Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki ennyire eltérő a...

Lehet valaki ennyire eltérő a szüleitől, vagy más az apa?

Figyelt kérdés

apa: alacsony kb 170 cm

szőke haj,kék szem,nem nagy vállak


anya:alacsony kb 160 cm

barnás-vöröses haj,zöldes szem,kis vállak,vékony testalkat


"gyerek": 190 cm,ha nem több

sötét barna haj,barna szemek,nagy váll,erősebb testalkat


A nőből simán kinézem,hogy nem az apának mondott férfié a gyerek,de lehet,hogy mégis?


2010. aug. 5. 23:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet ennyire eltérő :)) Nálunk magas anya, magas apa, én pedig (felnőtt) kicsike vagyok mégis. Anyám apám fekete hajúak, barna szeműek, én szőkésbarna vagyok és zöld szemű (akárcsak az apai nagyapám).
2010. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
lehetséges, meg kéne nézni a nagyszülőket,mert onnan öröklődik sok minden. Például anyum és apum is sötét barna hajúak - én és a húgom meg világosbarna-majdnem szőke - és ezt a mamámtól örököltük.
2010. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nagyszülőkre sem hasonlít.
2010. aug. 5. 23:23
 4/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok genetikus, de a szemszín nekem gyanús. Kék meg zöld szem úgy tudom, nem eredményezhet barna szemű utódot, kivéve ha valami gén- vagy kromoszómamutáció, vagy helyi mutáció nem alakul ki.

A magasság mennyiségi jelleg, ami több tényezőtől is függ, a testalkat még inkább, szóval ezekből nem lehet kiindulni.

2010. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Bár két barnaszemű embernek lehet kékszemű gyereke, de két kékszemű embernek nem lehet barnaszemű gyereke!


Genetika.


Azt nem tudom, hogy lehet-e barnaszemű gyereke egy kékszemű és egy zöldes szemű embernek...


De tedd fel a kérdést olyan fórumon, ahol vannak genetikusok is. A szemszín eléggé árulkodó lehet.

2010. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%

De itt az anya nem kék szemű, hanem zöldes (ami ugye a barna világosabb árnyalata).


Am nemcsak nagyszülőkre, de nagynénikre, nagybácsikra is, sőt, dédszülőkre is visszavezethetőek a gének.

2010. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az az apa.Én is ismerek olyat aki csak rávarrta az épp aktuális barátjára a főnöke gyerekét.

Egy másik a munkatársától születendő gyereket varrta a férjére.

Mindkét esetben a vérszerinti apára hasonlítanak a gyerekek,és a nevelő apák nem veszik észre és nem tudják.

2010. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt mondom, hogy gyanús. Még a szemszín csak csak belefér, de már az is egy támpont, bár nem biztos, viszont hogy valaki senkitől nem örököl semmit. A testmagasság különösen öröklődő, nameg a hajszín is. Én szőke vagyok és magas erős testalkatú, akár apu, de a kék szemem mamámtól örököltem a fülformámat pedig anyukámtól, le sem tagadhatnám, hogy az ő kölkük vagyok :) Szóval én azt mondom gyanús. Vércsoport esetleg?
2010. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Szóval nah, ha esetleg tudod a vércsoportjukat én megmondom öröklődhetett-e így.
2010. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Te csak olyan gént örökölhetsz, ami a szüleidben is benne van. Az már más kérdés, hogy mindenki mindkét szölőjétől örököl egyet-egyet minden típusú génből, és aztán a domináns hatása látszódik.


Egy barnaszemű ember színének színe két okból lehet barna:

1 - mindkettő a szemszínért felelős géne barna szemszínt okozó

2 - a szemszínért felelős génei egyike barna szemszínt okozó, a másik más szemszínt okozó, de mivel a barna a domináns, ezért az embernek barna a szeme.


Tehát nem-barnaszemű csak az lehet, akinek szervezetében nincs olyan a szemszínért felelős gén, ami barna szemszínt okoz. Különben a domináns barna ütközne ki.


Ha viszont a gyereknek barna a szeme, és barna szemszínt okozó gént nem örökölhetett sem az anyjától, sem az "apjától (hiszen akkor barna lenne a szemük), akkor jogos a kérdés, hogy honnan is örökölte a barna szemszínt (hisz sem az anyjában, sem az "apjában" nincs olyan gén, ami barna szemszínt okoz).



Azt viszont megismétlem, hogy nem tudom, hogy mi a helyzet, ha a szemszín zöld. Szerintem azonban - ami csak vélemény - a barna domináns a zölddel szemben is. De ezt ne vedd készpénznek.

2010. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!