepzelhetetlen hogy egy csalad tagja lehessek, vagy olyan baratokkal vegyem magam korbe akik hasonloak mint en vagyok.


Igazabol 3 hete lesz lassan hogy elkezdtem az eletembol eltavolitani ezeket a szemelyeket. Es meg csak egz uzenetet sem kuldtem hogy mi a problema.

2021. febr. 8. 12:57
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt úgy kell érteni, hogy példával is szemléltessem. Rendelek egy csomagot, amit mindenféle kifogásra hivatkozva nem tudnak átvenni. Pedig ezt még tovább is szeretném postáztatni. A második lépésig legtöbbször el sem jutok velük"


Ilyenekből azt vonod le, hogy nem szerető a családod? Egyáltalán miért kellene a csomagjaidat postázgatniuk, ha felnőtt ember vagy és külön laksz? Én is azt mondanámm, hogy oldd meg te.

2021. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem... Miért rendeled olyan címre a csomagot, ha te nem is ott laksz?????
2021. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!