Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell haragudni rám,...

Miért kell haragudni rám, amiért megkérte a párom a kezem?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve együtt vagyunk, együtt is élünk már. Júniusban közösen vettünk telket, ha minden igaz, tavasszal kezdődik az építkezés is. Nyilván beszéltünk már a távolabbi tervekről is, esküvőről, kisbabáról, de én sosem erőltettem, hogy ő mikor vegyen feleségül, vagy jegyezzen el.

Novemberben viszont teljesen meglepetésként ért, mikor feltette a "nagy kérdést", de örültem azért.

Mostohatesómék 11 éve együtt vannak, évek óta minden családi összejövetelen megy a kérdezősködés, hogy mikor lesz már esküvő és olyankor ő is nagy szemekkel néz a párjára, mintha azt várná, hogy ott helyben letérdel és eljegyzi. Plusz már engem is megkért többször nyaralások, utazások előtt, hogy kérdezzek rá a párjánál, tervez-e valami ilyet és már ideadta az egyik gyűrűjét, hogy azt adjam oda a barátjának, nehogy rossz legyen a méret. Mindig lerázott, hogy "korai még erről beszélni", meg hogy nem tervezi egyelőre és ne adjam oda a gyűrűt, mert csak elhányja. A mostohatesóm is célozgat neki mindig, pl. hogy a kedvenc műsora a "Mondj igent a ruhára", de hogy ő igent mondana másra is. Vagy hogy ő az éttermekben már minden desszertet szét fog túrni, hátha lesz valamelyikben egy gyűrű. Nagyon kínosan teszi a megjegyzéseket már évek óta, a család szerint a srácnak esze ágában sincs elvenni feleségül.


Karácsony előtt volt az eljegyzési vacsink a családdal, hívtam őket is, de lerázott, hogy hát neki ehhez nincsen kedve. Utána kitettem Instagramra egy képet a párommal, arra annyit írt üzenetben, hogy akkor mostantól naponta kell néznie a cirkóniás ujjamat? Mondtam, hogy nem és megnyugodhat, nem cirkónia. Ezen felfújta magát, hogy én az orra alá dörgöltem, hogy nekem gyémántgyűrűt vettem 2 év után, közben ő több, mint 10 év alatt egy ígéretet sem tudott kicsikarni a barátjából.

Karácsonykor is találkoztunk, mi direkt egy szót sem ejtettünk erről a párommal, ők meg elkezdték mondani, hogy hát igen, ők is szórhatnák ki a milliókat ékszerekre és esküvőre, de nekik fontosabb a közös jövő építése és hogy nem egy papírtól leszünk boldogabbak.

A szüleink meg csak néztek, hogy mi a gond... Utána most anyukám visszahallotta az anyósától, hogy a mostohatestvérem HARAGSZIK, mert én szerinte direkt hamarabb lettem menyasszony, hogy az orra alá dörgölhessem és hogy a párját rossz fényben tüntessük fel az ünnepek alatt.

Érdemes lenne keresnem szerintetek? Hogy tisztábban lásson és ne utálkozzon feleslegesen?


2020. dec. 31. 13:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
hagyd a 'csába. egy gonddal kevesebb
2020. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
Ez ugyanez a kérdés, már mintha lett volna korábban is 🤔
2020. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

Én is haragudnék az egész világra, ha 10 év után se bírtam volna véres verejtékkel kicsikarni a kanomból egy lánykérést, a kishúgomnak meg simán összejön.

Ne törődj vele, nem a te hibád, ezt nekik kell egymás között elrendezniük.

2020. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Nem féltékeny rád, hanem a párjára, a helyzetére, magára haragszik, és ezt vetíti ki rád. Ne foglalkozz az idegrángásával! Felnőtt, megoldhatja. Ha beszélni akar erről, akkor érdemes ezzel szembesíteni, ha ez magától nem megy neki.
2020. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
20%
Igen, irigy, de fordított helyzetben te mit éreznél? Nem kell a válladra venni a gondját, viszont annyit megtehetnél, hogy empatikus vagy vele és nem hozod szóba ezt a témát a jelenlétében.
2020. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Gratulálok Nektek!🥰


A gesztusod kedves volt, hogy meghívtad a vacsorára. Sajnos, neki a párjával és magával is súlyos problémái vannak. Nem tudja kezelni, hogy az ő kapcsolata nem működik olyan dinamikusan, mint az övé, vagy egyenesen haldoklik... És ez rajtad csapódik le.

2020. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%

*nem működik úgy, mint a tiétek...


Bocsánat.

2020. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%

Remelem a szuleid, vagy a csaladod tobbi tagja te mellrtted allt ki.

Ezt a hulye not meg oltsatok le a pics.ba, vilagos, hogy a faszija nem akarja elvenni, mondjuk ilyen termeszettel aki a sajat csaladtagjata irigy nem is csodalom. De ha hagyjatok hisztizni, akkor az hiba. Kozolni kell, ha nem tetszik, ne hivjon, ne jojjon csaladi vacsorara.

Van egeszseges "feltekenyseg" de ez amit ő tesz mar mania, nem artana pszichiater neki vagy egy normalis pasi!

Aki 10ev alatt el sem jegyezte, soha nem fogja. Es ezt o is jol tudja.

2020. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, 10 éve van kapcsolatban egy pasival, akit láthatóan nagyon szeret, azért nem hagyja el, vagy csak már belefüggött ebbe a kapcsolatába és nem mer lépni. Érthető, hogy full xarul érzi magát, befásult, de az nem, hogy rád vetíti ki. Felnőtt nőként uralkodnia kellene magán. Én megmondanám neki őszintén, hogyha ennyire hiányzik neki a családalapítás, a házasság, akkor ne féltékenykedjen, hanem hagyja el a pitsába a párját, mert az soha nem fogja elvenni. És ez még a legkedvesebb dolog, amit tanácsolhatsz neki.
2020. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy karácsonykor direkt nem is beszéltünk róla a családdal, nem ez volt a fő téma. Ők kezdtek el kötözködni, beszólogatni.

Elrejteni a boldogságomat viszont nem fogom, jó, hogy nem már az a tanács, hogy ne is hordjam a gyűrűt, amíg ő nem kap sajátot...


Én nem látok bele az ő kapcsolatukba, nem is érdekel. Viszont kicsit olyan, mintha a párja azért lenne vele, mert kényelmes az élete ezáltal. A lakás, amiben laknak, a mostohatesómé. Kapta, amikor leérettségizett és egyetemre ment. Nincs rajta hitel, az első 3 évben még a rezsit is az anyja fizette nekik. Amióta dolgozik, azóta fizeti ő. A srácnak nincs se jogsija, se kocsija, a mostohatestvérem furikázza mindenhová őt is, meg a srác családját is (a szülőknél sincs autó). Ő a fizetését 1/1 elkölti magára, vagy ad haza a szüleinek, de nem kell se rezsire, se bevásárlásokra költenie nagyon. Főzve, mosva van rá, tehát egy elég jó életet él minimális erőfeszítéssel. Szerintem neki ez nagyon jó és kényelmes, de esze ágában sincs neki lánykérésre, esküvőre áldoznia.


Ezt a család is látja, a nevelőapám ezért nem is nagyon szívleli a srácot, mert ő is azt látja, hogy évek óta eléldegélnek a jóban, ő is hallgatja a családi ebédeken/vacsorákon a megjegyzéseket, de semmi előrelépés nem történik. Legutóbb pl. azon volt egy kisebb sértődés, hogy anyukám vett nyáron magának egy új kocsit és a srác megjegyezte, hogy na ha majd vesznek egyet neki is (mármint anya és a párja a srácnak), akkor majd elveszi feleségül a mostohatestvéremet, ez tökéletes motiváció lenne.

2020. dec. 31. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!