Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell haragudni rám,...

Miért kell haragudni rám, amiért megkérte a párom a kezem?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve együtt vagyunk, együtt is élünk már. Júniusban közösen vettünk telket, ha minden igaz, tavasszal kezdődik az építkezés is. Nyilván beszéltünk már a távolabbi tervekről is, esküvőről, kisbabáról, de én sosem erőltettem, hogy ő mikor vegyen feleségül, vagy jegyezzen el.

Novemberben viszont teljesen meglepetésként ért, mikor feltette a "nagy kérdést", de örültem azért.

Mostohatesómék 11 éve együtt vannak, évek óta minden családi összejövetelen megy a kérdezősködés, hogy mikor lesz már esküvő és olyankor ő is nagy szemekkel néz a párjára, mintha azt várná, hogy ott helyben letérdel és eljegyzi. Plusz már engem is megkért többször nyaralások, utazások előtt, hogy kérdezzek rá a párjánál, tervez-e valami ilyet és már ideadta az egyik gyűrűjét, hogy azt adjam oda a barátjának, nehogy rossz legyen a méret. Mindig lerázott, hogy "korai még erről beszélni", meg hogy nem tervezi egyelőre és ne adjam oda a gyűrűt, mert csak elhányja. A mostohatesóm is célozgat neki mindig, pl. hogy a kedvenc műsora a "Mondj igent a ruhára", de hogy ő igent mondana másra is. Vagy hogy ő az éttermekben már minden desszertet szét fog túrni, hátha lesz valamelyikben egy gyűrű. Nagyon kínosan teszi a megjegyzéseket már évek óta, a család szerint a srácnak esze ágában sincs elvenni feleségül.


Karácsony előtt volt az eljegyzési vacsink a családdal, hívtam őket is, de lerázott, hogy hát neki ehhez nincsen kedve. Utána kitettem Instagramra egy képet a párommal, arra annyit írt üzenetben, hogy akkor mostantól naponta kell néznie a cirkóniás ujjamat? Mondtam, hogy nem és megnyugodhat, nem cirkónia. Ezen felfújta magát, hogy én az orra alá dörgöltem, hogy nekem gyémántgyűrűt vettem 2 év után, közben ő több, mint 10 év alatt egy ígéretet sem tudott kicsikarni a barátjából.

Karácsonykor is találkoztunk, mi direkt egy szót sem ejtettünk erről a párommal, ők meg elkezdték mondani, hogy hát igen, ők is szórhatnák ki a milliókat ékszerekre és esküvőre, de nekik fontosabb a közös jövő építése és hogy nem egy papírtól leszünk boldogabbak.

A szüleink meg csak néztek, hogy mi a gond... Utána most anyukám visszahallotta az anyósától, hogy a mostohatestvérem HARAGSZIK, mert én szerinte direkt hamarabb lettem menyasszony, hogy az orra alá dörgölhessem és hogy a párját rossz fényben tüntessük fel az ünnepek alatt.

Érdemes lenne keresnem szerintetek? Hogy tisztábban lásson és ne utálkozzon feleslegesen?


2020. dec. 31. 13:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

A mostohatesód a saját helyzetére haragszik inkább, nem rád. Szerintem ő is tisztában van azzal, hogy neki nincs kilátásban ilyen lépés, sem a továbbiak, szakítani viszont nem mer, mert fél valamitől. Talán attól, hogy nehéz elölről kezdeni valaki mással, vagy hogy akad-e megfelelő partner egyáltalán. Alkut kötni és a csodára várni viszont nem megoldás.

Az ő keserűsége miatt nem kell titkolnod az izgalmadat, az esküvői előkészületeket és a későbbi terveket sem. A házépítésről is beszélhetsz, és ha a gyerekvállalás jön el, az is zavarni fogja. A leírtak alapján ő csak kierőszakolni tudná ezeket, de neked nem áll meg az életed miatta és várnod sem kell, hogy neki ne essen rosszul.

Amikor ő maga hozza fel, hogy "bezzeg neked..." akkor sem kell beszállnid a vitába, elfogadnod a kritikáit vagy az utasításait. Vagy ellenáll vagy rád szeretné majd erőltetni az elképzeléseit, amit ő nem valósíthat meg, de rajtad keresztül megtenné. Ezt ne engedd, csak tedd a dolgod, válaszolj a kérdésekre és ne reagálj a támadásokra. Ennél jobban szerintem nem kell tekintettel lenni rá.

2020. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
87%

Te ugyan semmi rosszat, ellenségesen nem tettél, ne is tegyél.

A mostohatesód nagyon gáz, a pasija még egy ócska hímringyó.

Ti meg legyetek boldogak!

2020. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
91%

Hagyd a francba, ilyen irigy rokont (bár gyakorlatilag nem is az) jobb is elkerülni.

Az, hogy a pasija tizenx év után nem jegyzi el, az ő dolga, de meg is tudom érteni ezek után.


Ti legyetek boldogok, mással ne foglalkozzatok. És így ismeretlenül is remélem, hogy minden, amit terveztek a vőlegényetekkel, sikerülni fog, és úgy, ahogyan ti szeretnétek. Sok boldogságot!

2020. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
96%

23-as vagyok.


Az, hogy a mostohatesód ilyen élethelyzetben van, az ő hibája. Tisztán látszik, hogy rágörcsöl a házasság és a vele járó témákra, mindenbe belelátja az eljegyzést, beteges amit csinál. Ráadásul ha ő nem látja, hogy csak kihasználják, akkor úgy kell neki. Ha meg tudja is, hogy a srác csak kihasználja, de mindezt mégis eltűri egy hiú ábránd miatt, akkor meg egy szánalmas nőszemély, aki tényleg meg is érdemli, amit az élettől kap.

2020. dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
92%

Ő mindig irigy lesz valamire. Most a gyűrűre később a gyerekre, utána a munkahelyre, bármire. Mindig lesz valami. Itt engedd el és szard le. Amúgy visszatérve rá, ha ennyire szeretné az eljegyzést akkor nem célozgatni kellene hanem komolyan leülni a párjával mert ez csak kettőjükre tartozik és komolyan megbeszélni. Az én férjem sem akart házasodni. Fiatalon jöttünk össze, 5 év után összeköltöztünk. Na ekkortól kezdve éreztem hogy jöhetne az eljegyzés. Addig nem éreztem szükségét, nem foglalkoztatott. Fél év együttélés után konkrétan felhoztam, megkérdeztem mi a terve stb. Ő nem akar házasodni , családjában mindenki elvált, papír nélkül is szeret. Azt mondtam ha neked nem számít a papír ok de nekem igen. Semmi vita nem volt. Csak átbeszéltük. 2-3 nap gondolkozott és azt mondta igazam van. Ez januárban volt. Megbeszéltük húsvétkor eljegyzés, köv. Évben házasság. 8,5 éve vagyunk házasok.

Szóval a csajnak nem máson kellene leverni a nyomorát, célozgatni hanem azzal megbeszélni akire tartozik. Legközelebb mondd is meg neki hogy a pasijának tegyen szemrehányást ne neked. Te nem tudod eljegyezni.

2020. dec. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy ilyen "örök menyasszonyt", akinek a férfi már jegygyűrűt is vett, évekig nem került sor semmi továbblépésre, az illető nő már messze 40 felett volt, amikor aztán végleg megszűnt a kapcsolat. Mindenesetre vagy 20 éven át volt gyűrűs menyasszony. Vannak ilyen kapcsolatok is.
2020. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

#17: Micsoda!? Kb. 14 éves koruk óta, és most 25? 18 évesen gyűrű? Ez hibbant. Akkor ennek annyi. Értem én a romantikáját a "mindenben elsők voltunk egymásnak", de nem realisztikus a boldog kimenet, mert nincs érdemi párkapcsolati tapasztalatuk. Legalább az egyik beleun, és kilép, mert még nem érti mennyi munka egy kapcsolatot fenntartani. Vagy csak kíváncsi, hogy mással is ennyire nehéz/jó-e. 2 kollégám jött össze 14-16 évesen a párjával, mindkettő pasi félrelépett 29-30 évesen. A mostohatesód olvasson Redditet. Tele van 15-25 év után szétrobbanó high school sweetheartokkal.

Ez a ló döglött, csak a lovasa még ott a nyeregben, és észre sem veszi. Kérdező, itt a szétmenéskor - minél hamarabb, annál jobb, mert hamarabb jön a következő - a csaj nagyon csúnyán meg fog borulni. Az lesz csúnya. Ez ahhoz képest sétagalopp.

2020. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

A mostohatesódnak az élősködő paliját kidobni kellene a francba, nem gyűrűt várni tőle.

Valakinek rá kellene vezetni, hogy a legszebb éveit pazarolja a selyempincsikére.

Ahogy telnek az évek egyre nehezebb lesz normális pasit találnia.

2020. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
84%

Úgy haragszik ahogy akar, nem ő lesz az egyetlen az életben aki féltékeny rád. Lépj túl rajta. Azt azért jó volna benne tudatosítani, hogy ezt ő cseszte el és ideje volna normális pasit keresni, ezt meg kidobni a francba.

Ami a legszebb, hogy a leírtak alapján, ha a csaj nem célozgatna, hanem határozottan odalépne, hogy vagy elveszel vagy vége akkor szinte biztos, hogy elvenné. Nem azért mert szereti, hanem mert kell neki a kényelmes, megszokott élet, de ilyen házasság mégis minek? Sok értelme nincs és vagy tönkreteszik egymás életét vagy elválnak pár év múlva, mikor a csaj rájön, hogy az esküvőtől nem sok minden változott meg.

2021. jan. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
55%
Neked sem sok eszed lehet, ha ezek után megkérdezed, keressed-e. Keresné a bánat...
2021. jan. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!