Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborog a párom exe,...

Jogosan háborog a párom exe, amiért idén nem visszük el a gyermekeiket nyaralni?

Figyelt kérdés

Tegnap csaptunk egy taktikai megbeszélést, hogy kivel, mikor, hol lesznek a gyerekek. Amikor kiderült, hogy osztottunk, szoroztunk és sajnos nem fér bele a költségvetésbe a nyaraltatásuk, az ex teljesen kikelt magából. Azzal érvel, hogy ez jár a gyerekeiknek és nem érdekli, hogy mi hogyan neveljük az én illetve közös gyermekeinket, de az ő gyerekeinek szüksége van a nyaralásra.

Tényleg ennyire központi kérdés lenne ez a nyaralás? Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem fér bele a keretbe?


2015. máj. 8. 18:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
63%
Ez a korán kelés, dolgozás szerintem is baromira nem szórakoztató és nem jó nyaralás. Basszus, én pl. örültem mindig nyáron, hogy lehet sokáig aludni (főleg mert a meleg miatt nagyon rosszul alszom, van, hogy 30-32 óra ébrenlét után 4-6 órát alszom), de ezen kívül semmi különleges elvárásom nem volt soha. Nem voltam sosem eny túl kényes, akaratos gyerek, de egy ilyentől nekem is félreállt volna a szám.
2015. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
84%
Apát rögtön szidjátok h milyen alak h nem viszi őket nyaralni, ha annyira jár nekik akkor az anyuka miért nem viszi őket? Őt miért nem szidjátok??
2015. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem tudjuk, hogy anyuka viszi-e őket, a kérdező csak a gyerekeket szidja, hogy milyen kényesek...
2015. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
66%
Nem szidja őket. Elmondta, hogy kényesek. Miért ne lehetnének azok? Én is az voltam, egy csomó kényes gyereket ismertem.
2015. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
31%

Az nem baj, hogy kényesek, csak az, amennyire lenézően erről a kérdező beszél.


Nem minden gyerek egyforma, és attól még lehetnek ugyanolyan jó gyerekek, hogy kényesebbek a féltestvéreiknél. Bár őszintén szólva szerintem az nem kényesség, ha egy gyerek nem dolgozni akar a nyaraláson, ez azért tényleg durva.

2015. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
84%
Aha, most durva a munka, de ha a gyerek tette volna fel, hogy segítség dolgoznom kell nyáron, egymást túllicitálva sorolná mindenki, hogy Magyarország egy évig azt a tejet itta, amit ő 8 évesen lefejt.
2015. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
62%
Szálljon be az ex a költségekbe. Ennyire egyszerű.
2015. máj. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
59%

"Amúgy meg bocs az offert, de az mióta nyaralás, hogy korán keltek és dolgoznak a gyerekek?" - khm, mikor én kicsi voltam, szinte az egész nyarat anyukám szüleinél töltöttük (apám anyja már nem élt, mikor megszülettem, az apja meg már öreg volt, gyenge, apám egyik nővére ápolta), és anyai nagyszüleimnél ott volt (van) egy hatalmas kert, szőlő, baromfiudvar, egyértelmű volt, hogy mi gyerekek is besegítünk, pl. összeszedjük a tojásokat, együtt szedtük a meggyet, almát... stb. Munka volt, és korán kellett kelni, mert dél körül már annyira meleg volt, hogy nem lehetett, esetleg mikor hűvösebb volt, felmentünk a padlásra kukoricát morzsolni. De élmény volt ez is, és nem éreztük megterhelőnek csak azért, mert munka van vele. A disznóölést mondjuk nem szerettem, mindig sajnáltam szegény malacot, mikor visítozott hajnalban az életéért, de ilyen ritkán volt.


Kérdező, hívjátok nyugodtan a gyerekeket a nagyikhoz, legfeljebb nem akarnak menni. Mivel más nyaralás nem lesz amúgy se, nem sértődhetnek meg.

2015. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
28%
Én elhiszem,hogy a kérdezőék jó szülők és próbálkoznak. De a férj gyermekeinek a kérdező szülei nem a nagyszüleik. Más a nagyszülőnél nyaralni és más idegeneknél. Én mindig utáltam ha apum új barátnőjének a szüleihez kellett mennem. Ők nem a rokonaim és sose tudtam magam elengedni. A gyerekeknek nyilván az hiányzik,hogy az apukájukkal legyenek. Nekem ez hiányzott.
2015. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
9%

Kifejezetten itt a kérdésben arról volt szó, hogy a gyerekeket nem akarják vinni nyaralni mert nem fér bele a költségvetésbe/keretbe a nyaraltatásuk.


Ez után jött az, hogy ez kifejezetten nem is nyaralás hanem nagyszülők látogatása.

Már ne is haragudjatok, de nekem gyerekként az biztosan nem lett volna pihentető nyaralás, hogy hajnalban keljek és menjek állatokat etetni.

Én is sokat voltam a nagyszüleimnél, és segítettem is nagyon sokszor.


Ha tényleg ez a "nyaralás" erről szólna és nem érezték jól magukat a gyerekek úgysem fognak menni.

Ha viszont kamu és csak ezzel akartad kimosni magad akkor elég gáz, hogy arra van pénzetek, hogy a te gyerekeid elvigyétek de a férjed gyerekei pedig már plusz költségnek számítanak.

Ahogy a párodnak fontosak a te gyerekeid, fogadd el az ő gyerekeit is. Hiszen a te gyerekeid életvitel szerűen veletek élnek ergo ők így is többet kapnak mint a párod gyerekei.

2015. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!