Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimmel összevesztem.18...

Szüleimmel összevesztem.18 éves múltam, egyetemre megyek. Egy kisebb hibám miatt nem engednek sehova! MIt tegyek? Lent részletesebben

Figyelt kérdés
Szüleimmel összevesztem, azon hogy ők elmentek egy napra és rám hagyták az egész házat, én meg(voltam olyan meggondolatlan) elhívtam bnőmet amikor megkérték,hogy ne tegyem, nem csináltunk semmi különöset csak bezsélgettünk. A baj az ,hogy erre rájödtek és kiakadtak. Most leszek egyetemista államilag támogatottan kerültem be. Szüleim nem enegdnek az előbb említett hibám miatt sehova, és legközelebb csak egy hét mlva akakrnak kiengedni a laksából és akkor is csak este 9 óráig. Mondanom sem kell,hogy ez nekem nagyon nem felel meg. És én nem hiszem,hogy az a hibám ilyen nagy horderejű lenne. Rengeteget segítettem itthon, de eredménytelenül, úgy tesznek mintha a világ legnagyobb problémáját követtem volna el.Szüleim amúgy is elég szigorúak, keveset engednek bulizni is. Igazából szeretnék függetlenebb életet élni,de nem hagyják. Gondolkoztam azon,hogy albérletbe költöznék. Az mennyire lenne megoldható? Lenne időm pénzt keresni,vlmi diák munkával egyetem mellett, ami persze elég az albérletre és arra is hogy ne halljak éhen?Vagy ti mit tanácsoltok , mit tegyek? Mert 18 éves vagyok nem itthon szeretném leélni az életem.
2010. aug. 9. 13:33
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
SZTE-MK és itt is lakom msot Szegeden. A bnőmet nem igazán kedvelik, de úgy kimondottan nincs vele sok bajuk.
2010. aug. 9. 13:51
 22/35 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani, hogy 18 évesen, ha te aznap töltöd be, akkor is oda mégy, ahova akarsz, azt csinálsz, amit akarsz, és rendőrséggel sem vitethetnek a szüleid haza, mert a rendőrség megkérdezné tőled, hogy "Haza akarsz-e menni?" Ha nem, akkor nem... Nem szabhatnak meg semmit.
2010. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
amúgy most a barátnőd,aztán a pasid,aztán elveszik a mobilod,bezárnak,stb még most menekülj ez nem normális 18 évesen már önálló életdnek kell h legyen.
2010. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem normális de nem tudom,hogy mit tegyek...
2010. aug. 9. 13:55
 25/35 anonim ***** válasza:
és még mindig nem mondtad el, h miért nem engedték azt, h eljöjjön a bnőd...
2010. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Én tudom,hogy mit kellene tenned..:D

Eléjük állsz és megmondod nekik,h elmúltál 18 éves és oda mész,mert már nem tudnak neked parancsolni.

És ha ez nekik ez nem tetszik,akkor elköltözöl.

Hidd el,h ez bevállik:D

(a végén még ők fognak bocsánatot kérni)

2010. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Másik városba kellett volna jelentkezned, hogy megszabadulj tőlük.
2010. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdéseknél megy fel az agyvizem. Miért van az hogy a mai szülők úgy kezelik a felnőtt gyerekeiket mint az ovisokat. Ez a XXI. század. Szerintem menekülj még lehet. Költözz el albérletbe kollégiumba barátnődhöz bárhová csak onnan el. Nem kell tűrnöd hogy bezárjanak mint egy taknyost.
2010. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nagykorú vagy, nem zárhatnak be, de el tudod tartani magad?
2010. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint te. De azért az én szüleim nem ilyen szigorúak. Csak apám nem szól hozzám hetek óta, mert összevesztünk, anyámhoz meg akárhányszor hozzászólok, abból tuti veszekedés lesz. Tesóm meg tiszta anyám. Így inkább én is beburkolóztam, elvagyok a szobámban, aztán így nincs mibe belekötniük. Szeptembertől én koleszos leszek. jaa... eleinte nem akartak koleszba engedni... most meg pár napja azt mondtam, lehet jobb lenne, ha bejárós lennék, leüvöltötték a fejemet, hogy nem maradhatok itthon, mert egy fillért nem fogok kapni. Nah szóval én is meg vagyok áldva velük. :S

Nekem az lesz a megoldás, hogy elmegyek kollégiumba, 50km-re van az egyetem. Havonta majd kapok vmi összeget a szüleimtől, de csak a nagyon szükséges dolgokra, tehát vásárolgatni tuti nem tudok majd abból. Így marad a diákmunka. Már kérdezgettem, hát elég szemét munkák vannak, de muszáj lesz... így legalább lesz egy kis saját pénzem és ezzel együtt önállóságom. Ha ez mind összejön, nem nagyon fogok tovább beleszólást engedni a dolgaimba... mégis csak felnőttek vagyunk! Az meg nem normális, amit a szüleid csináltak, az enyémek ilyenen soha nem akadnának ki, hogy a tudtuk nélkül idehívom barátnőmet! Szinte azt hozok ide, akit akarok. De a gondolkozásukat úgysem tudod megváltoztatni, próbáld meg lesz*rni a dolgot. Akkor menj a barátaiddal máshova, majd rájönnek, hogy az még rosszabb, mintha otthon lennél. A szobafogságot meg meghagyhatnák a 14 éveseknek. Nekem ilyennel már nem is jön anyám, mert kiröhögöm és lerázom ezért. :D Kicsit muszáj szemtelennek lenni velük, különben nem jönnek rá, hogy kissé (vagy nagyon) elszaladt velük a ló! Nyugodtan tegyél frappáns beszólásokat a vasszigorukra, ha nem tetszik nekik, akkor is vedd lazán a helyzetet. És próbálj meg koleszba menni inkább, az albérlet nagyon drága, és elsőévesként nem hiszem, hogy menni fog.

18/L

2010. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!