Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimmel összevesztem.18...

Szüleimmel összevesztem.18 éves múltam, egyetemre megyek. Egy kisebb hibám miatt nem engednek sehova! MIt tegyek? Lent részletesebben

Figyelt kérdés
Szüleimmel összevesztem, azon hogy ők elmentek egy napra és rám hagyták az egész házat, én meg(voltam olyan meggondolatlan) elhívtam bnőmet amikor megkérték,hogy ne tegyem, nem csináltunk semmi különöset csak bezsélgettünk. A baj az ,hogy erre rájödtek és kiakadtak. Most leszek egyetemista államilag támogatottan kerültem be. Szüleim nem enegdnek az előbb említett hibám miatt sehova, és legközelebb csak egy hét mlva akakrnak kiengedni a laksából és akkor is csak este 9 óráig. Mondanom sem kell,hogy ez nekem nagyon nem felel meg. És én nem hiszem,hogy az a hibám ilyen nagy horderejű lenne. Rengeteget segítettem itthon, de eredménytelenül, úgy tesznek mintha a világ legnagyobb problémáját követtem volna el.Szüleim amúgy is elég szigorúak, keveset engednek bulizni is. Igazából szeretnék függetlenebb életet élni,de nem hagyják. Gondolkoztam azon,hogy albérletbe költöznék. Az mennyire lenne megoldható? Lenne időm pénzt keresni,vlmi diák munkával egyetem mellett, ami persze elég az albérletre és arra is hogy ne halljak éhen?Vagy ti mit tanácsoltok , mit tegyek? Mert 18 éves vagyok nem itthon szeretném leélni az életem.
2010. aug. 9. 13:33
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
100%
Ez egyáltalán nem súlyos hiba, nem tudom miért vannak kiaakadva...
2010. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
pasi vagy csaj vagy? miért nem hívhattad át a bnődet?
2010. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
De írjatok, még ha van valakinek vlmi jó ötlete.:)
2010. aug. 9. 13:42
 14/35 anonim ***** válasza:

adj be koliba jelentkezést,az olcsobb

hova jelentkeztél,akkor tudjuk mondani,mi megoldhatobb

én nappali mellett tudok dolgozni,plussz ösztöndijak ami létezik megpályázom,havi 100 felett van bevételem igy,és csak ösztöndij+diákmunka

(hasonlo okok miatt vágtam bele ebbe a melo+suli dologba)

2010. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
csaj...mert hogy ők ezt kérték tőlem, hogy ne jöjjön át, amíg nincsenek otthon...
2010. aug. 9. 13:43
 16/35 anonim ***** válasza:
de azt még mindig nem mondta el, h miért nem jöhetett át egy bnő??talán valami megrontó, vagy mi?
2010. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Ez nem szülői ház, hanem -ne haragudj,-de egy zárt intézet/ persze nem diliház/. Nagykorúként nem mehetsz el otthonról, nem beszélgethetsz a barátnőddel? Istenem, a szüleid tudják, hogy már 2010. van,és nem az 1900-as évek kezdete ?Szerintem mielőbb próbálj meg függetlenedni tőlük.Először keress munkát, aztán albérletet, koleszt stb.A fiam 10 éves kora óta egyedül járja a várost-nyáron a Szünidödő programjaira ment.Megbeszéltük, hova megy, milyen járművel,kapott uzsit és este boldogan mesélte, mit csinált,milyen szépet látott, stb. 18 éves kora óta pedig teljesen szabadon járt, csak azt kértük, tudjuk, hol van, ha esetleg baj érné. Eszembe sem jutna bezárni és ő sem tűrné, hiszen szabad ember.
2010. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Attól függ a dolog,hogy milyen ez a brátnő.Lehet hogy a szüleid csak azt akarják hogy vele ne találkozz?!
2010. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Kollégiumba menj, az nem olyan drága, és ha kiutáltak a vagyonból, felveheted a diákhitelt, hogy tudj tanulni.
2010. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hogy hol fogsz tanulni, de rengetegen élnek szülői segítség nélkül, suli mellett albérletben (pl. én is).


Pesten, ha betársulsz más diákokhoz, 35-40 ezerért már kapsz albérletet, ennyit simán megkeresel diákmunkával. Illetve megpályázol minden ösztöndíjat amit csak lehet, és ha minden kötél szakad, felveszed a diákhitelt. Ennyi. Csak ezt el kell határozni, komoly döntés, lehet, hogy most csak mérges vagy, és később megbánnád.


Az albérletkeresést viszont kezdd el minél előbb.

2010. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!