Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszélnek úgy a szűlők...

Miért beszélnek úgy a szűlők a gyermekeikkel, mint egy kutyával?

Figyelt kérdés
"Hülyegyerek, gyere ide de azonnal!" "Megverlek!" "Takarodj a f. szba!" "Húzzál!" stb...

2020. jún. 28. 23:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak a romák körében szokás ez. Sok családnál így beszélnek a gyerekekkel, és még ők csodálkoznak, hogy milyen csúnyán beszél a gyermekük.


Egyébként, köszönöm, 01:06-os, hogy szóltál a hibáért. Véletlen megcsúszott az ujjam, észre se vettem.

2020. jún. 29. 17:03
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A fő probléma az - és a barom szülő nem fogja fel - hogy az erőszak erőszakot szül mit is jelent tulajdonképpen. Amikor így lelkiterrorozza a gyerekét akkor öli meg a lelkét. De honnan is tudná, az övét is kigyilkolta a barom apja-anyja...
2020. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

Az én szüleim is így beszéltek velem, voltak ennél cifrábbak is, mellé még vertek is. Voltak kedvenc helyeim ahova eltudtam előlük bújni, hogy ne lássák ahogy sírok. Én igyekeztem mindig nagyon jól tanulni, versenyekre jártam és fellépésekre amikre sose jöttek el. Tini koromban volt egy pont amikor nem bírtam tovább már az otthoni helyzetet és a suliban lévő nyomást sem, ha lehet így mondani akkor összeroppantam, na az egy kemény időszak volt. Természetesen semmi önbizalmam se volt, nem mertem a véleményemet elmondani senkinek, nem álltam soha ki magamért, féltem az emberektől is, sokat voltam ezek miatt célpont a többi gyereknek és ők is piszkáltak.

De senki nem gondolná a szüleimről, hogy így bántak velem. Akkor se tudták mások (csak a közeli rokonok, de ők nem tettek semmit).

Egyébként apám és anyám szülei nem verték őket, az apai mamámat és dédimet imádtam, náluk kedvesebb embereket nem ismertem. Szóval fogalmam sincs, hogy lettek ilyenek.

2020. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!