Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sógórnőm kérése?

Jogos a sógórnőm kérése?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a felesége.

Egy idősek a gyerekeink,9 éves fiúk osztálytársak is.

Ma megkért hogy a gyerek ne kapjon annyi mikulás csomagot mert ők nem tudnak annyit venni a sajátjuknak.

Mert az iskolaba beszélnek majd róla h kinek mennyi csomagot hozott a mikulás és az ő fiának már tavaly is rosszul esett hogy az én fiam többet kapott.


A gyerek nem tehet róla hogy nekem van 3 testvérem akiktől- külön vesznek- kap csomagot élbek a szüleim és a nagymamám is. Anyós is meg ők is szoktak adni így mienkkel együtt ez 8 csomag összesen.

Sógórnőmnek nincsenek testvérei és az anyjával se tartja a kapcsolatot. Így az ő gyereke csak a szülőktő,anyóséktól es tőlünk kap csomagot.


Értem hogy a gyereknek rosszul esik h nem kap annyit de az én gyerekem nem tehet arról hogy az én részemröl ott vannak a rokonai.

Nem is nagy csomagokat kap. 1000ft értékbe kap minőségi csokikat-milka boci ilyesmik. És mivel gyakran jatszanak együtt a gyerekek fiam mindig ad édesseget az unokatesojának-húsvetkor is kapott es adott meg tavaly is...


2020. nov. 19. 18:53
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Sógòrnőm azt akarja beszéljek az anyámmal és a testvéreimmel hogy ne vegyenek a gyerekemnek semmit.


De ők szeretnek ajándékozni. Abba is nehezen mentek bele hogy 1000ft a csomag értéke és abba ne gagyi cucc legyen.

2020. nov. 19. 19:36
 12/59 anonim ***** válasza:
99%

Azt nem kéri, hogy karácsonyra se vegyetek meg ezt vagy azt, szülinapra, vagy csak úgy a hétköznapokban ilyen vagy olyan ruhát cipőt esetleg?


Nonszensz!


Remélem elmondtad neki, hogy en akarjon turkálni se a pénztárcátokba. De a családi dolgaitokba.

2020. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
93%
"Se a családi dolgaitokba" akart lenni.
2020. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira zavarja akkor vigye át a gyereket másik osztályba hogy ne a tiéddel legyen együtt de másba is bele fog kötni
2020. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Ilyen alapon akkor majd semmit sem vehetsz majd a gyerekednek, mert a sógornőnek nem lesz pénze ugyanolyat venni a sajátjának. Ennyi erővel a szomszéd gyerekre is lehet a gyerek majd irigy. Mindenki a saját gyerekével folgalkozzon. Amúgy óvodában és alsóban is faggattak minket a tanárok ugyanígy. De ezt hülyeségnek tartom mert így a gyerekek egymásra lesznek csak irigyek.
2020. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg gáz. Még ha arról lenne szó, hogy arra kér, az ő gyerekének ne vegyetek annyi mindent, mert nem tudja viszonozni, az korrekt, de ez pofátlanság.

Ahelyett, hogy arra tanítaná a gyereket, hogy igen, vannak szerencsésebb, tehetősebb családok is. De nem utálni kell őket ezért meg irigykedni rájuk, mert neki ettől nem lesz jobb.

2020. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én nem is hallottam még róla, hogy mikuláscsomagokon menne a vita...

A karácsonyi ajándékon persze sajnos igen, van, hogy a szülinapin is, de szimpla csokikon?


De ha ezen a logikán indulunk el, akkor karácsonyra meg pláne ne vegyél semmit a SAJÁT gyerekednek, mert jaj szegény unokatesójának nem jut, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy dicsekedni nem tud majd vele.

2020. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
93%

Nem jogos.

Viszont a 9 éves már nem kicsi, úgyhogy én biztos elbeszélgetnék a fiammal arról, hogy nem mindenki kap annyit, mint ő, ha a suliban ez a téma, nem kell válaszolni, mert másokat bánthat a dolog.

2020. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk 1000 ft-ba minőségi max két-három darab fér bele

.

2020. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Az nonszensz, hogy miatta azt mondd testvéreidnek, szuleidnek hogy ne vegyenek semmit a te gyermekednek, ilyenbe nem szólhat bele más. Jó szívvel adják, semmiképp ne foszd meg őket az ajándékozás örömétől, És a kisfiad se a csomagoktól. Ellenben esetleg megoldás lehet - ha pénztárcájuk és kedvük engedi -, ha felhívod a testvéreid és anyukád figyelmét arra,hogy a férjed unokaöccsének (ha jól bogozom a rokoni szálakat :) ) kevés rokon hoz Mikuláscsomagot, és hallottad hogy nagyon örülne a kisfiú ha jutna még neki egy kis csoki. Ha nem is teljes csomagokat, de pár plusz finomságot intézel neki,biztos örülni fog a kisfiú, és anyuka sem érzi magát kellemetlenül hogy nem engedheti meg magának a 8 csomagot. (Tudom,nálatok a nagy rokonság miatt jön össze, és nagyon kedves a kisfiad hogy megkínálja a másik kisfiút! ) :)
2020. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!