Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszélnek úgy a szűlők...

Miért beszélnek úgy a szűlők a gyermekeikkel, mint egy kutyával?

Figyelt kérdés
"Hülyegyerek, gyere ide de azonnal!" "Megverlek!" "Takarodj a f. szba!" "Húzzál!" stb...

2020. jún. 28. 23:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert valószínűleg velük is így beszéltek, és attől lettek ilyen tahók. Mondjuk én inkább csak egy primitívebb népcsoportban figyeltem meg..
2020. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%
Nincs türelmük a gyerekekhez, emberekhez. A családom vezetik le a munkákat szerzett feszültséget.
2020. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
A prolik és a cigányok körében sajnos ez a szokványos.
2020. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Velem is így beszél az anyám. Engem még le is kurváz.
2020. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt értelmes ember így egy kutyával se beszél. Másrészt ez a kérdés ilyen formában általánosítás. Az én szüleim például nem beszélnek így, tehát máris nem "a szülők", hanem "egyes szülők" a helyes megfogalmazás (a "szülők" rövid ü-vel helyes egyébként).
2020. jún. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom milyen nevelést kaptak az előző válaszolók, de felvilágosítanálak titeket, hogy ez nem egy normális dolog! Nekem is van gyermekem, igen, néha úgy ki tud borítani 2 perc alatt, mint senki mást, de nekem az a feladatom, hogy megkeressem az okot arra, hogy miért viselkedik így. Az a dolgom, hogy egy okos, kiegyensúlyozott, egészséges önbizalommal rendelkező embert neveljek belőle, aki tudja, hogy számíthat rám. A "hülyegyerek" lerombolja az önbizalmát, a "gyere ide azonnal/megverlek" megfélemlítés, a "takarodj, stb" azt jelenti nem számíthat rá. Így hogy alakul ki a bizalom? Jó duma a szülőket tisztelni kell, de miért ne kéne nekem is tisztelnem a saját gyerekemet? Csak mert én szültem? Elárulom, hogy egy babának sem leányálom megszületni! Vagy mert én vagyok az idősebb (okosabb)? Ő sem buta, csak még kevesebbet tud, a kettő NEM ugyanaz! Vagy mert nagyobb, erősebb vagyok? Ilyennel azok jönnek, akik érzik, hogy verbálisan alul maradtak.


Érdemben sajnos nem tudok válaszolni a konktét kérdésedre kérdező, de az nekem is és rengeteg ismerősömnek feltűnt, hogy az Y generáció szülei - és talán a korai X - többségben sajnos így nevelte gyermekeit. Ezek a gyermekek akik mára felnőttek viszont sokkal több türelemmel, megértéssel nevelnek, talán pont azért, hogy ne kövessék szülőik példáját.

2020. jún. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
89%
Mert buták.
2020. jún. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

"Mert képzeld el, mi lenne, ha nem beszélne így veled, nem verne meg, nem nevelne meg? Hát erről beszélek."


Lássuk csak... Anyától nem kaptam sose egy szobafogságot se. Sose ejtett el felém még egy ennél kulturáltabb sértést se. Verés meg? Egek! Az apám egyszer ütött meg, utána úgy kihajította Anya, hogy a lába nem érte a földet. Mi lett?

Mindig én voltam a legjobb tanuló az osztályban.

Mindig mindent megosztottam vele, nem voltak titkaink.

Sose volt olyan, hogy pár óránál hosszabb ideig haragban lettünk volna.

A konfliktuskezelésünket mindig mindenki irigyelte.

Akármilyen probléma adódott az életben, értelmesen le lehetett kommunikálni, megoldást lehetett rá találni.

Sose produkáltam olyan hisztiket és már csak azért is műsorszámokat, amiket a tinédzsereknél tipikus velejárónak ítélnek.

Rendszerető vagyok, szervezett és következetes.

Hezitálás nélkül a védelmére keltem mindig szóban. Tizenöt-tizenhat évesen egyszer nekimentem volna ököllel is annak, aki szemét volt vele, csak visszahúzott.


Amit te felsoroltál, az nem normális, hanem testi-lelki terror, nem utolsósorban pedig paragrafus szinten is büntetendő. Akik ezeket csinálják, azokat ki kéne vágni egy lakatlan szigetre, hadd csépeljék egymást. Az a felnőtt, aki testi vagy lelki erőszakot alkalmaz egy gyerek ellen, egy tehetetlen, ostoba és gyenge ember, aki kevés hozzá, hogy érett, értelmes módszerekkel kezeljen egy felmerülő konfliktust.

2020. jún. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes, én azt látom, hogy a kölykök beszélnek mocsokul a szüleikkel, nem a szülők a gyerekkel. Ilyenkor boldog vagyok hogy nincs gyerekem, és nem is lesz. Ne hiányzik egy nagyszájú kolonc a nyakamból....
2020. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Csak a putris cigányok beszélnek így a gyerekkel, legalábbis én mást eddig még nem hallottam.
2020. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!