Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudat a gyermekeim felé....

Bűntudat a gyermekeim felé. Jart már így valaki?

Figyelt kérdés
Elváltam a páromtól 5 éve, melyet én kezdeményeztem. Kihűlt a kapcsolatunk a párommal. Sose szeretett igazan, melyet be is ismert és éreztem is rajta. Gyermekeink akkor voltak 15 es 18 évesek. Akkor azt hittem jó döntés új életet kezdeni. Gyerekeimet is megkérdeztem azt mondták akkor csináljam támogatnak. Azóta eltelt 5 év és sajnos semmi nem jött össze az életembe. Gyerekeimmel is szoktam beszélni/ már csak a kisebbik él velem/ és annyira bűntudatom lett , mert azt mondták ha vissza tudnának menni az időbe most nem támogatnak h elválljak.Azóta már sajnálják a régi életüket a családi házunkat, a sok kirándulást. Iszonyu bűntudat gyötör h talán kellett volna várnom amíg kirepülnek otthonról és utána új életet kezdeni. Megtehettem ezt a gyerekeimmel, hogy szétszedtem a családot ?
2020. dec. 4. 08:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekeid igazságtalanok. Akkor támogattak. Csúnya dolog most ugyanezért hibáztatni téged. Vedd számításba az előnyöket, nem kell egy hamis, szeretet nélküli kapcsolatban sínylődnöd.
2020. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Igen, megtehetted. Érdekes, hogy a gyerekeid ugye azért bánják csak, mert nekik ez anyagi visszaesést eredményezett. Pedig nem tudhatják meddig fajult volna az otthoni légkör, ha az anyagiak miatt nem válsz el. Akkor meg most lehet azért okolnának.
2020. dec. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Tehát szerintük maradnod kellett volna egy szar kapcsolatban, mert több volt a pénz.. És NEKED van bűntudatod?
2020. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként most veszem észre, csak az egyik gyereked volt gyerek a váláskor. A 18 éves már felnőtt, meddig kellett volna várnod? Amíg mindketten betöltik a 30-at?
2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Verekedés nem volt az ex részéről. Csak csúnyán beszélt velem, megalázóan. De mivel imádott csavarogni rengeteget ment a család. Ez a gyerekeknek ugye hianyzik
2020. dec. 4. 09:10
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mostmáe gondolom dolgoznak, lehet menni saját pénzből kirándulni. Te nem mentél velük? Apuka miért nem vitte el őket? Ugyanúgy a gyerekei attól.
2020. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

5 De ettől még abszurd dolog hibáztatni téged. Ha nem mentetek volna már sehova, akkor nem lett volna baj, hogy 5 évvel később váltok el?


Ha az apjukkal maradnak, akkor jártak volna kirándulni?

2020. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekek nem voltak már kicsik. Mát kinőtték azt a kort, hogy komoly lelki sérülést okozzon nekik. Ne aggódj, nincs tökéletes szülő. Pont emiatt tényleg rettenetesen kevés ember van, aki semmilyen családi traumát nem hordoz gyerekkorától. De ez még traumának kevés, csak felhozták a régi szép emlékeket. Ami volt, elmúlt. Ez így törvényszerű.
2020. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De én is eljártam a családdal kirándulni hisz ott voltak a gyerekek . Ok jelentették a boldogságot
2020. dec. 4. 09:24
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Na magadat hibáztasd! A gyerekeid kis zsarnokok.


Gyűlöltem anyámékat, mert jobb lett volna ha elválnak. Apám állandóan részeg volt, verekedtek, ordibáltak egymással éjjel nappal nem számított h az egész utca hallja. Sose kaptam még egy csokit se semmit, ruhák az uncsim kinőtt, nyűzott ruháit kaptam.


Felnőtt fejjel belátom lehet anyám részéről ez volt a maximum ami kitelt belőle és ilyen " férj" mellett nem csoda h ingerült volt. Mára már magamat gyűlölöm

2020. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!