Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimmel összevesztem.18...

Szüleimmel összevesztem.18 éves múltam, egyetemre megyek. Egy kisebb hibám miatt nem engednek sehova! MIt tegyek? Lent részletesebben

Figyelt kérdés
Szüleimmel összevesztem, azon hogy ők elmentek egy napra és rám hagyták az egész házat, én meg(voltam olyan meggondolatlan) elhívtam bnőmet amikor megkérték,hogy ne tegyem, nem csináltunk semmi különöset csak bezsélgettünk. A baj az ,hogy erre rájödtek és kiakadtak. Most leszek egyetemista államilag támogatottan kerültem be. Szüleim nem enegdnek az előbb említett hibám miatt sehova, és legközelebb csak egy hét mlva akakrnak kiengedni a laksából és akkor is csak este 9 óráig. Mondanom sem kell,hogy ez nekem nagyon nem felel meg. És én nem hiszem,hogy az a hibám ilyen nagy horderejű lenne. Rengeteget segítettem itthon, de eredménytelenül, úgy tesznek mintha a világ legnagyobb problémáját követtem volna el.Szüleim amúgy is elég szigorúak, keveset engednek bulizni is. Igazából szeretnék függetlenebb életet élni,de nem hagyják. Gondolkoztam azon,hogy albérletbe költöznék. Az mennyire lenne megoldható? Lenne időm pénzt keresni,vlmi diák munkával egyetem mellett, ami persze elég az albérletre és arra is hogy ne halljak éhen?Vagy ti mit tanácsoltok , mit tegyek? Mert 18 éves vagyok nem itthon szeretném leélni az életem.
2010. aug. 9. 13:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Szegeden olcsóbbak az albérletek, mint Pesten, tuti megoldható diákmunka mellett. Gondolj bele, most az egész egyetem alatt a szüleiddel akarsz élni ÍGY? :S Jobb minél hamarabb dobbantani, mert így sok jóból ki fogsz maradni, amit később megbánsz.
2010. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Az én fiaim 15-16 éves koruk óta barátnőznek, a barátaik bejáratosak a házunkba akkor is, amikor nem vagyok itthon. Több napra is el szoktam menni, olyankor önellátóak és megbeszéljük, ha bulit tartanak, kitakarítanak maguk után. (Sütnek, főznek, nem részegednek le, nem viselkednek állat módjára, mert tudják, ha normálisak, akkor nekik is ugyanúgy joguk van jól érezni magukat ebben a házban, mint nekem. Értelmes indok nélkül nem kérek semmit, nem tiltok. Egy 18 évesnek meg végképp nem jutna eszembe ilyen ovis korlátokat szabni. A 18 éves fiam pl most van a Balatonon a barátaival a saját nyári keresetéből és ő főz magukra.


Az a véleményem, hogy leginkább abból lesz normális, önálló felnőtt, akit gyerekkorában is emberszámba vesznek a szülei.


48N

2010. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
de ha nemhogy felfordulást, de úgy konkrétan semmit nem csináltatok a barátnőddel, amíg a szüleid nem voltak otthon, akkor hogy derült ki, hogy ott volt?
2010. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Nem értem az egészet,barátaid lehetnek v előszőr tesztet kell csinálniuk szüleid előtt?Szánalmas.
2010. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

16:47 válasz nagyon korrekt. Én így megfogalmazni nem tudom, mert nincs kamasz gyerekem.

Sokáig a szüleim úgy kezeltek, mintha örök gyerek lennék, olyan ember aki nem tud önállóan csinálni bármit is. Tényleg nehezen léptem ki ebből a kőrből. Csak ajánlani tudom, hogy nyomtasd ki a szüleidnek a kérdést és a kommenteket és mutasd meg nekik. Talán valami új dolog érinti meg őket. 30/N

2010. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!