Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborog a párom exe,...

Jogosan háborog a párom exe, amiért idén nem visszük el a gyermekeiket nyaralni?

Figyelt kérdés

Tegnap csaptunk egy taktikai megbeszélést, hogy kivel, mikor, hol lesznek a gyerekek. Amikor kiderült, hogy osztottunk, szoroztunk és sajnos nem fér bele a költségvetésbe a nyaraltatásuk, az ex teljesen kikelt magából. Azzal érvel, hogy ez jár a gyerekeiknek és nem érdekli, hogy mi hogyan neveljük az én illetve közös gyermekeinket, de az ő gyerekeinek szüksége van a nyaralásra.

Tényleg ennyire központi kérdés lenne ez a nyaralás? Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem fér bele a keretbe?


2015. máj. 8. 18:53
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
73%

Most olvasom, hogy van, aki azt írja, sose mentek nyaralni, csak a nagyszülőkhöz. Ha van kert, az szerintem a legjobb nyaralás, örülö, hogy 1-2 hét külföld helyett egésznyár a nagyi vályogházában és a szomszéd állatai körül volt a program. Oké, nem mindenki szereti ugyanazt, de szerintem teljesen jó, ha az ember az ilyen életet is megismeri. (ott speciel víz se volt bevezetve, de mit tesz az? odavoltam érte, a zajos kisvárosi lakás után).


Ma már néha tengerpart is kell, meg hegyek, de gyerekként nem hiányzott. Talán sose leszek olyan boldog, mint régen, ott.

2015. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
20%
Ja es amugy en sem szivessen mennek dolgozni, irom ezt videkikent. Eleget dolgozok nap, mint nap a kertben , az allatokkal, nem hogy meg szabadidomben is ezt csinaljam, plane ha gyerek lennek.
2015. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
73%
Abszolút fogalma sincs senkinek, hogy mennyire jó szülők a kérdezőék, de azért mennek a feltételezések, hogy csak szülnek és azt hiszik, a gyereknek nem kell gondoskodás... Még az se tuti, hogy szegények, a csudába is, épp csak az ex gyerekeinek nagy igényeire nem telik épp.
2015. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
28%

Hát azért attól is függ, mihez vannak szokva és hány évesek. Mert egy kis 3-4 évesnek még azért annyira nem számítanak az ilyenek. De egy nagyobb gyereknek aki hozzá van szokva, hogy eddig mindig mentek, annak ez igen is nagy dolog. Pláne hogy az apjuk elhagyta őket és vannak új gyerekei. Emiatt érezhetik úgy, hogy le vannak cserélve, ők már nem kellenek az apjuknak, ott vannak az újak, ők jobbak.

Mi a gyerekek 6-7 éves koráig nem is vittük őket semmi komolyabb helyre nyaralni, csak kirándulni kicsit, nagyszülőknél voltak (nem dolgoztatták őket), vagy rokonoknál, esetleg pár napra strandolni. Aztán már vittük magunkkal őket külföldre is. Aztán 16-17 évesen eljön az a kor amikor már nem is akarnak velünk jönni nyaralni, hanem mennek a haverokkal, mert anyáékkal már ciki. :)

Összességében szerintem fontos, hogy vigyük ide-oda a gyerekeket, lássanak kicsit világot. Akinek meg esetleg nem fér bele, az legyen kreatív. Van egy csomó ingyenes rendezvény, rengeteg gyönyörű hely ahova el lehet menni kirándulni, akár egy napra, vannak szuper strandok ahol mindig van gyerek és családos kedvezmény, számtalan állatkert amik szintén tartanak különböző családbarát rendezvényeket. Szóval ez a "nem fér bele" ez is csak olyan gyenge kifogás a "nem akarom"-ra.

2015. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
23%
Senki nem mondta, hogy ne vidd a gyerekeidet a nagyszülőkhöz. De a nyaralás az új ingerekről, más kultúrák, emberek, szokások megismeréséről is szól, azaz egyfajta tanulás, jellemfejlesztés. Van egy csomó olcsó utazási (pl. busz) és szálláslehetőség, nem kell a világ másik végére menni pl. Horvátország, Szlovénia, Erdély, nálunk ezek voltak a célállomások gyerekkoromban. De belföldön is rengeteg jó hely van, ahol érdemes egy napnál többet eltölteni, kuponos oldalakon olcsón szálláshoz juthattok.
2015. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
13%
Itt az a fő probléma, hogy nem szereted a párod gyerekeit. Persze, hogy húzzák a szájukat a közös nyaralás alatt, ha ez átsüt a viselkedéseden, még akkor is, ha igyekszel visszafogni magad. A szüleidnél pláne, nagy érzékenység kellhet egy ilyen helyzet kezeléséhez, hogy ők kvázi idegenként vannak egy családban, hiszen a szüleidhez tényleg semmi közük, mikor nekik ott vannak a saját unokáik is. Ez a bajuk, ezért elégedetlenkednek, nem azért, mert állatokat kell etetni vagy korán kell kelni, ezt elő lehetne adni izgalmasan is. Belegondoltam a helyzetükbe, és őszintén szólva én is nagyon rosszul érezném magam ha ilyen körülmények között kéne eltöltenem a nyári szünetemet.
2015. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
77%
Én sokat nyaraltam falun a nagyszüleimnél, ők és a velük élő gyerekük a családjával végezték a napi teendőiket a ház körül és a gazdaságban, de tőlünk soha nem várták el, amikor ott voltunk, hogy ugyanúgy dolgozzunk, ahogy ők. Persze besegítettünk mi is, de nem úgy, hogy keltettek hajnali hatkor és mars kapálni vagy az állatokat ellátni. Azt én sem élveztem volna gyerekként, így viszont tök jó emlékeim vannak arról az időszakról.
2015. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarok beszállni a kialakult vitába, de azt azért megjegyezném, ha csak a nagyszülőkhöz mentek "nyaralni", akkor abban ugyan mi nem fér bele a keretbe? Sokat esznek az extől született gyerekek? Merthogy a kérdés arról szólt eredetileg, hogy a keret szűkös, nem pedig arról, hogy múltkor se érezték magukat jól meg mittudomén.

Vagy ésszerű lehetne, hogy az apjuk elmenne az exgyerekkel is pár napra, meg az újonnan gyártottakkal is, azt' mindenkinek megvan az öröme.

2015. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
20%
Én is inkább szívesen mentem a nagyihoz, mint ratyi Horvátországba. Szintúgy utáltam a természetet, tavakat, bogarakat, kirándulásokat. Ha ők is ilyenek, tök mindegy, hogy milyen földrészen kuksolnak a hotelszobában.
2015. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
67%
A párja gyerekei nem is akarnak menni a kérdező szüleihez, mert jaj állatok vannak ott. Nem jár nekik a nyaralás, még ha elvált szülők gyerekei, akkor sem. Ha nyaraltatni akarja az anyuka őket, akkor oldja meg saját zsebből.
2015. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!