Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval most őszinte leszek.25 éves vagyok normális élettel.Nem olyan régen elvesztettem az állásom és sajnos azóta sem találok újat.Egyedül nevelem a gyermekemet is.

Elég nehéz helyzetben vagyok,mint szerintem még rajtam kívül nagyon sokan ebben az országban.

Az utóbbi időben egy nálam sokkal! idősebb,de nagyon jó körülmények között élő idős ember kezdett felém közeledni.

Régen elvből nem is érdekelt volna a dolog.De bevallom jelenlegi helyzetemben megfordult a fejembe,hogy talán most nem kellene az erkölcsi gátjaimra hallgatnom.Egyszerűen ez nem az a világ.

Ti mit gondoltok erről?? Megtennétek a helyembe?? Nagyon elítélendőnek tartjátok?


2010. aug. 16. 06:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a veszély fenyegetne, hogy elveszik tőlem a gyereket mert nem tudok neki ételt meg ruhát venni, akkor megtenném.

Utána biztosan sokan elfordulnának tőlem, de hát legyen már fontosabb a gyerekem, mint a környezet véleménye.

2010. aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel.
2010. aug. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nekem is ez fordult meg a fejemben.Köszönöm a válaszod.
2010. aug. 16. 07:02
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

az álláskeresés nagyon nehéz, és meg kell tanulni jól pályázni. ezért még egyszer átgondolnám azt is, hogy írok önéletrajzot, motivációs levelet. ha úgy pályázol, hogy be sem hívnak interjúra, akkor át kell pofoznod a pályázati anyagodat.

nem bántásból mondom, hanem azért mert már négy leépítésben részt vettem.

37n

2010. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Amennyire lehet törd magad, tarts ki, hátha lesz valami jó kis munka!
2010. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal idősebb vagyok,mint te és már sok mindent tapasztaltan az életben. Nem az emberek véleményével kell törődnöd,hanem átgondolni a dolgokat.

A gyerek apjával miért ment tönkre a kapcsolatod? Abban te mennyire voltál hibás?

Az idősebb úr mennyire tudja elfogani a gyerekedet,és ő azt az embert?

Neki milyen elvárásai vannak a feleségével szemben?

Mennyire egyezik meg a véleményetek az életben előforduló dolgokról? Más generáció vagytok,és ez konfliktus helyzet lehet.

Miért nem nősült meg eddig? Ha nős volt,miért vált el?

Ha ő fog eltartani benneteket,ezért mit vár cserébe?

Eltudod-e fogadni azt,hogy egy idősebb férfivel fekszel le nap-mint nap. Főleg,majd hogy alakulhat ez 10-20 év múlva?

Vajon,ha ő tart el,akkor viták esetén nem mondja-e majd,hogy ő tart el,ezért azt tedd,amit ő akar?

Eltudod-e fogadni,hogy neked nincs egy filléred sem. Minden apróságra,amit venni karasz magadnak és a gyerekednek,tőle kell pénzt kérned.

Ha találsz munkát és dolgozni szeretnél,engedi-e majd?

Ha mégsem sikerül a házasság,mi lesz a válás után?

Az érdekházasságok néha jobban sikerülnek,mint a nagy szerelmi házasságok,ha van megértés és kellő tolerancia. De a nagy korkülönbség sok problémát okoz,ha az asszony még fiatal, a férj pedig öreg és beteg.

Mielőtt döntesz,jól gondold át a dolgaitokat!

2010. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod.Igen rengeteget agyalok.

A gyerek apjával egyszerűen nagyon elmérgesedett az együttélés,de békésen váltunk.Egész jó a viszonyunk,de most ő is bajba van.

Az idősebb úr amiatt vált ,mert a felesége megcsalta egy jóval fiatalabb sráccal.

Ma találkozom vele újból,de azt hiszem ezt most be kell,hogy vállaljam.Tudom,én is,hogy nem igazán helyes.De kitudja az lehet,hogy jól sül el.

2010. aug. 16. 08:01
 8/22 anonim válasza:
100%
A saját méltóságod és a gyereked jóléte miatt fogadnám az idős ember közeledését. Szerintem nagyobb csorba esne az önbecsülésem, ha a gyerekemről nem tudnék gondoskodni és elszegényednék. Az általad leírt helyzetben nagyon örülnék az idős férfinak.
2010. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen vezet rossz kapcsolathoz a nagy korkülönbség.

Apósom 9 évvel volt idősebb anyósomnál, a nagyszüleim között 13 év korkülönbség volt.

A lányom barátnője évek óta egy tőle 15 évvel idősebb férfival él (anyagilag mindketten jól állnak/álltak megismerkedésük előtt is) és nagyon jól megvannak.

A szomszéd utcában most vált el a házaspár, mindketten a 20as éveik végén vannak.

Ne a korkülönbség alapján dönts, hanem hogy egyébként jól kijönnétek-e, megbízhatsz-e benne, a gyerekeddel milyen (lenne) a kapcsolata.

Nem elítélendő, ha elfogadod a közeledését.

2010. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval,de azért én mérlegelnék,hogy az öreget se használjam ki,a jóindulatáért,hogy ne érezzem sz@r alaknak magamat.Például,tudok-e egy öregtesttel szeretkezni...stb.Amúgy,én más szituációban is összejönnék (sose volt idős társam,általában pár évvel fiatalabb)vele,ha nem lennék ilyen rossz helyzetben,mint te,akkor is.Például,ha nagyon szerelmes lennék egy akárhány évvel idősebb emberbe,nem érdekelne a kora.Most arra,szeretnék kilyukadni,hogy engem nem érdekelne,hogy mások mit mondanak.
2010. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!