Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósomat nem érdekli az...

Az anyósomat nem érdekli az unokája. Vesszünk össze vele vagy mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Anyósom unokaöccsének van egy 6 éves kisfia. Állandóan róla beszél, hogy jajj milyen aranyos, mennyire ügyesen focizik stb. Fél éves a kislányom, anyósom csak akkor látta, ha mi vittük el hozzájuk (bejelentés nélkül).

Azt mondta, amíg ilyen pici nem mer minket meglátogatni, nehogy megbetegedjen a kisbaba miatta.

Ha mi telefonálunk, hogy otthon vannak-e, ráérnek-e, az a válasz hogy vendégek jönnek/vendégségbe mennek, menjünk máskor.

Sógornőm szintén hasonlóan viselkedik, úgy tesz mintha neki nem lenne rokona a testvérének a kislánya.

Mára meg lettünk hívva ebédre, nemrég jött az sms, hogy anyósom nem érzi jól magát, nincs kedve főzőcskézni.

Ezt megértem, de akkor mért nem mondja, hogy menjünk ebéd után? Nem akarja látni az unokáját :(

Ja és azt hallottam a szomszédjától, hogy anyósom macskát akar venni. Még egy indok, hogy miért ne menjünk hozzájuk látogatni.


2010. aug. 7. 06:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
Egy hülye szipirtyó lehet. Én jól beolvasnék neki.
2010. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
Egy kicsit túlliheged a dolgot úgy érzem. De én a helyedben messzire elkerülném, nem erőszak a disznótor. Férjed? Mégis az ő anyja! Ha ilyen hülye, örülj neki, hogy napi szinten nem szól bele az életetekbe.
2010. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már csak a férjeddel küldeni?

Lehet hogy csak téged nem birnak.(Boccs.)

2010. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Hm, lehet, hogy tényleg nem szereti.

Akkor ne menjetek hozzá látogatni.

Esetleg majd ha nagyobb lesz.

2010. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene deríteni, hogy mi lehet viselkedésének oka. Kérd ebben párod segítségét!
2010. aug. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Lehet,hogy attól tart,hogy a "modern" nevelési elveitekkel

nem tud egyetérteni,és kerülni akarja a vitákat. Tisztázni kellene vele az okokat.

2010. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is ez van. Kislányunk 2 éves, az öreganyja 2 szer volt nála. Egy városban lakunk... még a távolság sem kifogás. Párom sem nyitja rá az ajtót, mert hiába való volt a próbálkozásunk (anyák napja,névnap,születésnap, spontán ebédmeghívás) nem reagált rá. Hozzáteszem, páromnak az előző házasságából van egy 10 éves fia, hozzá minden héten megy. Amikor találkoztunk azt mondta nem ül le a kislányhoz játszani,mert gerincsérve van, a 10 éves gyereket meg a nyakába kapja.

Nekem teljesen betelt a pohár, én nem vagyok rá kíváncsi, a párom szintén így van vele. Nem megyünk hozzá, nem hívjuk,nem keressük. Jobb így, eleinte nehéz volt, de már megnyugodott a lelkem, nem érdekel az egész.

2010. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van az utolsónak!!! :) Nem muszáj menni
2010. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A végén kezdem. A macska miért lenne kizáró ok? :O


2. nem féltitek nagyon a gyereket, és azért ilyen?


3. amúgy mi az én anyámmal vagyunk így, de ennek az én gyerekkoromban gyökerező okai vannak.

Apropó: nálatok: kérdezd ki a párodat.

2010. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
49%

Más meg azért rí, hogy minek jön oda az anyósa a pici babát összebacizni??

Szerintem ne gyárts elméleteket! Első körben gondold azt, hogy amit mond, az az igazság!

ha neked rosszul esik, hoyg ritkán találkoztok, akkor vedd fel a telefont és mond ezt: Szeretnék találkozni. Rosszul esik, hoyg ritkán látja az unokát!

Ha marad kétséged, akkor kérdezd meg: Melyiket szereti jobban?

A léegegyszerűbb, ha azt mondjuk, ami van. Lehte, hogy az anyósod azt mondja ami van. A legtöbb ember így tesz. Legjobb, ha te is úgy veszed, amit mondanak, te azt érted. hA MÁST AKAR, MAJD AZT MONDJA. Nme érdemes elméleteket gyártani, mert nem túl valószínű, hoyg igazad van.Érted? Nem hangzott el, hoyg nem szereti, ezt te találtad ki, ahelyett hogy kifejezted volna világosan egyszerűen érthetően a csalódottságodat. Akkor tudott volna reagálni. Legjobb, ha azonnal ott, pontosan azt mondod amit érzel. Az ilyen elméletgyártással csak magadnak okozol - valószínűleg felesleges - szenvedést. Ha elhanyagolva érzed magad, mondd azt, é s hidd el, ha megértik, törődni fognak veled. Ne sejtesd meg kerülgesd, pontosan fejezd ki azt, amit pontosan érzel. Neki, ne nekünk!

Butaság ez, biztos hoyg imádja. De lehet, hoyg fél a fertőzéstől, rossz szervező vagy beteges. Vagy őrá rátelepedtek annó, és ő nem akar zavarni stb.

2010. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!