Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sógórnőm kérése?

Jogos a sógórnőm kérése?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a felesége.

Egy idősek a gyerekeink,9 éves fiúk osztálytársak is.

Ma megkért hogy a gyerek ne kapjon annyi mikulás csomagot mert ők nem tudnak annyit venni a sajátjuknak.

Mert az iskolaba beszélnek majd róla h kinek mennyi csomagot hozott a mikulás és az ő fiának már tavaly is rosszul esett hogy az én fiam többet kapott.


A gyerek nem tehet róla hogy nekem van 3 testvérem akiktől- külön vesznek- kap csomagot élbek a szüleim és a nagymamám is. Anyós is meg ők is szoktak adni így mienkkel együtt ez 8 csomag összesen.

Sógórnőmnek nincsenek testvérei és az anyjával se tartja a kapcsolatot. Így az ő gyereke csak a szülőktő,anyóséktól es tőlünk kap csomagot.


Értem hogy a gyereknek rosszul esik h nem kap annyit de az én gyerekem nem tehet arról hogy az én részemröl ott vannak a rokonai.

Nem is nagy csomagokat kap. 1000ft értékbe kap minőségi csokikat-milka boci ilyesmik. És mivel gyakran jatszanak együtt a gyerekek fiam mindig ad édesseget az unokatesojának-húsvetkor is kapott es adott meg tavaly is...


2020. nov. 19. 18:53
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
91%

Bár az én korosztályomra szokták mondani, hogy hópihe, de ez akkor is pihéskedés. Szerintem mindannyian tudtuk gyerekként, hogy a családunkban ki gazdagabb, szegényebb, és az osztálytársakról is tudni lehetett ezt. Nem lehet az egész világot szabályozni, meg kell tanítani a gyereknek, hogy ez van.


Nem tudom, láttál-e videokat kisebb gyerekekről, mikor a nagyobbnak van a szülinapja, és a kicsi vörösre bőgi a fejét, hogy nem fújhatja el a nagy gyertyáját... van, aki felnőttnek is ilyen marad, mert azt hiszi, majd mindenki hozzá igazodik.

2020. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
12%

😂😂😂 a leirtak nem minosegi csokik..

De en is szeretem mert finom!


Furi hogy beszelsz a novel. Oke oke sogorno es? Neked kvazi senkid. A ferjed beszelje meg a sajat tesojaval ne pedig annak a felesegevel. Nem is ertem mit foglalkozol ezzel :D


Sehogy nem ertem...

2020. nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2020. nov. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
71%
Nem nem jogos ,nálunk csak töltünk szüleik veszi az ajándékot ,mert nincsen senki aki mástól ajándékot kapjon míg anyukám jobb volt egéségileg meg anyagilag kaptak ajándékot most már nem ,csak felköszöntéseket kapnak Mikulása tavaly még kaptak idén már nem kapnak anyukámtol mert messze költöztünk .de gyerekeim soha nem irigykedtek másokra aki sok rokontol sok mindent kapnak,ők is sokmindent kapnak igaz csak tölünk a szüleiktöl.
2020. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
93%
Mig aposom élt addig ő is mindig adott ajándékot de mióta sok sok éve elhunyt azóta már csak anyukám van és mi gyerekeknek.
2020. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
97%

Fura. Hogy lesz ez téma?

Az én fiam is ennyi idős, összesen kap tőlünk egyet, meg a suliban, és egy szem nagyitól. Ennyi.


Viszont ez soha nem volt téma, hallom, amikor más gyerekek 8-10 csomagot kapnak, de hát ez ilyen. Irigykedhetnék, de azzal semmire nem megyek.

Ha a sógornőd helyzetében lennék, eszembe nem jutna ezt kérni. Magamban sopánkondnék kicsit, de ki nem mondanám soha.

2020. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
98%
A sógornőd fordítva ül a lovon. Nem a világot kell az egyszem gyerekhez igazítani, hanem a gyereket a világhoz.Neki kellene elmagyaráznia a 9 éves gyerekének, hogy mindig is voltak és lesznek különbségek az emberek között és a lehetőségeik között (és akkor még azt nem is említem, hogy a családi háttér és a cslaádtagok száma között). Egy kicsit rendet kellene vágni a h...lye fejében, mert a saját irigységének a kivetítésével a gyerekének árt a legtöbbet, ha ezt a szellemiséget tudatosítja benne. Legközeleb mi jön? Ne vegyél csak x ajándékot a gyerekednek, mert az övé csak X-t kap? Ne vegyél neki Adidas cipőt, csak kínait, mert az övé azt kap? Ne járjon sportolni, mert az övének nem tudják fizetni? Ennek sose lesz vége, le kell sz...ni, vagy elkapni egy körre, amikor előjön a h.ülyeségeivel.
2020. nov. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
84%
Jé, egy Karen!
2020. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
96%

Nem jogos a kérése, nem szabad hagynod hogy eluralkodjon rajtad, (láthatóan felnőtt létére ő az irigy, nem a gyermek) mert akkor lenyom az ő szintjére.

Te csak nyugodtan csináld úgy mint eddig, és örülj hogy nálatok nagy is a család meg összetartó is. Ha kisfiad abban a szerencsés helyzetben van hogy vannak nagyszülei akik meg tudják ajándékozni és szívesen teszik, akkor eszedbe se jusson ettől megfosztani. Te csak nyugodtan tarts össze a saját csalàdoddal, ne engedj ilyenfajta nyomásnak.

2020. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt a sógornőnek hogy márpedig ez van megszoksz vagy megszöksz 😄

Én a saját családomat többre tartanám mint az ilyen jött ment sógornőt, és nem hallgatnék rá. Ha egyszer rájön hogy irányíthat akkor utána rákap és mindig azt csinálja majd. Állítsd le még most. Ha néhány hónapig nem beszél veled mert megsértődik akkor sem veszteség.

2020. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!