Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig én alkalmazkodjak?

Miért mindig én alkalmazkodjak?

Figyelt kérdés

Diákként dolgozok,nincs fix munkaidőm,van hogy reggel 6tól,van hogy este 8-ig.Nem én döntöm el,ahogy munka van.

Páromnak ugy kötetlen a munkaideje,hogy legyen meg a havi x órája,de akkor jön-megy amikor akar gyakorlatilag reggel 6 és este 8 között.

Mégis mindig azon kell vitatkozni,hogy miért nem érek rá ugy ahogy ő akarja...Pl most is...ma 2től nem dolgozok,ráérek...ő meg maradt este 6ig...holnap este 6ig dolgozok,de délelőtt ráérek,erre közli,hogy ő megy 6ra (keljek énis vele hajnalban),és jön el 2kor...

és hisztizik közben folyamatosan hogy nem vagyunk együtt eleget...

De mit csináljak ha én nem tudok ennél jobban alkalmazkodni?Diákként örülök hogy van munkám nappalis suli mellett (lehetne fix 8 órás is,van már 1 diplomám,de akkor másoddiplomát fizetősön kelenne,ezt nem akarom)

Mérnökként dolgozik,tökmind1 mikor megy be,jön haza,a tesztek ott lesznek akkor is ha 6ra megy,akkoris ha később,ahogy a dolgozók is ott lesznek,3 műszakban vannak soron.

Én meg nem mondhatom,hogy 10-4-ig helyett had menek már 8-2-ig vagy 6-12-ig,nem én döntöm el...

Ráadául hajnalban ha kel,akkor keljek vele,és ha én délután dolgozok,csodálkozik h fáradt vagyok estére...

hol a tolerancia,meg a szeretet?Vagy minek van velem?

(beszélgetést javaslóknak: kb 1 éve erről beszélgetünk,nem jutunk semmire)


2010. aug. 10. 20:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
huszonéves pár vagyunk,több éve együtt,együtt is lakunk,én vagyok a lány
2010. aug. 10. 20:37
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Milyen hisztisek manapság a férfiak!

A beszélgetésen kívül nem tudok semmit mondani, ne ugorj minden egyes szavára, és ha kérdezi, hogy mi van, akkor mond meg neki, hogy már elmondtad neki anno.

Ez így nem normális.

2010. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"beszélgetést javaslóknak: kb 1 éve erről beszélgetünk,nem jutunk semmire"


Ha nem vagytok képesek ezt megbeszélni,akkor más komolyabb döntéseket hogy fogtok? A kapcsolatban,ha nem működik a kommunikáció,arra keresztet is vethetsz!

Egy kívülálló szerinted mit mondhat,mint azt,hogy alkalmazkodjatok egymáshoz,ne arra várjatok,hogy majd a másik engedni fog,hanem tényleg beszéljétek meg,hogy ki mit tudna másképp csinálni,hogy ez valóban működőképes legyen.Ehhez viszont mindkettőtöknek akarni kell és ebbe senki nem szólhat bele,nektek kell megeggyeznetek!

2010. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Még nem késő váltani - párt. Valaki, aki szeret és megbecsüli, amit csinálsz sokkal jobb lesz majd szerintem. De egyedül is jobb, mint mikor lelkileg igy fárasztják az embert.

31/L

2010. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Gondoltam, hogy te vagy a lány!

Mármint azért, mert a pasik általában önzők!


Ezt így ahogy van, elmondtad a párodnak? Egyenesen és komoly hangéllel. Ha nem érdekli, vagy hisztizni kezd, akkor valószínű, hogy nem törődik a te érzéseiddel, csak a saját magát helyezi előtérbe.

Vagy gyenge a felfogóképessége? Nem hiszem,mert akkor nem végezte volna el a mérnökit:(

Gyenge az érzelmi intelligenciája és nulla beleérző-képesség.

Nem merem így állítani, de valószínű, h ebben a kapcsolatban a te döntésed nem lesz soha fontos, és az érzéseidet lesz*rja.

A kapcsolatban is így lesz. Önző, kisajátító, erőszakos és elkényeztetett kis hisztis gyerek.


Én nem hagynám magamat így neki. Ne hagyd magadat, mert a fejedre növeszti magát.

Ha nemet mondasz és azt komolyan és egyértelműen (de nem kérően!!!) akkor talán megérti.

Bár vannak olyan emberek, akik saját magukon kívűl nem látnak semmit...


Nézd meg a te pasid nem ez:


Nárcisztikus személyiségzavar!


26.L

2010. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

sajnos maximálisan átérzem a helyzeted, nekünk hasonló okokból lett vége nemrég. Bár én nem dolgozom, csak tanulok. Ő éjjel dolgozik, 5-9ig vmikor kezdődik a munkaideje, ahoyg sikerül. Sokszor hajnalban jött átt, mondván akkor ő nem fáradt...én meg másnap lefejeltem a tzt... Kértem hogy vhogy oldjuk meg, nem ment. jött a nyár, így sem ment mert most meg már nem jött át pedig mondtam hogy akkor jön amikor szeretne. Két hétig fel sem hívott, aztán a harmadik héten szerdán felhívott hogy itt áll a kapuban menjek ki, erre hát bocsásson meg a világ, nem éppen állásinterjun voltam?:D teljesen kiakadt hogy mért nem vagyok otthon... Na mindegy, a baj az volt h nálunk máshol is kiütközött ez az alaptermészete, és ez elviselhetetlenné vált számomra.

Az a baj, hogy kis történetemből láthatod, sajnos nem tudok üdvözítő megoldást mmondani... Én sem értem miért csinálják. Talán azt próbáld meg, hogy jó előre lefoglalod néhány délutánját, valami programra hivatkozva. Pl mond neki hogy jövőhét pénteken menjetek el moziba, színházba...valami amihez neki is van kedve. Akkor együtt lesztek, csinálj még pár ilyet ,és talán rájön hogy jobb az úgy :)

2010. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

egyéb téren jó nagyjából minden



ezen nem egyezünk valahogy,simán tudna akkor dolgozni mikor én,vagy ha nem akar,akkor maradna csendben,hogy nem vagyok otthon mikor ő igen...

de a hiszti...áhh...

2010. aug. 10. 20:48
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

20:48 vagyok, olvasd el légyszi a linket, hogy ilyesmi e a párod!

Mert ha ilyen, akkor bizony sürgősen párt kell váltanod!!!

(nekem volt szerencsém ilyennel 2 hónapig, így jól kielemeztem).


Nárcisztikus személyiségzavar:


[link]

2010. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

igen,ezt igy konkrétan elmondtam már többször is....válasz: de neki épp ugy van kedve menni melózni ahogy...aztán hisztizik,ha nem tudom hozzá igazotani a munkámat (aki dolgozott valaha diákként,tudja hogy semmi beleszolás,örül az ember ha mehet)



érdekes módon egyébként bármit akarok,belemegy,(oda megyünk nyaralni ahova én akarom,simán rávettem a házimunkára,lakást én választottam,és hasonlók...semmi tiltakozás soha...csak ez...)

2010. aug. 10. 20:52
 10/21 A kérdező kommentje:

linkben található leirás nagyon kis része érvényes rá


tündéri egy pasi amugy,csak vannak dolgai,amik fárasztóak (ez épp fizikailag ha hajnalban kell kelni,mert őneki ugy van kedve melozni...)

2010. aug. 10. 20:54
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!