Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósomat nem érdekli az...

Az anyósomat nem érdekli az unokája. Vesszünk össze vele vagy mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Anyósom unokaöccsének van egy 6 éves kisfia. Állandóan róla beszél, hogy jajj milyen aranyos, mennyire ügyesen focizik stb. Fél éves a kislányom, anyósom csak akkor látta, ha mi vittük el hozzájuk (bejelentés nélkül).

Azt mondta, amíg ilyen pici nem mer minket meglátogatni, nehogy megbetegedjen a kisbaba miatta.

Ha mi telefonálunk, hogy otthon vannak-e, ráérnek-e, az a válasz hogy vendégek jönnek/vendégségbe mennek, menjünk máskor.

Sógornőm szintén hasonlóan viselkedik, úgy tesz mintha neki nem lenne rokona a testvérének a kislánya.

Mára meg lettünk hívva ebédre, nemrég jött az sms, hogy anyósom nem érzi jól magát, nincs kedve főzőcskézni.

Ezt megértem, de akkor mért nem mondja, hogy menjünk ebéd után? Nem akarja látni az unokáját :(

Ja és azt hallottam a szomszédjától, hogy anyósom macskát akar venni. Még egy indok, hogy miért ne menjünk hozzájuk látogatni.


2010. aug. 7. 06:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%

milyen hülyeség, akar szegény egy macskát, te meg összeesküvést sejtessz. Én inkább arra gondolnék, azért akar macskát, mert ha jönnek az unokák, majd örülnek.

Biztos a te gyerekednek is nagyon fog tetszeni a macska pár hónap múlva! És miért a szomszéddal beszélgetsz? A mamával beszélgess!

2010. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
55%
Üldözési mániád van! Lazíts! Szeretnek!!!
2010. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
75%

hehe, az én anya felőli nagyszüleim is hasonló kategóriába sorolhatóak! de ők már anyukámmal is ilyen voltak, csak anyám nővérét meg annak a két gyerekét dédelgették mindig is.

mikor kicsi voltam, nem fogtam fel, miért.

aztán elmeséltek mindent a szüleim, hogy anyu volt a fekete bárány a családban, hasonlók...

azóta a 4. emeletről lelátok az udvarukba és egy rohadt szót nem váltunk, csak ha éppen összetalálkozunk nagyritkán.


van egy másik nagymamám, aki a világ legaranyosabb asszonya és imád engem és a húgomat.

csak őt szólítom mamának.

túl lehet élni.

2010. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Amíg nem volt meg a gyerek, minden héten jártunk hozzájuk, 2 hetente meg voltunk hívva ebédre, jártunk közösen kirándulni, étterembe vacsorázni.

Ahogy megszületett a pici, azóta le vagyunk sz*rva.


Már említettük neki, azt mondta nem így van, rosszul látom a dolgokat.


Ha meglesz a macska, akkor az lesz a kifogása, hogy jajj ne gyertek mert a kisbaba nehogy elkapjon valamit a kiscicától stb.


Az utcán mikor sétálunk, sokan megnézik a kislányt, beszélnek hozzá, megfogják kezét-lábát, az ismerősök meg is puszilják. Tőlük soha nem kap el semmit, miért pont anyóstól kapna el? Nem az az igénytelen fajta...

2010. aug. 7. 09:39
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem gyártok "elméleteket", csak ezt látom, és a valóságot írom le.
2010. aug. 7. 09:41
 16/35 anonim ***** válasza:
68%

Legjobb lenne, ha meghívnád te, rendelj pizzát!

Vagy vigyetek neki ebédet!

Nem kell meghívás, hoyg az anyánkhoz hazamenjünk!

Ne agyald túl ezt, ügyesen, talpraesetten, tettekkel irányítsd, ne filozofálj!


Nem lehet hogy rosszul élnek? Hogy ilyenkor összevesznek a papával, csak titkolják? Vagy valami mást titkolnak? Pl. alkoholizmust?

Ha nem akkor csak menjetek, bejelentés nélkül, és vidámsággal, humorérzékkel oldjátok meg. Segíts neki, valamit nem tud megoldani! Derítsd ki, mi az!

Vagy rumli van? Nme tudja felvállalni? Elfogyott a pénze? Anyósom akkor hallgat.Anyám meg, ha nem tud kitakarítani. Akkor bujkál. Pedig lehet, hoyg 4 napig a mezőn volt, azért nem tudott.

2010. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégiscsak a gyerek óta van valami? Túlféltés?
2010. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy borzasztóan aggódik a fertőzések miatt.

Vagy neki rossz emlékei vannak az ő anyaságáról.

Lehet, hogyg nem akar zavarni, őt zavarták, magából indul ki.

Az is lehet, hogy nem jön ki a csecsemőkkel, inkább a nagyobbakkal tud mit kezdeni.

Én azt képzelem, azt hiszi, örültök a pici babánál, hogy nem zavar.Mond meg, hogy nem.


A barátnőm anyja akkor őrült meg, mikor az unoka megszületett, akkor kezdett kiállhatatlan lenni, mert neki bajai voltak az anyasággal. Az anyaság érzésével, feldolgozatlan sérülései. Nyomozz, beszélgess!

2010. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%
Talán elvetette a terhességét, vagy halva szült vagy efféle, és most a csecsemőkkel baja van..lehet hogy van valami titok a háttérben. Tapintat, megértés, beszélgetés.
2010. aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el délután , látogassátok meg, és kérdezd meg, mi ennek az oka! Ahogy tőlünk! Ez a legtisztább. Találgathatunk mi, de minek?
2010. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!