Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagnak kit fogadnál be...

Családtagnak kit fogadnál be jobban a doktorok közül, egy jogászt vagy egy orvost? Amelyiket nem miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:37
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

"Engem is nehezen fogadtak be, főleg apuka és tesó volt nagyon flegma, mert nem lesz diplomám csak szakmunkásom, és ezért lenéznek..."


Igen ez szokott a másik gond lenni, elképzelhető hogy nem értik, miért nincs kedved egész nap az íróasztal mögött ülni.

Legyél tájékozott és olvasott akkor nem lesz lényeg, hogy mivel foglalkozol.


Az én esetemben viszont érthetetlen, hogy diplomás, középkorú emberek képesek bedőlni a filmek világának és jövőbeli dolgokon (5-10 év múlva ki és hogyan neveli a gyereket, ki hogy főz majd, ki takarít) akarnak huzakodni, csak azért, hogy eltávolítsanak. Természetesen nem azért tanultam annyit, hogy minden este kitakarítsak, főzzek 2 aztán 4 főre és egyedül neveljek gyerekeket.

A teljes önfeladást nem lehet elvárni attól, akit érdekel a hivatása. Ráadásul létezik munkahelyi ebédjegy, dada, bölcsöde és takarítónő is a világon. Nekem olyan évfolyamtársam nem volt, ahol a jogász szülők maguk takarítottak volna, egyszerűen nem fért bele az idejükbe.

2010. aug. 15. 10:57
 22/45 anonim ***** válasza:
0%
orvost. annak sokkal több haszna van...
2010. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
48%

Kedves utolsó!


Tölts el akkor, légysz, előztesben pl. egy évet!


Akkor is ezt fogod mondani?

2010. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

A büntetőjogásznak nincs hétvégéje. Őt is bármikor hívhatják.


És a jogásznak is van felelőssége, csak erről a szakmáról SEMMIT SE TUD az átlagember, ezért hord össze hülyeségeket.

Valószínűleg semmit se tudnak az opportunitás elvéről, vagy a nyomozóhatóságok mentalitásáról.

De előítélet az van!!!


Nincs felelősséged ott, hogy meg tudd menteni azt, akinek az egyetlen bűne, hogy rosszkor volt rossz helyen, de a zsaruknak meg viszont mindenképpen eredmény kell bármi áron?

2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

te meg kapjá szívrákot :D:D bocs, csak az utolsóról ez jutott eszembe.


Amúgy kit érdekelnek a szülők így mindenen túl. Mondják a magukét, azt annyi. Gondolom nem a párod szüleivel kívánsz együtt járni, mert az nagyon fura lenne. Ha nekik nem tetszik h jogász vagy, akkor így jártak, ha meg a párod rájuk hallgat, és nem véd meg, akkor keress tovább, mert nem ez ön sajnos nem nyert.

Meg aztán nem kell velük találkozni, csak ha muszáj. Előbb vagy utóbb úgyis el kell fogadniuk h ez a helyzet.

2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A szívrákon ( már ha van ilyen )nem segít semmi. Legfeljebb egy szívátültetés.


De ha előzetseben töltesz egy kis időt, még egy kirendelt védőért is hálát adnál!

2010. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Bakter mekkora karót nyeltél te be. :d Ez egy showder klubbos hülyeség, tudod vicc. Nincs is olyan h szívrák.

A vicc az egy ilyen izé, nevetni szoktunk rajta, meg nem vesszük komolyan.

2010. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

"Gondolom nem a párod szüleivel kívánsz együtt járni, mert az nagyon fura lenne. Ha nekik nem tetszik h jogász vagy, akkor így jártak, ha meg a párod rájuk hallgat, és nem véd meg, akkor keress tovább, mert nem ez ön sajnos nem nyert. "


Tudod, sajnos ez történt. Egyik helyen a szülők: informatikus-tanárnő, a másik helyen könyvelő (nő) - történelem tanár volt a foglalkozás. Első helyen a fiú gépészmérnök, második helyen informatikus volt.


Csak nem nagyon akarnék a fél világgal kezdeni, mert az meg nekem árt, főleg lelkileg. Ahol meg nem fogadnak be, ott mindenen huzakodás lesz, és áskálódás a háttérből. Ilyen helyen mindennel probláma lesz az esküvőtől a gyereknevelésig.


A foglalkozásom mindenkit megzavar, amikor meghallják, hogy mivel keresek pénzt, akkor kifejtik a jogászokkal és a politikusokkal kapcsolatos véleményüket (bár senki nem kérdezte), és attól kezdve senkit nem érdekel, hogy én milyen vagyok valójában. Az meg már végképp nem érdekel senkit, hogy mit tudok, mi a hobbym, hová szeretek járni szabadidőmben. Egymást követik a provokatív kérdések.

2010. aug. 15. 11:25
 29/45 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi kérdéseket, most el kell mennem, de este még megnézem a további válaszokat.
2010. aug. 15. 11:27
 30/45 anonim ***** válasza:

Ez a gond Magyarországon sajnos, hogy egyesek azt hiszik, egy jogásznak nagyobb a felelőssége. Könyörgöm, az életetek nem fontos ?:D Akkor nem érhet sokat...

Ha nem lenne egyetlen egy orvos sem a világon, akkor kb feleennyi lenne a születéskor várható élettartam...

Viszont ha nem lenne egyetlen egy jogász sem, akkor az nem, vagy csak nagyon kis mértékben befolyásolná ezt, de mindegy.

Nyilván a legtöbb embernek nincs túl sokszor szüksége az élete során jogászra (tisztelet a kivételnek :)), de orvosra annál többször, sajnos.

2010. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!