Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sógórnőm kérése?

Jogos a sógórnőm kérése?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a felesége.

Egy idősek a gyerekeink,9 éves fiúk osztálytársak is.

Ma megkért hogy a gyerek ne kapjon annyi mikulás csomagot mert ők nem tudnak annyit venni a sajátjuknak.

Mert az iskolaba beszélnek majd róla h kinek mennyi csomagot hozott a mikulás és az ő fiának már tavaly is rosszul esett hogy az én fiam többet kapott.


A gyerek nem tehet róla hogy nekem van 3 testvérem akiktől- külön vesznek- kap csomagot élbek a szüleim és a nagymamám is. Anyós is meg ők is szoktak adni így mienkkel együtt ez 8 csomag összesen.

Sógórnőmnek nincsenek testvérei és az anyjával se tartja a kapcsolatot. Így az ő gyereke csak a szülőktő,anyóséktól es tőlünk kap csomagot.


Értem hogy a gyereknek rosszul esik h nem kap annyit de az én gyerekem nem tehet arról hogy az én részemröl ott vannak a rokonai.

Nem is nagy csomagokat kap. 1000ft értékbe kap minőségi csokikat-milka boci ilyesmik. És mivel gyakran jatszanak együtt a gyerekek fiam mindig ad édesseget az unokatesojának-húsvetkor is kapott es adott meg tavaly is...


2020. nov. 19. 18:53
1 2 3 4 5 6
 51/59 Savlekotő ***** válasza:
100%
Tartanék *
2020. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiú nagyon valószínű hogy nem irigy. Tavaly 8 évesek voltak, eléggé valószínűtlen hogy a kisfiú úgy ment haza hogy "anya az unokatesóm 8 csomagot kapott és nekem ez nagyon rosszul esik, légyszi csinálj valamit".


Itt egyértelműen látszik hogy a sógornő erőlteti a dolgot. Már a fő kérdésből is kitűnik.

Neked 3 testvéred van ő meg egyke, àllítom erre is irigy, és hogy ilyen összetartóak vagytok. Nehogymár ő döntse el, hogy a ti csalàdotokban ki kinek mit ajàndékozhat. Állítsàtok le.

2020. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig azt tartom gusztustalannak a sztoriban, hogy sógornődet egyáltalán nem az a tény zavarja a legjobban, hogy a gyereke kevesebbet kap, hanem az, hogy így nincs mivel dicsekedni mások előtt.
2020. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Irigységel nem tudsz mit kezdeni ,mondhatsz neki bármit írigy marad .
2020. nov. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem mi köze van a férjed testvérének a feleségének a te anyukád vagy más csaladtagod ajándékozási szokásaihoz. Elég nagy mar az a gyerek, el lehet neki magyarázni, hogy miért kap kevesebbet. Miert esik rosszul a gyereknek a másik öröme? Nehogy már eltiltsd az ajándékozást! Még a végén te jössz ki hálátlannak! Ha kevésnek találja az ajándékot, akkor vegyen még vagy hármat a gyerekének, legyen mivel dicsekedni.
2020. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
79%

Inkabb beszelj a sogornoddel meg egyszer errol. A helyedben azt mondanam: figyu gondolkodzam rajta, igen ertem ez rosszul esik a fiadnak, meg sajnos meg kicsik es az a meno az osztalyba higy dicsekednek. De en mondom majd az en fiamnak, hogy ne a tied elott dicsekedjen, de te meg mondd el a tiednek, hogy nem mindegyiket kapja az en gyerekem a Mikulastol hanem tobb tesom van es azoktol kap. Szerintem ezt a te fiad is meg kell ertse es hogy nem szamit ki hany csomagot kap.


Hatha o is elgondolkodik valami epkezlab magyarazaton...sajnos ebben a korban meg erre erzekenyek. Kicsik. Neki kellene valahogy meggyoznia a kisfiat hogy nem baj ha nem egyforma a csomagok szama. Vagy ha lenne esze inkabb nem mikulascsomagot hanem egy kisebb de erdekes ajandekot venne a gyerekenek. Azzal aztan o is dicsekedhetne hogy az o kivansagat kitalalta a mikulas es nem hule csokikat hozott.

2020. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett végül?
2022. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Mindenkitől megkapta a fiam a csomagot. Mi se vettünk többet a sógórnőm fiának.
2022. jan. 21. 19:13
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi. Így kell ezt. A gyereknek is meg kell tanulnia, hogy vannak gazdagabbak/szebbek/okosabbak/nagyobb csaladosak/stb. Jól tettétek
2022. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!