Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell haragudni rám,...

Miért kell haragudni rám, amiért megkérte a párom a kezem?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve együtt vagyunk, együtt is élünk már. Júniusban közösen vettünk telket, ha minden igaz, tavasszal kezdődik az építkezés is. Nyilván beszéltünk már a távolabbi tervekről is, esküvőről, kisbabáról, de én sosem erőltettem, hogy ő mikor vegyen feleségül, vagy jegyezzen el.

Novemberben viszont teljesen meglepetésként ért, mikor feltette a "nagy kérdést", de örültem azért.

Mostohatesómék 11 éve együtt vannak, évek óta minden családi összejövetelen megy a kérdezősködés, hogy mikor lesz már esküvő és olyankor ő is nagy szemekkel néz a párjára, mintha azt várná, hogy ott helyben letérdel és eljegyzi. Plusz már engem is megkért többször nyaralások, utazások előtt, hogy kérdezzek rá a párjánál, tervez-e valami ilyet és már ideadta az egyik gyűrűjét, hogy azt adjam oda a barátjának, nehogy rossz legyen a méret. Mindig lerázott, hogy "korai még erről beszélni", meg hogy nem tervezi egyelőre és ne adjam oda a gyűrűt, mert csak elhányja. A mostohatesóm is célozgat neki mindig, pl. hogy a kedvenc műsora a "Mondj igent a ruhára", de hogy ő igent mondana másra is. Vagy hogy ő az éttermekben már minden desszertet szét fog túrni, hátha lesz valamelyikben egy gyűrű. Nagyon kínosan teszi a megjegyzéseket már évek óta, a család szerint a srácnak esze ágában sincs elvenni feleségül.


Karácsony előtt volt az eljegyzési vacsink a családdal, hívtam őket is, de lerázott, hogy hát neki ehhez nincsen kedve. Utána kitettem Instagramra egy képet a párommal, arra annyit írt üzenetben, hogy akkor mostantól naponta kell néznie a cirkóniás ujjamat? Mondtam, hogy nem és megnyugodhat, nem cirkónia. Ezen felfújta magát, hogy én az orra alá dörgöltem, hogy nekem gyémántgyűrűt vettem 2 év után, közben ő több, mint 10 év alatt egy ígéretet sem tudott kicsikarni a barátjából.

Karácsonykor is találkoztunk, mi direkt egy szót sem ejtettünk erről a párommal, ők meg elkezdték mondani, hogy hát igen, ők is szórhatnák ki a milliókat ékszerekre és esküvőre, de nekik fontosabb a közös jövő építése és hogy nem egy papírtól leszünk boldogabbak.

A szüleink meg csak néztek, hogy mi a gond... Utána most anyukám visszahallotta az anyósától, hogy a mostohatestvérem HARAGSZIK, mert én szerinte direkt hamarabb lettem menyasszony, hogy az orra alá dörgölhessem és hogy a párját rossz fényben tüntessük fel az ünnepek alatt.

Érdemes lenne keresnem szerintetek? Hogy tisztábban lásson és ne utálkozzon feleslegesen?


2020. dec. 31. 13:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
85%
Nehogymar azert ne beszelhess a sajat eljegyzesedrol es oromodrol, mert számukra ez sértő.. ez óvodás felfogás. Nyilvan ha en lennek a mostohatesó nekem is rosszul esne, de nem titeket hibaztatnalak, mert ti nem tehettek semmiről. Elitek az eletetek. Azert mert mondjuk valamelyik párnak nem lehet gyereke, azert a többinek se legyen? Mondjuk ez erős példa, de erted. Szerintem neki kene elgondolkoznia, hogy 10 ev utan miert nem kérték meg a kezet. Ezzel a hisztivel, amit lenyomott, nem csodálom. En se akarnék hozzamenni egy ilyenhez, de még ki is dobnám.
2020. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
Mi sem mondtuk, hogy rejtse el az örömét, vagy érezze magát xarul. De ha már a testvéréről van szó, hiába nem érdekli a kapcsolatuk, az lenne a legjobb ha megmondaná neki, mintegy jótanácsként, hogyha már 5 éve elhagyta volna ezt a csávót, már lehet házas lenne egy másikkal. Ideje lenni kidobni azt a gyereket a családból. Ha meg mégjobban megsértődik rád, egyszerűen nem beszéltek többet és kész. Eggyel kevesebb nyomás lesz rajtad az életedben akkor.
2020. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon buta viselkedése van az unokatesódéknak. Szerintem totál agyatlan egy nő, mondom ezt nőként. Nem igazán várnék semmi jót tőle a viselkedése alapján. Irigy és féltékeny, a hülyéje, mert nyomorultul érzi magát.
2020. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
7%
6-os vagyok, én nem azt írtam, hogy ne hordd a gyűrűt, vagy hogy rejtsd el a boldogságod, hanem, hogy értsd meg, hogy a tesód pont azt nem kapja meg, ami neked megadatott. Erről nem te tehetsz, azért viszont tehetsz te is, hogy neki ne legyen még szarabb annál, mint ahogy egyébként is érzi magát. Legyél nagyvonalú, és ne menj bele az ő játékába.
2020. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%
A nővéred is nyugodtabb lenne, ha nem lenne egy ilyen számító redneckkel együtt. Minden családban van egy ilyen pár, ahol ha bátor a nő és dobbant, ahelyett, hogy leélne x évet a langyos hígf*sban, mire az exe ráeszmél a hibára, ő már boldog feleség és családanya egy olyan férfi mellett, aki megérdemli őt. Sajnos, persze ez nem a te meccsed, hanem a nőé lenne.😕
2020. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

nektek gratulálok, sok boldogságot!

a tesónak meg üzenem, hogy nőjön fel, és döntse el mit akar, ha társat és esküvőt, majd lesz szíves hozzá embert találni, ha életképtelen kisfiút nevelgetni, akkor neki is gratulálok, helyben van.

szrd le őket, most őszintén, egy bosszantó tinilánnyal és egy sértődött ötévessel nem nagyon tudsz mást csinálni, akkor se, ha felnőttek testében élnek. nem a te feladatod boldoggá tenni vagy akár felnevelni őket.

2020. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Az 5. kommentre reflektáltam, ahol írta a válaszadó, hogy ne beszéljünk előtte az eljegyzésről. De mi nem beszéltünk, ők hozták fel...


Az az igazság, hogy nekik ez az első kapcsolatuk. Még kamaszként jöttek össze, most vannak a húszas éveik közepén. Tehát elkésve semmiről sincsenek, de elhiszem, hogy ennyi idő után azért várja az ember lánya a lánykérést, ha olyan beállítottságú. Ő meg főleg az, már 18 évesen, az érettségi ebédjén is mondogatta, hogy este a barátja valamiről beszélni akar, tuti gyűrűt vett neki. Közben meg nem, csak azt akarta mondani akkor, hogy nélküle akar menni a Balaton Soundra...

Utána az összeköltözés is erősítette benne azt, hogy hamarosan lánykérés lesz biztos, mert hát mi másért akarna vele összeköltözni. És azóta sem történt semmi. Elhiszem, hogy rossz érzés, de ha még 10 évig nem lesz menyasszony, addig én se gondolkozzak családalapításban és egyebekben?

2020. dec. 31. 14:45
 18/36 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen irigy idiótával nem kell foglalkozni. Nem esett még le neki, hogy soha nem fogja elvenni a pasas? Ezért viszont nem te vagy hibás. Ezzel az erővel irigykedhetne a világ összes menyasszonyára és feleségére. Tudod mit? Mondd meg neki, hogy engem nyugodtan utálhat, másfél hónap után kérte meg a kezemet a férjem!
2020. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
43%

De amúgy miért pattog ezen a nővéred ilyen sok ideje? Legtöbbünk szerintem fellélegzik az érettségi után, hogy nem bukott meg a közép matekon, nem hogy még lánykérés legyen 18 évesen...

Egyébként mi változna, ha mégis megkérné a srác a kezét? Sem az életük, sem a kapcsolatuk nem lenne jobb. Egy haldokló párkapcsolatot csak tetéz egy ilyen esemény, de nem gyógyír. Ez teljesen olyan, mint azok a nők, akik egy kihűlt kapcsolatra akarnak gyereket, hogy az “majd összetartja a házasságukat”, aztán két év múlva már szingli anyukaként mehetnek az első szobakonyhás albérletbe.

2020. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%
Irigy a boldogsagotokra, de ne erezz buntudatot. Ha eddig joban voltatok, csak akkor keresnem, hogy valami bekules felet kezdemenyezzek, hatha lehet vele normalisan beszelni a temarol, de mindenkeppen a pasija nelkul. Egyebkent hozza se szolnek, ignoralnam.
2020. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!