Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagnak kit fogadnál be...

Családtagnak kit fogadnál be jobban a doktorok közül, egy jogászt vagy egy orvost? Amelyiket nem miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:37
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
54%
Kedves 11:38! Ha nem lenne jogász, minden bűnöző szabadon rohangálna, szabadon ölhetnének meg téged meg a családodat is, mert úgysem vonja senki felelősségre... Ha orvos nem lenne kevesebb lenne az élve születés, ha jogász nem lenne, kevesebb lenne aki megéri a felnőttkort. Mindenki kiválaszthatja melyik jobb, egy biztos: mindkettőre ugyanúgy szükség van.
2010. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Jaj ne má ezt a melyik fontosabb dolgot. Persze, az orvos a legfontosabb, blabla, de ez se jó h azt nézzük melyik a fontosabb. Nyilván ha vmi jogi ügyem van, de am minden ok, akkor a jogász lesz akkor, ilyen is van.

Fodrászra meg mi szükségünk van. Sztem mindenki túlélné az életet fodrász nélkül, mégis mennyi van belőlük, és mind megél. Van rá kereslet, akkor meg mégis fontosak a fodrászok.

De mindezeken túl a kérdés nem is a fontosságról, és nem is a szívrákról szól, hanem arról h a kérdezőt nem szeretik a szülők.

2010. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

11:41-es volt idő, amikor nem volt jogász, minden bűnözőt kivégeztek. Viszont ha vkitártatlanul ítéltek el, azt is kivégezték, mert nem volt, aki megvédje. Szóval ez sztem nem ilyen egyszerű.

Nem hiszem h érdemes arról vitázni, h több haszna van-e egy jogásznak mint gy orvosnak, mert azt hiszem mindenki érzi az igazságot. De ettől még nem lehet mindenki orvos. Én bioszra mentem. Nem hiszem hogy hasznosabb biológusnak lenni mint orvosnak, de nem lennék orvos, mert orvosnak lenni sztem tiszta szívás.

2010. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Egy konzervatív értékrendet követő, 50-60 év körüli szülő azt tarja a fia ideális párjának, aki nem a saját hivatását, munkáját tartja fontosnak, hanem a család összetartását, ellátását, a gyerekvállalást, a férfi, a férj karrierjének segítését. Te magad is leírtad, nem akarsz majd a születendő unokákkal sokáig otthon maradni, nem szeretnél hagyományos módon háztartást vezetni, stb, stb. Ne csodálkozz, hogy nem vagy a szülők előtt ezzel népszerű, hiszen Te nem azt a családmodellt szeretnéd követni, ami nekik elfogadható. Szerintem nem az számít, hogy meg tudsz-e felelni az ilyen szülőknek, az sokkal lényegesebb, hogy a párod miként gondolkodik egy hivatásszerető, öntudatos nőről és hogyan képzeli a közös életet, a mindennapokat egy ilyen típusú nővel.


Általában a férfiak szeretnek "alul" választani, mert akkor a domináns helyük, szerepük egyértelmű, nem úgy, mint egy egyenrangú, okos, sikeres nő mellett és a szülők is erre ösztönzik a fiúkat, hiszen egy hivatásszerető, sokat dolgozó, folyton tanuló nő mellett nem annyira kényelmes egy férj élete.

2010. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
11:41es ! Régen nem voltak jogászok, mégis megbűnhődtek a bűnözők! Kivégezték őket, levágták kezüket lábukat stb.! De azért legyenek ők fontosabbak neked. Megnézném mi lenne veled orvos nélkül, tán még életedben nem voltál orvosnál? Mert én bizony jópárszor, de ügyvédre, jogászra sosem volt még szükségem!
2010. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Légyszi olvasd újra a hozzászólásomat újra: azt írtam, mindegyikre ugyanúgy szükség van.
2010. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

" sokat dolgozó, folyton tanuló nő mellett nem annyira kényelmes egy férj élete."


Van benne valami!

Egyszerűbb lesz közvetítő irodához fordulni, majd ott helyettem leellenőrzik a szülői igényeket. Én magam is már 28 éves vagyok, szomorú, hogy ennyi idős korban a férfiak még a mamájuk szoknyája mögé bújnak. Pénzkereső óvodások!

2010. aug. 15. 19:07
 38/45 A kérdező kommentje:

"Te magad is leírtad, nem akarsz majd a születendő gyerekkel sok időt tölteni."


Nem nem akarok, nem lehet, mert elveszteném az állásom és az eredményeimet, amiért eddig dolgoztam!!!!!!!!!!

Aki annyit tanult és dolgozott mint én, annak olyan család kellene, aki megérti, hogy egyensúlyt szeretnék teremteni a család (gyerekek) és a hivatásom között.

Nem eltemetni 28 évet és ebből 22 év tanulást és munkát!

2010. aug. 15. 19:11
 39/45 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben megértelek, de Te feltettél egy kérdést, hogy a szülők miért nem örülnek neked. Én csak megválaszoltam, hogy szülői szemmel mi a "gond" veled, de azt nem írtam, hogy egyet is értek ezzel a nézettel, csak hát sajnos ezek tények és azért írtam ezt így neked, mert szerintem ez alapján Te is megérted, miért viselkednek veled ellenségesen a szülők, ha megtudják, mi a foglalkozásod. Nem az a lényeg, mi a foglalkozás, az zavarja őket, hogy elhivatott vagy a munkád iránt és hogy rengeteg időd, odafigyelést, energiát kíván.


Egyébként csak az számít, hogy a leendő párod hogy áll majd ehhez a kérdéshez és nem érdekes, mit gondolnak a szülők.

2010. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Ennek a "melyik fontosabb" kérdésnek semmi értelme nincs.


Egy orvos nem tud kártérítési keresetet írni, a jogász meg nem tud vakbelet operálni.


Mindkettő fontos, és mindkét hivatásnak vannak hátrányai.

( elárulom, hogy a jogászt is hívhatják bármikor, mert ha az őrizet 72 órájának a letelte hétvégére esik, akkor hétvégén kell bemenni dolgozni .


Az meg, hogy kit fogadnak el a szülők, teljesen szubjektív. Persze a személyes, ill. társadalmi előítéletnek elég komoly szerepe lehet, van ebben a kérdésben.

Ugyanakkor meg ne a szülő véleménye legyen a döntő, hanem azé akivel le akarod élni az életed.

2010. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!