Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborog a párom exe,...

Jogosan háborog a párom exe, amiért idén nem visszük el a gyermekeiket nyaralni?

Figyelt kérdés

Tegnap csaptunk egy taktikai megbeszélést, hogy kivel, mikor, hol lesznek a gyerekek. Amikor kiderült, hogy osztottunk, szoroztunk és sajnos nem fér bele a költségvetésbe a nyaraltatásuk, az ex teljesen kikelt magából. Azzal érvel, hogy ez jár a gyerekeiknek és nem érdekli, hogy mi hogyan neveljük az én illetve közös gyermekeinket, de az ő gyerekeinek szüksége van a nyaralásra.

Tényleg ennyire központi kérdés lenne ez a nyaralás? Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem fér bele a keretbe?


2015. máj. 8. 18:53
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
32%
Nem járna, de ha arra van pénz, hogy a közös és a jelenlegi pár saját gyerekei menjenek akkor a másik fél gyerekeinek is ott a helye.
2015. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg bocs az offert, de az mióta nyaralás, hogy korán keltek és dolgoznak a gyerekek?"


Mi nem igazán nyaraltunk eddig sem. Elég sokáig velük éltünk, szóval nekünk az is az otthonunk. Igazából meg sem fordult a fejemben, hogy nyaralni menjek/menjünk, míg meg nem ismertem a páromat. Egyszer elmentünk a gyermekeimmel is, de az első nap elkaptak egy hányós hasmenős vírust és a 3. napon haza kellett jönnünk. Azóta nem is próbálkoztunk, mert már eleve azt mondták, hogy ők mennek a mamáékhoz.

2015. máj. 8. 19:32
 13/45 anonim ***** válasza:
55%

Az azért elég durva, hogy nyaralásnak nevezed, hogy elviszitek őket dolgozni...

És most megint le leszek pontozva, de ha a férjed képtelen normálisan eltartani a gyerekeit, akkor miért nem húz gumit a farkára?

2015. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
76%

1. A legtöbb normálisan nevelt gyereknek nyaralás, ha a nagyszülökhöz mehetnek.


2. Ha a párod gyerekei nem akarnak oda menni, ahová ti, akkor maradnak otthon.


3. Ha nekik feltétlen "szükségük" van drága nyaralásra, akkor vigye öket az ex.


4. A kérdés nem attól szólt, hogy miért van a kérdezö férjének több gyereke, mint ami néhány válaszolónak tetszik.

2015. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
69%

ma 19:33

Ma még olyanoknak sem jut egy csóri nyaralásra a Balatonon, akiknek egy, netán 0 gyerekük van.

Nagyon sok ember nem nyaral, mer nem jut rá. És ez nem csak gyerek létszámtól függ.

2015. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
37%

Miért járna a nyaralás? Ha nektek nem telik rá, akkor ez van. A te szüleidhez meg miért vinnéd a párod gyerekeit?

Gyerekkoromban mindig a nagyszüleimnél voltam nyáron, nyaralni soha nem mentünk, mert nem telt rá. Tüléltem, felnőttem, nem kell pszichológushoz járnom, hogy feldolgozzam a gyerekkori nyaralások hiányát. Biztos a párod gyerekeinek és az exének is sikerül túllépni rajta.

mondjuk soha nem fogom megérteni, hogy mi a francnak kell ennyi gyereket bevállani, de bocs, nem az én dolgom.

2015. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%
Sorba gyártani a gyerekeket az nagyon megy, de arra már a kutya nem gondol, hogy a gyerek az nem szobanövény. Kicsit több kell neki annál, hogy naponta megetetik meg néha kiteszik a napra. Persze jó dolog elmenni a nagyiékhoz, de nem azért hogy hajnalban kelljenek aztán dolgozzanak, hanem hogy eltöltsenek együtt egy kis időt, megismerjék egymást, kötődjenek egymáshoz. Sokaknál ez nincs meg, aztán megy a háborgás, hogy rájuk se nyitják az ajtót, meg szarnak a fejükre, ugye ezek a mai fiatalok... Egy strandolós nap, vagy egy állatkertezős nap nem hiszem, hogy annyira nem férne bele, és azért azt általában szokták élvezni a gyerekek.
2015. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
62%

Nekem baromi jó nyaralásaim voltak úgy is, hogy néha dolgoztam állatok körül (nem sajátok voltak, a szomszédéi). Nagyon jó pihenés a suli után... Gondolom, van szabadidejük, nem szolgák, bár ami a korán kelést illeti, azt tőlem nem várták el, az durva is, NEM vagyok reggeli típus. Dolgoztam később.


Nem tartom szükségesnek a puccos nyaralást, a leírtak tükrében főleg, most csak a válogatós gyerkőcök miatt legyen nyaralás, ami bele se fér? Az ex vigye el őket, ha akarja, az ő gyerekei is.

2015. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekeid(tek) ezek szerint meg egy normalis nyaralason sem voltak, helyette mehettek a mamahoz dolgozni? Ez kikapcsolodas a javabol...

Amugy anyagilag ertheto, ha nem vallaljatok be, de nelem inkabb ugy jon, hogy kedvetek sem sok.

2015. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de mi járunk állatkertbe, kirándulni, kiállításokra, sütögetünk a kertben és még rengeteg hasonló programunk van. A párom gyermekeinek viszont még az is kizárt, hogy egy tóban fürödjenek (pl. Balaton), mert attól meg lehet betegedni. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Lehet, hogy szerintetek az a csóróság, ha nem tudunk kiadni 1 hétre fél milliót, de szerintem ettől még nem leszünk rossz szülők.
2015. máj. 8. 19:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!