Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sógórnőm kérése?

Jogos a sógórnőm kérése?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a felesége.

Egy idősek a gyerekeink,9 éves fiúk osztálytársak is.

Ma megkért hogy a gyerek ne kapjon annyi mikulás csomagot mert ők nem tudnak annyit venni a sajátjuknak.

Mert az iskolaba beszélnek majd róla h kinek mennyi csomagot hozott a mikulás és az ő fiának már tavaly is rosszul esett hogy az én fiam többet kapott.


A gyerek nem tehet róla hogy nekem van 3 testvérem akiktől- külön vesznek- kap csomagot élbek a szüleim és a nagymamám is. Anyós is meg ők is szoktak adni így mienkkel együtt ez 8 csomag összesen.

Sógórnőmnek nincsenek testvérei és az anyjával se tartja a kapcsolatot. Így az ő gyereke csak a szülőktő,anyóséktól es tőlünk kap csomagot.


Értem hogy a gyereknek rosszul esik h nem kap annyit de az én gyerekem nem tehet arról hogy az én részemröl ott vannak a rokonai.

Nem is nagy csomagokat kap. 1000ft értékbe kap minőségi csokikat-milka boci ilyesmik. És mivel gyakran jatszanak együtt a gyerekek fiam mindig ad édesseget az unokatesojának-húsvetkor is kapott es adott meg tavaly is...


2020. nov. 19. 18:53
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
97%
En arra lennek kivancsi, hogy te Kerdezo, mit valaszoltal a sogornodnek es mikeppen fogsz cselekedni?
2020. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%
A következő felvetése meg majd az lesz hogy ne menjetek már Horvátországba nyaralni mert "az ő fiának rosszul esik" hogy nem mennek külföldre. Menjetek csak ide a környékbe. Szánalmas, irigy és ezt a gyereke mögé bújva tàlalja.
2020. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 Savlekotő ***** válasza:
98%

Utolsó és majd megtiltja hogy a kérdező tovább taníttassa a gyerekét támogassa,mert ők csak nyolc általánost tudnak adni meg 14 évtől elzavarni napszámba.. A gyerek hátán irigykedik az élet színvonaltokra és felhasználja a kölykét is ehhez ami rémesen gusztustalan. Zárd ki az életetekből.

70F

2020. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
98%

Basszus ez egész életében így lesz pedig. Én is narancsot meg Mikulás csokit kaptam mások az osztályban meg kész elokaracsonyt tartottak

És igen felnőttként ok kaptak lakast-kocsit én meg nem :D

Jobb ha hozzászokik.

2020. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:

Mondtam neki hogy a gyerek nem tehet róla hogy vannak az én részemről is rokonaink és kap tőlük dolgokat.

Erre mondta h beszéljem meg velük hogy ne adjanak vagy max közösen egy csomagot. Mikor mondtam h de mindenki szeretne külön ajándékozni ez nem karácsony hogy drágább dolgot közösen vegyünk erre mondta hogy de az ő fiának ez rosszul esik értsem meg. Erre már nem reagáltam semmit mondtam hogy most mennem kell.

2020. nov. 20. 17:33
 46/59 Savlekotő ***** válasza:
100%

Nagy baj h nem reagáltál,időbe kell mer a vége tényleg hogy egyetemre se küldheted majd a sajátodat,vagy nem vehetsz neki gyümölcsöt mert az övének se jut. Én biztos mondtam volna hogy akkor menjen vörös kereszthez koldulni,ahogy a puszta fenékre szülők teszik,a tiéd nem fog miatta koldusként felnőni,egyéni szociális probléma és nem a gyereken kell leverni ezt hogy ő irigy rátok.. Na a ne adjanak után meg a közös után nem tette volna ki amit tőlem kapott volna,mit képzel ez amúgy magáról? Uram gyere le.. Nem akarja hogy ti tartsátok el az ő ivadékát is,minek szülte ha egy kibaxott csokin is visong hogy nincs rá pénze,akkor ott az alapokra sincs pénz.....

70F

2020. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ba.zuskulcs, milyen sógornőd van! Mindenre vágj vissza!

pl. "Megértem, hogy a fiadnak rosszul esik, de előbb-utóbb fel kell fognia, hogy az emberek között vannak különbségek, van, akinek több jut, másnak kevesebb. Jó lenne, ha te, mint az anyja megpróbálnád kinevelni ebből a szörnyű irigységből, ami most a fiadat emészti. Gondolj bele, nem szabhatod meg, hogy egy másik családban a rokonok mit ajándékozzanak egy másik embernek! Ne haragudj, de a mentalitásod teljesen olyan, mint a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás. Ez borzasztó káros! Ne erre neveld a fiadat! Ha ez segít: tanácsold neki, hogy ne vegyen részt a ki mit kapott Mikulásra típusú beszélgetésekben. Én többet nem tudok tenni értetek!"

2020. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Gondoltam majd a férjem beszél vele mégiscsak az ő testvérének a felesége ha tovább firtatja a dolgot.


Egyebként én a kisfiún nem vettem észre hogy irigy lenne. Húsvétkor pl mikor jött locsolni meg maradt játszani én azt láttam rajta hogy örül hogy az unokatesó kapott klassz dolgokat és tudnak együtt játszani meg a csokikra se volt féltékeny. Mondta hogy ő nem kapott ennyit de még így is tud az anyja csokis muffint is csinálni belőle

2020. nov. 20. 18:26
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

Hú hallod ez nem normális egy nő!

Megparancsolná az egész családnak, hogy egy csomagot adjanak?

Az osztálytársak szüleinek még nem vetette fel ezt a fantasztikus ötletet?


Állítom szegény gyerek nem is lenne irigy, meg nem is esne annyira rosszul neki, de a sógornőd belebeszéli még jobban az egészet.

2020. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 Savlekotő ***** válasza:
100%

Valószínű itt nem a gyerek rugózik,Itt a sógornőd irigy rád,rátok. Beszélj a tesóddal hogy állítsa le mert rosszabb lesz. Ha nem teszi én nem tartanák onnantól kapcsolatot ne mérgezze már a légkört meg a gyereked is.

70F

2020. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!