Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a probléma velem? A családb...

Mi a probléma velem? A családban miért vagyok ennyire más?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kapni, hogy miért vagyok ennyire más mint a családtagjaim? Sőt még azoktól is akikkel párkapcsolatban állnak a családtagjaim. Mindenki úgy viselkedik mintha egy előre beütemezett élettervet kellene követniük, és ha olyan szituáció adódik ami ettől eltér, akkor inkább bele sem fognak/elutasítják/nem tetszik nekik. A lényeg hogy kifogás kifogás hátán.


Ezt úgy kell érteni, hogy példával is szemléltessem. Rendelek egy csomagot, amit mindenféle kifogásra hivatkozva nem tudnak átvenni. Pedig ezt még tovább is szeretném postáztatni. A második lépésig legtöbbször el sem jutok velük.


Kirándulások kilőve bárhova, random kocsikázás sem játszik mint ahogy az sem, hogy egy közös esti társasjátékot össze hozzunk vagy egy házibulit.


A megszokott életükben benne vannak, amit szinte órára pontosan behatároltak maguknak. 10 órakor sütőben az étel, munka előtt egy nappal csak fekvés mert következő nap kezdődik a munka. Az is szigorú szabály a legtöbb családtagomnál, hogy ágyban kell lenni este 10 órára és reggel felkell kelni már 8 órakor.


Ha bármi probléma kerül eléjük ami csak kicsit is megborítja a napi rutint már nem tudnak vele megküzdeni.


Ellenben az én életstílusom olyan, hogy spontán történnek a dolgok. Nem szabok időkorlátokat, hogy 12 óra alatt be kell vásárolni, mert mondjuk 16:00-ig meg kell főzni. Néha éjfélkor ugrok el hozzá valókért.


Ha 10 előtt kelek fel, egész nap fáradtnak érzem magam. A napjaimat kinyújtom hajnal 2-3 óráig. Nem probléma számorma felülni a motorra télen, vagy esős időben sem, hogy ki mennyek motorozni.



Spontán házibuli vagy egy jó este össze hozása sem probléma akár az utolsó pillanatban is. Szóval nem töltök a szervezéssel 2-3 hetet, hogy aztán unott fejjel üljem végig hogy azt várjam mikor lesz vége.


Ez a két stílus annyira üti egymást, hogy nem tudok kijönni így senkivel. A szememben olyanok mintha egy előre beütemezett gépek lennének, akikre nem számíthatok soha, nem oszthatok meg velük semmit, soha nem lehetnek az életem részei. Már-már mintha elutasítást kapnék.


Eddig nem láttam ezt problémának, mivel a szüleim házában az volt amit ők mondtak. De elköltöztem már lassan 7 éve és mostanra bontakozott ki végre a személyiségem teljesen.


Voltatok már hasonló helyzetben? Van erre megoldás? Megtörni sajnos nem lehet őket, mivel annyira bele vannak szokva már ebbe. És sajnos bele tartoznak a szüleim, testvérem,volt barátaim.



2021. febr. 8. 10:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha elköltöztél, mi a fenéért akarnál beleszólni az ő életükbe?
2021. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez nem bele szólás kérdése. Te soha nem számíthattál a családodra? Te nem soha nem tartottad a családoddal a kapcsolatot miután elköltöztél?
2021. febr. 8. 10:41
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy ? Akinek nincsen sok kötöttsége és eleve "szabadabb" életet él, az egy idő után úgyis rájön, hogy az ember életritmusa mindenképpen alkalmazkodni kénytelen az nappal és sötétség váltakozásához, az időjáráshoz és a környezetében élőkhöz. Természetesen csak akkor, ha különállásával nem akarja szándékosan mutogatni saját egójának mások felettiségét.
2021. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

2: de most akkor miben nem számíthatsz rájuk????


Arról panaszkodtál, hogy a fix életritmusuk más mint a tiéd....

2021. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Ahogy Te mondtad fix eletritmus kihatassal van mindenre.


7 eve elek kulon de soha nem latogattak meg. Pedig lett volna sokszor lehetoseguk ra.


Amikor talalkozok valakivel hosszabb ido utan en orulok ennek a szemelynek es meg a legrosszabb napjaimon amikor szinte semmi nem fer bele akkor is szakitok ra idot.


Engem inkabb problemakent kezelnek ami megint megkavarja az eletuket ket hetre.


27 eves vagyok.de semmivel sem fuggetlenebb mint ok.


Nekem az sem okoz problemat ha esoben kell tancolnom. Viszont ok nagyon messze allnak ettol.

2021. febr. 8. 11:08
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
És megkérdezted már őket, hogy miért nem látogatnak meg?
2021. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

"És sajnos bele tartoznak a szüleim, testvérem,volt barátaim."


Már bocs, de ez erősen arra hajaz, hogy "mindenki hülye, csak te vagy helikopter".

2021. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimtől külön élek. Nem érdekel mikor kelnek fekszenek, nekem is megvan a a saját életem, van dolgom minden nap. Utazni nem szoktun együtt, max évi egyszer, de akkor sem vagyunk együtt, a nap nagyrészében szétválunk, mert mindenki mást szeret csinálni. Társasjáték, házibuli? Jesszus, hova, minek a szüleidnél? Nem akarják és kész. Neked tán nincs saját családod meg életed, akikkel elfoglalhatod magad?

Harmadrészt, mi köze a szüleidnek ahozz, hogy te éjfélkor akarsz főzni, meg hogy te 10 előtt nem kelsz fel? Nem laktok együtt, nem kötelesek hozzád igazodni. Én is bacnálak ki mint macskát xarni, ha éjfélkor bekopognál egy kiló lisztért.

2021. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kkerdeztwm oket de mindig volt kidogas. Sokaig tart az ut, nem neki valo ez. Mas dolga is van otthon stb...


Mindenki hulye? Pont ezert kerdeztem mi a problema velem?!

2021. febr. 8. 11:14
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha igényt tartanál a másokkal való programokra, akkor valamelyest alkalmazkodnál hozzájuk.

Ha nem akarsz alkalmazkodni, akkor viszont ne ródd fel nekik, hogy másként élnek.

Te komolyan elvárnád, hogy mindenki más hozzád alkalmazkodjon?????

2021. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!