Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki ennyire eltérő a...

Lehet valaki ennyire eltérő a szüleitől, vagy más az apa?

Figyelt kérdés

apa: alacsony kb 170 cm

szőke haj,kék szem,nem nagy vállak


anya:alacsony kb 160 cm

barnás-vöröses haj,zöldes szem,kis vállak,vékony testalkat


"gyerek": 190 cm,ha nem több

sötét barna haj,barna szemek,nagy váll,erősebb testalkat


A nőből simán kinézem,hogy nem az apának mondott férfié a gyerek,de lehet,hogy mégis?


2010. aug. 5. 23:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

egy egyszerű vizsgálat:kérdezze meg a szülei vércsoportját...majd nézze meg a sajátját!Abban nem lehet összeférhetetlenség!Ha mégis akkor nézzen utána kapott-e születése után vérátömlesztést!

Ennyi!

Ha nemstimmel a vércsoport és nincs vérátümlesztés akkor valami "bibi" van a szülei körül...már,ha ezt lehet "bibi"-nek nevezni,hisz kizudja sokszor mi lett volna egy örökbefogadott sorsa,ha nem ezekhez a szülőkhöz kerül...?gondolj csak bele!akárhogy is van:legyen hálás a szüleinek!Nam a biológiai szülő az igazi szülő,hanem aki felneveli!

Ennyi

2010. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Vérátömlesztéssel is csak azonos csoportú vért kaphat!
2010. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de nem ilyenekre számítottam.

A "gyerek" egyébként már meghalt,de hozzám nagyon közel állt,szóval ne gyertek ezzel a dumával,hogy "mit foglalkozol vele"....nagyon közeli rokonom...

2010. aug. 6. 11:23
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg forogna mendel a sírjában, mert örökölhetsz mástól is, nem csak a szüleidtől, én amikor ezt mondtam nem a szemszínre gondoltam..."

És mégis, kitől? A postástól?

Viccet félretéve, közvetlenül CSAK a szülőktől lehet örökölni bármit is. Közvetetten persze lehet akár az ük-ük-szülőtől is, úgy értve, hogy a szülő is a szüleitől örökölte a génjeit, akik meg az ő szüleiktől, akik szintén a szüleiktől örököltek...

Tehát kedves IQ-harcos barátom, ahogy azt már a 8. osztályos biológiakönyvek is megírták, örökölni (közvetlenül) csak a szülőktől lehet.

2010. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
57%

Simán lehet ennyire eltérő a gyerek, nem feltétlen más az apa.

Amit előttem írtak a szemszínről, hogy a világosabb (zöld, kék) szemeket továbbörökítő gén MINDIG recesszív, tehát konkrétan bárkinek születhet barna szemű gyereke, akinek van barna szemű felmenője...

2010. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Ket neger szulonek feher gyermeke szuletett,a szulok nem is emlekeznek hogy lett volna valaki feher a csaladban-ritka de elo bizonyitek hogy nem csak heted iziglen lehet orokolni....
2010. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Amit előttem írtak a szemszínről, hogy a világosabb (zöld, kék) szemeket továbbörökítő gén MINDIG recesszív, tehát konkrétan bárkinek születhet barna szemű gyereke, akinek van barna szemű felmenője..."

Pont fordítva. A recesszív jelleg CSAK akkor jelenik meg, ha nincs mellette domináns gén. Szóval a mondat úgy hangzik, hogy: "bárkinek születhet kék szemű gyereke, akinek van kék szemű felmenője..."

2010. aug. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Elakadtatok sokan a szemszínnél!

Itt a magasság se egyezett és egyéb hasonlóság sem volt látható!

3 gyerek anyja vagyok.Mind3 gyerekben látok hasonlóságot a férjemhez(aki a vérszerinti apjuk),hozzám is és a nagyszüleikhez is. A kissebbik fiamnak a homloka az apósomé,a szeme az enyém.a kezei az apumé,a többi az édesapjáé.Alakja,haja,viselkedése,lábai stb.

Így mindenik gyerekemnél látom,h kitől mit örökölt.

2010. aug. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!