Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborog a párom exe,...

Jogosan háborog a párom exe, amiért idén nem visszük el a gyermekeiket nyaralni?

Figyelt kérdés

Tegnap csaptunk egy taktikai megbeszélést, hogy kivel, mikor, hol lesznek a gyerekek. Amikor kiderült, hogy osztottunk, szoroztunk és sajnos nem fér bele a költségvetésbe a nyaraltatásuk, az ex teljesen kikelt magából. Azzal érvel, hogy ez jár a gyerekeiknek és nem érdekli, hogy mi hogyan neveljük az én illetve közös gyermekeinket, de az ő gyerekeinek szüksége van a nyaralásra.

Tényleg ennyire központi kérdés lenne ez a nyaralás? Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem fér bele a keretbe?


2015. máj. 8. 18:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Ha a te gyerekeidet illetve a közös gyerekeket sem viszitek sehova, akkor nincs igaza. Ha az előbbiekkel elutaztok, csak a párod gyerekei nem férnek bele a keretbe, akkor viszont igaza van az exnek.
2015. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
60%
Az "ö gyerekeit" elviheti ö maga nyaralni, ha annyira súlyt helyez erre.
2015. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
70%

Elsőnek igaza van.


Ha a közös gyerekek mennek, akkor menjenek a "csak a férj gyerekei" is. Keressetek valami olcsóbb megoldást, vagy menjetek rövidebb időre.

2015. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
70%
Ha a ti közös gyerekeiteknek van hely, csak az övéinek nem, akkor igaza van. Nézd a "régi" gyerekek szemszögéből a dolgokat, az új gyerek(ek) beleférnek a költségvetésbe a régiek meg maradjanak otthon. Párod nem értett egyet az exével? Miért nem mentek pl sátorozni, annál alacsonyabb nyaralós költségvetés aligha létezik s akkor belefér mindenki.
2015. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
25%

Túl kevés az infó:


A gyerekek veletek élnek, vagy az exszel?


Az idén ti egyáltalán nem mentek nyaralni, vagy csak a közös gyerekkkel?

2015. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
74%
Nekem erről az jut eszembe, hogy "az én gyerekem és a te gyereked, veri a mi gyerekünket".
2015. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Az én gyermekeim eddig sem jöttek velünk, ők a szüleimnél nyaralnak. A párom gyerekeit vittük az utóbbi 3 évben, ugyanarra a helyre, mert onnan be tudtam járni dolgozni egy kolléganőmmel. Én most a picik miatt amúgy sem tartanék velük.

Sátorozás, kirándulás szóba sem jöhet, mert ott "bogarak vannak, koszos, büdös...".

Idén mi a szüleimhez megyünk le 2 hétre, de ott a legutóbb sem érezték jól magukat a párom gyermekei, mert állatok vannak és korán kelünk, dolgozni kellett stb.

2015. máj. 8. 19:20
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
Akkor egyszerű. Mondd meg, hogy a szüleidnél lesz a nyaralás, és döntsenek a gyerekek, hogy akarnak-e jönni. Mivel ti se mentek puccos nyaralásra, ez így fair. Aztán a gyerekek meg valószínűleg nem akarnak majd menni, de ti felajánlottátok, úgyhogy rajtatok már nem múlik.... :)
2015. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
63%

Ha akarnak menni akkor illik őket is elvinni, ha a közös/te gyerekeid mennek.

Amúgy meg bocs az offert, de az mióta nyaralás, hogy korán keltek és dolgoznak a gyerekek?

2015. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
88%
Bizony, ez a legjobb megoldás a részletek ismeretében: felhívjátok örömmel az exet, hogy mégis lesz nyaralás, mert mentek a szüleidhez, és onnan egy-egy napra el tudtok menni kirándulgatni is. :) Ha nem akarnak jönni a gyerekek, az az ő bajuk. Nincs olyan, hogy egy gyereknek járna a tengerpart, a Balaton vagy akármi, csak mert elváltak a szülei.
2015. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!