Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagnak kit fogadnál be...

Családtagnak kit fogadnál be jobban a doktorok közül, egy jogászt vagy egy orvost? Amelyiket nem miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:37
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Apám jogász szóval nekem semmi bajom velük. Orvosokkal se lenne semmi bajom. Egyáltalán nem érdekel hogy kinek miért van dr a neve előtt.
2010. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

"Nem az a lényeg, mi a foglalkozás, az zavarja őket, hogy elhivatott vagy a munkád iránt és hogy rengeteg időd, odafigyelést, energiát kíván."


-re válasz


A kudarcok ellenére is a jogásznők házasságot kötnek és gyerekeik is lesznek. Nem találkoztam eddig túl sok vénlánnyal és agglegénnyel a jogászok között.

Csak nehéz megtalálni a megfelelő korrekt társat.

A külföldi, főleg amerikai filmek 30 év körüli, sikeres, gazdag, de magánéletben szerencsétlen jogásznő főhőse nálunk Magyarországon nem tipikus, sőt nagyon-nagyon ritka. A karriert befutó nők mögött komoly férfi támasz áll, és fordítva. Sőt családi is, bár ezt sajnos én már nem mondhatom el magamról.

2010. aug. 18. 09:44
 43/45 anonim válasza:

Mi köze a szakmának ahhoz, hogy befogadnám-e a családba?

Az, aki eze alapján dönt, az minden, csak nem értelmes ember. Persze elméletben lehet vitázni róla, de valódi helyzetben teljesen mindegy. Az számít, hogy szereti-e a párját, családközpontú-e vagy éppen pénzsóvár, van-e humora, becsületes, kedves-e és még vagy ezer tulajdonság fontosabb, mint a szakma.

2010. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"A karriert befutó nők mögött komoly férfi támasz áll."

Sajnos ez igen ritka, és inkább a fordítottja jellemző.

2010. aug. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

"Sajnos ez igen ritka, és inkább a fordítottja jellemző.


"-re válasz.


Én itt a csúnya szóval "elöl-hátul doktornőkről" beszélek.

Pl.: Prof. Dr. Krasznay Ödönné PHD. Dr. Teszlay Erika Linda


a férje nevét nem véletlenül vette fel, szóval ilyen támasz nagyon gyakori. (A név kitalált, csak a címek nem.)

A jogászoknak minden kell, férj és két gyerek is, nem a szingli gazdag karrierista jogásznő a magyar ideál. A pályán amúgy támasz nélkül nem nagyon lehet érvényesülni.

2010. aug. 25. 14:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!