Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak békén? Mit...

Miért nem hagynak békén? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindenki csak csesztet h milyen hülye vagyok főleg apám. Voltak barátnőim de max 4-6 hónapot bírtak ki mellettem. Általában mindent kimondok amit gondolok és minden hülyeséget megcsinálok a haverjaimmal. Egyszer úgyis mindent ki kell próbálni úgyis csak 1 életem van ki kell használni. Ha nekem lenne egy gyerekem biztos nem tanítanám komolyságra meg ilyenekre. Hagynám h úgy öltözzön ahogy akar, azokkal barátkozzon akik tetszenek neki, azt egyen amit akar. Nem csinálnék minden hülyeségből ügyet mint ahogy a felnőttek szokták.

Sokak szerint gyerek vagyok de megváltozni nem is akarok. Jó ez nekem így. Minek legyek komoly? az életet csak egy nagy viccnek veszem és így sokkal jobb. Én soha nem leszek komoly. Mit csináljak? Miért nem szállnak már le rólam?

27/F


2010. aug. 10. 16:55
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
85%

a gyerekednek majd megengedsz mindent és a végén drog csempészetért vagy gyilkosságért ülni fog

gondolkodnod is kéne

2010. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy életre nem való semmirekellő vagy, azért. Nézz már magadba, miket írsz. "Ha nekem lenne egy gyerekem biztos nem tanítanám komolyságra meg ilyenekre. Hagynám h úgy öltözzön ahogy akar, azokkal barátkozzon akik tetszenek neki, azt egyen amit akar. Nem csinálnék minden hülyeségből ügyet mint ahogy a felnőttek szokták."


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy neked ne legyen gyereked, mert te 1 hét után elhagynád. Tipikus "leszarok mindent és mindenkit körülöttem, nem tudok felnőni" típus. Tudod, az emberben megmaradhatnak a gyermeki vágyak, örömök és nem kell begyöpösödöttnek lennie, de azért nem viselkedhet úgy, mint akinek nincsenek kötelezettségei.

2010. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%

Ha 27 helyett 17-et írtál volna, még megértenélek.

Lassal fel kellene nőnöd. Hidd el nem ciki.

2010. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
azért odáig nem fajulnának a dolgok :D
2010. aug. 10. 17:03
 5/34 anonim válasza:
82%
Azért nem szállnak le rólad, mert gyerekként viselkedsz. Ezt magad is megmondtad. És elég nagy baj, hogy ha úgy gondolod a gyereknek mindent meg lehet engedni. Egy gyereknek útmutatás kell az élethez, hogy tudja mit szabad és mit nem. Barátkozzon akikkel akar? És ha bűnözőkkel barátkozik és ő is az lesz? Na akkor mi van? 27 éves létedre tényleg gyermeki a világ nézeted. Tipikus lázadó vagy. De ne vedd olyan biztosra. Megkomolyodsz. Ha a szüleid nem, akkor majd az élet nevel meg.
2010. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%
Azt még azért hozzátenném, hogy valószínűleg 40 éves korodra minden "poénos" dolgot megtettél már, de akkor ott leszel egyedül, gyerek nélkül, 40-es, de agyilag 5 éves barátokkal, akik ugyanolyan hülyék, mint te, és egyedül fogsz megöregedni, mert a barátaid 50 éves korukra drogtúladagolásban vagy valami extrém sport által lelt balesetben meghalnak.
2010. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
80%
Dolgozol?
2010. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%

4-6 hónap? Ne haragudj de én eleve nem is kezdenék veled... Nevetséges vagy, sokkal több hozzáfűznivalóm nincsen. Maximum 14-15 éves korig tartom elfogadhatónak ezt a fajta viselkedést/gondolkodást, egy 27 éves férfitól meg aztán pláne ne csodálkozz, ha komolyságot várnak el mások. Mire jó az amit csinálsz, de tényleg.. Vitted már egyáltalán valamire az életben?

19L

2010. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
78%
Térj magadhoz, különben 40 évesen egyedül fogasz maradni, mert az "értelmesebb" ismerőseidnek már mind lesz családja. Senkivel sem lesz közös témád, max. a 15 évesekkel.
2010. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Így olvasva amit írtál inkább egy 15 éves kamasz írása és nem egy közel 30 évesé..

Én szülőként ellenkezek veled,és meg is magyarázom.

Gyerek nevelés:

"Hagynám h úgy öltözzön ahogy akar"

Amikor egy gyerek tinédzser akkor lehet hagyni,hogy az egyénisége kialakuljon.De egy 3 évesnél nem..Mert ha hagyod akkor soha nem vesz fel olyanokat amire szüksége lenne.Pl:télen harisnyanadrág..Nem azért kell,mert olyan "édi benne" hanem azért,hogy ne fázzon fel a kis veséje..

Tinikorában is részben figyelni kell az öltözködésükre,de ott már 1-2 dolog kivételével lehet hagyni...

"biztos nem tanítanám komolyságra meg ilyenekre"

Amíg kicsi nem kell,hogy komoly legyen..a kicsik nem is ismerik a komolyság fogalmát..De tinédzserként már illik tudnia mikor hogyan viselkedjen..Nem jó pont ha az iskolában tanulás közben vihog idétlenül,vagy a temetésen rock dalokat dúdolgat.. Vannak helyzetek amikor komolynak kell lenni,mert különben sehol nem fog tudni érvényesülni..A komolyság nem egyenlő a vidámsággal! A vidám emberekkel nincs is gond.

"azokkal barátkozzon akik tetszenek neki"

Ebben is a szülőknek van némi beleszólásuk,mert sokszor a fiatal naiv,és sebezhető..Bizony én anyaként nem örülnék ha egy drogos,gyilkos vagy éppenséggel olyan emberrel barátkozna aki minden csak nem jó ember..Nem kell engedni,hogy bárki minden rosszba bele vigye..

"azt egyen amit akar"

Amíg kicsi addig ne válogasson,mert ha engedném,hogy azt egye amit akar,akkor csakis Mekis kaja,pizza,és spagetti lenne a menü..Egészségtelen,és drága mulatság lenne..

De ha valaki felnőtt akkor éljen úgy ahogy ő akar.Egyen azt amit meg tud engedni magának,és ő akar,Barátkozzon akivel akar..de vannak "szabályok" amit igyekszik az ember a gyerekének megtanítani,ahogy régen neki is tanították..Igyekszik a szülő egy normális felnőtt embert faragni a gyerekéből,ahogy a te szüleid is igyekeztek..

Azt írod,hogy te nem akarsz felnőtt lenni..A te döntésed..Élhetsz így is...De az idő feletted is elfog járni,és 40-50 évesen már nem leszel "jópofa" és nem leszel belevaló mert még mindig hülyülsz..Egy idő után a sok komolytalanság csak hátrány lesz...

2010. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!