Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagnak kit fogadnál be...

Családtagnak kit fogadnál be jobban a doktorok közül, egy jogászt vagy egy orvost? Amelyiket nem miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:37
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
81%
A jogászt. Mégpedig mert egy orvost bármikor behívhatnak, éjszaka, ünnepen, akármikor, és köteles menni. Az jó, hogy segít az embereken, de mindig a legrosszabbkor kell menni.
2010. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, ennyi alapján nem lehet eldönteni. Azt, amelyik kedvesebb, barátságosabb.
2010. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyik emberileg normálisabb.
2010. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Szerinted aki a szülőkkel való első találkozáskor mindenkinek visz valamit, anyukának virágot, apukának bort, testvérnek csokit és végig mosolyog, a későbbi találkozásokkor is kommunikál az már jó?

Csak azért kérdezem, mert ellenem a foglalkozásom többször felmerült kifogásként a barátságos viselkedés és a megfelelő anyagi háttér ellenére is.

2010. aug. 15. 09:50
 5/45 anonim ***** válasza:
74%
És te melyik vagy a kettő közül, és mi volt a baj veled?
2010. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
86%

Orvos vagy?

Eddig ugy hittem éppen h előny,ha valaki orvos...

De különbe se a szülő döntse el kivel boldog a gyermeke,ha éppen az egy orvos,akkor azt kell elfogadnia.

2010. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem a szakmája alapján fogok családtagot választani.

De én is a jogász mellett döntenék.

Az orvosok kezében emberéletek vannak, ami nagyon megterhelő idegileg, és ne adj Isten baj van, nem tudnék segíteni.

2010. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
70%

Ja, bocs, első vagyok, én se a szakma miat választanám, az biztos! Úgy értettem a kérdést, hogy melyik szakma jobb, ha van a családban. Értitek. Bocsi még1x!

Amelyik természet alapján megfog ;)

2010. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szép, de az 50-60 éves korosztály nem így gondolkodik.

Végzett jogász vagyok (nő), már kétszer rossz vége lett a szülőkkel való heti egyszeri találkozásnak.

Tanult diplomás emberekről van szó, akik ki tudja honnan negatív képet alakítottak ki maguknak a jogászokról.

Sajnos a foglalkozás számít, ha mást nem piszkálnak, akkor rákezdik, hogy a foglalkozásom mellett nem tudok a családnak élni. Valóban évekig nem maradhatok otthon egy gyerekkel, jó esetben is csak pár hónapig.

Az orvosok istenítése volt a másik, amit nem értek. Persze, lehet, hogy rossz helyen keresgélek.

Csak az érdekelt, hogy egy név nélküli fórumon, kapok-e olyan válaszokat, amiből kiderül, hogy a jogászokat alapra utálják az emberek a foglalkozásuk miatt.

2010. aug. 15. 10:02
 10/45 anonim ***** válasza:
61%

ne haragudjon meg senki, de én az orvos mellett döntenék!

Sajnos a jogász szakma presztizse jócskán csökkent az utóbbi időben, ma már bárki tanulhat jogásznak (pláne fizetősön), de államira sem nehéz bekerülni! Lásd: celebjeink.

Egy orvosnak a szememben sokkal nagyobb tekintélye van, sokkal nagyobb a felelőssége, és bár sokan szidják az orvosokat, lehet utánuk csinálni mindent!Nyilván egy jogász is követ el hibákat, csak ott nincs felelősség, legalábbis nem akkora.

DE! Emberileg szerintem lehet jó ember egy jogász, és egy orvos is, és mindkettő lehet kevésbé jó is!

2010. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!