Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagnak kit fogadnál be...

Családtagnak kit fogadnál be jobban a doktorok közül, egy jogászt vagy egy orvost? Amelyiket nem miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:37
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
43%

A jogászokat azért nem szeretik mert olyan embereket is fel tudnak menteni akiről köztudott,hogy sárosak.Írhatnám úgy is ,eladják a lelküket az ördögnek.Tisztelet a kivételnek de az emberek általánosítani szoktak és ez ellen nincs mit tenni.De már az orvosok sincsenek azon a képzeletbeli státuszban mert ott is a pénz kezd dominálni,sajnos!

Hol van már a HIPPOKRATESI eskü!

2010. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
43%

Nem olyanokat mentetnek fel akik sárosak, hanem olyanokat akik ellen nincs elég bizonyíték.

Amúgy én jogász vagyok, de a testvérem orvostanhallgató, és mindkettőnket ugyanannyira becsülnek a családban... Egy normális ember nem tesz különbséget a munka miatt.

2010. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Szerintem azért általánosítani nem kell! :)

Én pl. azt nem tudom megérteni, hogy hogy tud egy ügyvéd egy olyan embert védeni, aki bűnös, pl. kútba dobta a gyerekét, megölt x embert stb! Nyilván ez a munkája, de én az ilyeneknek alapból életfogytiglant adnék, nemhogy védeném őket!

2010. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
Orvost, az nagyszerű hivatás a jogi pályán tevékenykedők pedig általában droid szerű emberek (nem mind).
2010. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl fiatal vagyok ilyet eldönteni, de szerintem lényegtelen, hogy kinek mi a foglalkozása, ha emberileg minden rendben van a jelölttel.

Mindkét szakmának vannak hátulütői, de ez alapján megítélni valakit nem szép dolog.

Engem is nehezen fogadtak be, főleg apuka és tesó volt nagyon flegma, mert nem lesz diplomám csak szakmunkásom, és ezért lenéznek... Ő dolguk, nézzenek le, én a maximumot fogom magamból kihozni, és élvezem amit csinálok, mindamellett jó ember vagyok és szerintem ez a lényeg.

20/L

2010. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"Egy normális ember nem tesz különbséget a munka miatt."


-Igen, szerintem is így kellene lennie elvileg, de az élet mást mutat, sajnos!

2010. aug. 15. 10:45
 17/45 Doriiisss ***** válasza:

Én személyszerint egyiket sem választanám, persze más eset ha konkrét személyről van szó.


Az orvosoknak bármikor készen kell állniuk egy-egy esetre, és a lelki megerőltetés is káros. (lásd: meghal egy betegük). A jogász pedig akárhogyis nézem veszélyben van.(lásd: bosszú egy elítélt bűnözőtől)

2010. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

"Én pl. azt nem tudom megérteni, hogy hogy tud egy ügyvéd egy olyan embert védeni, aki bűnös"


Igen, talán a laikusok nem rendelkeznek elég ismerettel, és nem értik meg a jogi pályát.

Egy családi ebéd alkalmával azonban nem hiszem, hogy az lenne a feladatom, hogy 5 év tananyagáról beszámoljak és a jogász hivatás jó és rossz oldalát elkezdjem oktatni.

Ha ezzel próbálkoztam, akkor meg úgy érezték, hogy lebecsülöm, lenézem őket és túl okos vagyok. Szóval valahogyan akármit csináltam semmi nem volt jó a végén.

De mondom úgy látszik rossz helyen keresgélek.

Jogász férfit azonban párnak nem tudnék elképzelni, még életvidám jogász férfival nem találkoztam.

2010. aug. 15. 10:49
 19/45 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy elfogult vagyok: jogász mellett döntenék, mint foglalkozás...Jogász szeretnék lenni én is, orvos semmi esetre sem lennék, az biztos. Ezeket a dolgokat már 9 éves koromban eldöntöttem.


De egyébként tényleg a személyiség dönt nálam is minden embernél.


Egyébként meg a szülők sokszor tüskések - jó esetben csak eleinte... Szerintem az olyan anyós, após, ki már az elején is kedves. Ha tetszik nekik, ha nem, ez van, fogadják el, nem az ő döntésük.

Te meg legyél büszke magadra, mert aki jogász, az biztos stabil egyéniség kell legyen, nem szabad befolyásolják.

2010. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok! És én lány vagyok... Az előítéletek nem érdekelnek. Lehet, hogy én vagyok eltévedve, de engem az egész jogász-dolog vonz a pozitív és negatív oldalaival együtt.
2010. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!