Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudat a gyermekeim felé....

Bűntudat a gyermekeim felé. Jart már így valaki?

Figyelt kérdés
Elváltam a páromtól 5 éve, melyet én kezdeményeztem. Kihűlt a kapcsolatunk a párommal. Sose szeretett igazan, melyet be is ismert és éreztem is rajta. Gyermekeink akkor voltak 15 es 18 évesek. Akkor azt hittem jó döntés új életet kezdeni. Gyerekeimet is megkérdeztem azt mondták akkor csináljam támogatnak. Azóta eltelt 5 év és sajnos semmi nem jött össze az életembe. Gyerekeimmel is szoktam beszélni/ már csak a kisebbik él velem/ és annyira bűntudatom lett , mert azt mondták ha vissza tudnának menni az időbe most nem támogatnak h elválljak.Azóta már sajnálják a régi életüket a családi házunkat, a sok kirándulást. Iszonyu bűntudat gyötör h talán kellett volna várnom amíg kirepülnek otthonról és utána új életet kezdeni. Megtehettem ezt a gyerekeimmel, hogy szétszedtem a családot ?
2020. dec. 4. 08:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
89%

Én is 15 voltam, amikor a szüleim végre felismerték, hogy jobb lenne, ha elválnának. Elhúzódott, felnőtt voltam, mire jogilag is döntés született.

Az a helyzet, hogy nekünk gyerekként se adott semmit a család, és utána is csak annyi változott, hogy a szüleink normális emberekként tudnak egymással beszélni azóta. Na nem egyik napról a másikra, sok évnek el kellett telnie hozzá. És rengeteg érzelmi intelligenciára volt szükség, hogy tudjuk kezelni a helyzeteket.


Soha ne érezz bűntudatot a döntésed miatt! Nagyon jól tetted, hogy nem áldoztad fel az életed a gyerekeid miatt, akik amúgy is felnőttek és repülnek ki a saját életükbe. Majd ők is tapasztalnak, jót is, rosszat is, és meg fognak érteni mindent.


29f

2020. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

En pontosan a gyerekeim miatt nem váltam el.Azt értem el vele, hogy a férjemnek sikerült még õket is befolyásolni.Hiába áldoztam magamat égy nulla lettem a családom szemében.Rettentõen fáj, de csak magamban õrlõdök.

Helyesen cselekedtél,hogy elváltál és nem türted az alázásokat.

2020. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
21%
23 éves gyerekednek nincs annyi egzisztenciája, hogy elmenjetek kirándulni valahova? Jól elcseszte az életét akkor.
2020. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
31%
Fordított helyzetet ismerek.. Nő nagyon rosszul volt a házasságában, már felnőtt korú gyereke támogatta a válásban, aztán az anya élete csak mégszarabb lett és a lányát (is) okolja..
2020. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!