Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a nők vitastílusa?

Miért ilyen a nők vitastílusa?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy miről vitatkozol velük és az, hogy milyen érveket fejtesz ki. Szántszándékkal félremagyarázzák, hogy leírhassák, hogy te egy soviniszta férfidisznó vagy, aki felsőbbrendűnek hiszi a férfiakat.


Ettől mindannyian egymás szövetségesei lesznek és a vita már olyasmikről szól és olyasamik ellen kell védekeznek, amit sohasem állítottál.


2010. aug. 7. 06:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Gazdagodj meg, akkor a nők nem vitatkozni fognak veled, hanem igyekeznek majd a kedvedben járni.


A nők egyébként képesek a logikus gondolkodásra, intelligensek, bizonyos témákban okosabbak is a férfiaknál. De mindez náluk eléggé máshogy működik, amit nem fogok elmagyarázni, gyakorlatias megközelítésben a lényeg úgyis az, amit fent elmondtam.

2010. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem mindig van így. Sajnos viszont az is tény, hogy a legtöbb férfi szereti érvként felhozni a vita során pl. annak a fizetésnek a nagyságrendét, amit ő kap havonta, és ez nem fair....

Figyelj! Vitatkozni nem érdemes, úgyis kiderül idővel, hogy kinek volt igaza - ordibálás nélkül is.

2010. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
"Vitatkozni nem érdemes, úgyis kiderül idővel, hogy kinek volt igaza - ordibálás nélkül is." Amiről te beszélsz, az a veszekedés. A vita normál hangnemben folyik.
2010. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%
Talán azért mondja, mert hímsoviniszta vagy...nem?
2010. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
én nő vagyok, továbbmegyek ilyesmi nő vagyok, és megindokolom én neked. fiatal vagyok kisgyerekem van boldogtalan vagyok vért izzadok úgy igyekszem maximumot nyújtani mindenben, mégis itthon nem mondhatom ki úgy a dolgokat, mert senki nem értene meg, és ha megpróbálom mintha a falnak beszélnék. így a válaszaimat akaratlanul is -tarkítja- az a feszültség, amit nem tudok a maga helyén kiadni. ti nem tudtok elhallgattatni ha nem tetszik a véleményem. ergo a páromhoz hasonló pasik megkapják az amit a páromnak szánok. (ha már nem szeretem majd ő is megkapja)
2010. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
0%
Sztm vitatkozni bárkivel lehet, aki képes azt belátni, hogy minden megbeszélhető, és csak akkor juthat érvényre az elképzelése, ha ennek megfelelő táptalajt tud biztosítani. Amikor ennek hiánya jelentkizik, olyankor valóban vmi félelmetesen ostoba vagdalkozásba folyik át a vita.Ennek már valóban semmi értelme.. talán tényleg az alapvető minimális intelligencia hiány okozhatja ezt.. én nem vaghyok meglepve a mai fogyaztói társadalmat alapul véve..egyenesen elkeserítő. (2xL)
2010. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Sztm vitatkozni bárkivel lehet, aki képes azt belátni, hogy minden megbeszélhető"


Nem minden megbeszélhető.

2010. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"nem minden megbeszélhető"


Pont itt olvastam valamelyik topicban, hogy a nők szerint a férfiak olyanok mint a gyerekek, azaz ha mindenről tudják az igazat, akkor boldogtalanok lesznek. Azért felháborító ez.

2010. aug. 11. 22:10
 19/23 anonim válasza:
Ez hiba, ez a felfogás sztm, h "nem minden beszélhető meg". Lehet vannak olyan témakörök, melyeket szavakkal valóban nem lehet kifejezni, ilyenkor előtérbe keülnek a nonverbális eszközök, de mégis! -azért vagyunk mások, azért emelkedtünk ki az állatvilágból, mert pl nem párharccal döntjük el adott esetben a fölényünket.Nem fizikai megmérettetést alkalmazunk, hanem szavakat. A szavak esszenciája a gondolat, s ha nincs elég, nincs mire építeni, akkor akár valóban visszasüllyedhetsz az artikulátlan hangos véleménynyílvánításba. vagy elkezdhetsz olyanokról zagyválni amiről azt hiszed, h köze vana témához.. Megbeszélni mindent meg lehet! Vannak szavak, mondatszerkezetek, hanulatot kifejező eszközök, és vannak mögöttes gondolatok! Ha a gondlatok eltérőek, vita-helyzet alakul ki, de csak akkor, ha ugyanarról folyik a társalgás 2 v több fél között. Egyéb iránt valóban elveszik a lényeg..
2010. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Egy férfi azért vitatkozik, hogy kiderüljön az igazság.

Egy nő meg azért, hogy neki legyen igaza.

2010. aug. 11. 22:35
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!