Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy törhetnék ki végre a...

Hogy törhetnék ki végre a szegénységből?

Figyelt kérdés

22/l vagyok, árvaházban nevelkedtem, senkim sincs, nem kaptam támogatást. Nem tudtam tovább tanulni, mert dolgoznom kellett, hogy egyedül el tudjam tartani magam valahogy. Tehát nincsen végzettségem sem szakmám. Jelenleg 60.000-ért takarítok több mint 8-órát, de ez épp arra elég, hogy az albérletet kifizessem, itt ebben a lakásban van internet és ételel is segítenek. Van egy fiú is aki néha segít és támogat csak az a baj, hogy úgy érzem cserébe vár valamit. Végzettségek nélkül hogy juthatnék munkához és pénzhez? Mihez kezdjek most? Megpróbáljak egy pár hétig prostiként élni, amég megoldodik a problémám? Kérlek ne ítéljetek el!

Nem szeretném sajnáltatni magam, de kétségbe vagyok esve. Nagyon megköszönöm aki NORMÁLIS választ ad!


2010. aug. 5. 20:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Csak csendben jegyezném meg (miközben bíztatnám a kérdezőt, hogy tanuljon valahogy...), hogy az "ingyenes tanfolyam" sincs ingyen.

Helyijárat-bérlet, tankönyvek (nyomtatás, fénymásolás is!) mind pénzbe kerülnek, és tanulás mellett nem lehet 8 órát dolgozni, mert ugye be kell járni a tanfolyamra, tehát legalább 4 óra bértől elesik, ezt is figyelembe kell venni.

2010. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Egy munkaügyi központban többet tudnak mondani a tanfolyamokkal kapcsolatban. Ha jól tudom 23 éves korig ingyenesek a képzések, de vannak olyan lehetőségek is, amikor ingyen tanulhatsz, mellette pedig kapsz minimálbért!

Látogass el a legközelebbi munkaügyi központba!

2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

A Penny Market képez eladókat és pénztárosokat! Ingyen kiképeznek cserébe, hogy közben a gyakorlatot náluk csinálod (azaz ingyért robotolsz). Így lesz egy élelmiszer és vegyiáru eladói vagy pénztárosi végzettséged. Nem egy álomszakma, de legalább van egy végzettséged, és ilyen munkát is könnyű találni.

[link]

2010. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Csak az az egy hiba van benne, hogy addig mellette dolgoznod kell, a kajára és a rezsire, azaz 14-16 órát kell egy nap melóznod (tanfolyam + pénzkereset) a képzés idejére.

Ennél a munkaügyi központos képzések jobbak, mert ott kapsz a képzés idejére pénzt, ezért csak példaként írom inkább.

2010. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
szia!most találtam meg a kérdésed!elolvastam a válaszokat!Mi van veled azóta?sikerült munkát találni?
2010. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Szia Kedves 16:50-es válaszoló! Nagyon köszönöm az érdeklődést. Nagyon jólesett. Jelenleg egy kereskedői tanfolyamot végzek, de nagyon-nagyon nehezen jutottam el idáig. Folyamatos elutasítást kaptam minden honnan, míg tanfolyamok után járkáltam kiraktak az albérletből, mert nem tudtam kifizetni, ugyanis amikor nem mentem be takarítani akkor azt a napot nem fizették és nem jött össze a pénz az albérletre. Utcára kerültem, majd munkásszállóra mentem ahol mindenemet ellopták amim volt semmim nem maradt, a ruháim a sok tisztálkodó szereimet egyszóval mindent kipakoltak ott. (Egyébként Én mindig tisztán járok és szép divatos ruhákba, ápolt vagyok és senki nem mondja meg rólam, hogy rossz sorsban élek, erre mindig adok, ha nem eszek egy hétig akkor is.)

Aztán párnap után megkeresett az a fiú akiről már írtam jó párszor és ő elvitt magához, védelmet kaptam amit még soha az életben senkitől. Ő segített nekem újra albérletet találni. Majd eltűnt az életemből, már nem jön, nem keres, nincs ott ahol "lakott", elhagyott ő is. Most egyedül vagyok tanulok amikor időm engedi, dolgozom mellette 2 műszakban takarítok, hogy valamiből fizetni tudjam az albérletet, de nagyon nehéz egyedül lenni. Kicsit sok minden történt velem ezalatt a pár hónap alatt.

Sajnos nagyon elvagyok keseredve mert nagyon csúnyán elbánt velem ez az élet, nem érzek bizalmat az emberek felé. 22 éves vagyok és már néha úgy érzem hogy nem bírom tovább, belefáradtam, hogy napokat nem alszok (a munka végett) hogy napi egyszer legalább enni tudjak és fedél legyen a fejem felett. Félre ne érts!(etek)! NEM szeretném sajnáltatni magam, sőt, csak rossz, hogy nincs kivel ismerkedjek, beszélgessek, nincs kinek elmondjam mi történik velem ezek az én életemből kimaradtak. Szemben úszok az árral, de remélem nem sokáig kell szenvednem, arra a napra várok hogy egy reggel minden más legyen és engem is szeressen valaki vagy csak rám mosolyogjon valaki és megváltozzon az életem...

Neked nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám, még sírtam, hogy milyen aranyos vagy és kedves. Tényleg nagyon jólesett. Ezerszer is köszönöm!


Ui.: Jelenleg a munkahelyemről írok a netezőből, mivel ebben az albérletben nincs net, ha nem válaszolok kérdésekre akkor elnézést kérek!!

2010. okt. 30. 23:47
 37/38 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Érdekelne mi van Veled, javult-e a helyzeted az elmúlt másfél hónap alatt amióta itt jártál? Nagyon remélem,hogy igen.

2011. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
én is drukkolok! remélem azóta javult a helyzet! kitartás!
2011. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!