Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan törhetnék ki a "lúzersé...

Hogyan törhetnék ki a "lúzerségből"?

Figyelt kérdés

Az egész általános iskolában kezdődött.

Hatodikig nem volt nagy gond, viszont hetedikben és nyolcadikban folyton engem piszkáltak az osztálytársaim.

Megaláztak, csúfoltak, kigúnyoltak, megvertek, eldugták a könyveit, kilopták a táskámból a csokimat, meg hasonlók.

Azt hittem, hogy a középiskolában más lesz, de tévedtem.

Rosszabb. Van egy srác az osztályból aki általánosban volt az osztálytársam és most is az csak éppen a középiskolában.

Ő is piszkált. Mivel az a srác lehord mindennek mindenki előtt, más is ezt teszi. Nagyszájú, mindenkivel jóban van, szinte mindenkit ismer, és ha nem is ismer egy ember, akkor rögtön elkezd vele haverkodni.

Ha visszaszólok, ha visszaütök, akkor még keményebben fellépnek.

Ha nem foglalkozik velük, akkor mindig követnek, a WC-be is, és ott is elkezdenek kötekedni velem.

De mit tehetnék. Nincs egy barátom se, aki megvédene vagy valami. Nem tudok összehaverkodni a sráccal, még ha akarnám se, de mindenki az egész osztály vele van, és még a többi ember is.

Nem tudok kitörni ebből.

Iskolát váltani nem tudok, bejárós vagyok, ez az egyetlen középiskola ahova tudok menni. :/

Ez miatt elég rosszak a tanulmányi eredményeim, egész nap az várom mikor érek haza. Soha nem mozdulok ki otthonról.

16F


2011. júl. 18. 00:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

szerintem halassz egy évet.

bár nem tudom, középsuliban van-e erre lehetőség.

2011. júl. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menj el egy kungfu tanfolyamra, jól elvered 3 hónap múlva, akit kell, ettől kezdve nem leszel lúzer.
2011. júl. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hm.. nekem értelmes embernek tűnsz, a stílusos és helyesírásod alapján (jobban írsz, mint itt sokan :))


Tudom, hogy húzós ez az időszak, a tanulmányi eredményeiden tudsz javítani? Ha esetleg továbbtanulást tervezel, az már ott más közeg lesz. Ne ezekkel a taplókkal, hanem a saját életeddel foglalkozz. Sajnálom, hogy ilyen helyre kerültél, de ne add fel.

2011. júl. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. ne halassz!! semmit nem segít, sőt.

2. ugyan már, verekedéssel mit oldasz meg?

ezekkel csak még jobban bekeményedsz, elszigetelődsz.


Inkább olyan egyéb közegeket kellene keresned, sulin kívül, ahol jól érzed magad. Klub, hobbi, konditerem, bármi, az életed egyéb területei..

2011. júl. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
74%

Hidd el, megtudlak érteni . Én is hasonló helyzeten mentem keresztül , csak szerencsére középiskolában megváltozott minden! Én úgy néztem, hogy középiskolában ne legyen egy volt osztálytársam sem. Mert azt már nem bírtam volna ki.

És íme, totál átváltoztatott a középiskola engem :) Visszamerek szólni a volt osztálytársaimnak, nyitott vagyok, bőbeszédű, és lettek barátaim is. :)

Én csak egyet tudok mondani. Forog a kerék. Előbb utóbb ők is visszakapják a sorstól, ne félj :) Mivel az erősebbtől is vannak erősebbek! Fel a fejjel!

17/ L

2011. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
én viszont a verést ajánlom (persze csak ha vannak adottságaid is hozzá, nehogy fogpiszkáló alkattal kezdj kötekedni :D)vagy esetleg próbálj meg kicsit beilleszkedni, nemárhogy egy osztálytársad se beszél veled...olyan pecches nemlehetsz :D legrosszab esetbe keresd a "magadfajta" különcök társaságát, pl: b.zik,emósok,kockák,gyökerek...
2011. júl. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Válts iskolát, szabad iskolaválasztás van.


Iratkozz be egy normálisabb helyre, és ha szivatni próbálnak ne hagyd magad.

2011. júl. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Igazából magántanuló is lehetnél.

Hivatkozzatok a távolságra, és az utazás nehézségeire.

Minek ezért bejárni az iskolába.


Összeülsz a tanárjaiddal tárgyanként aztán szemináriumon lekéred tőlük, a követelményt, meg a tárgy tantervét aztán felkészülsz rá egyénileg, és csak vizsgázni mész be.

2011. júl. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

" Iskolát váltani nem tudok, bejárós vagyok, ez az egyetlen középiskola ahova tudok menni. :/ "


Ezt a mondatodat egyébként sem értem.


Az ország bármelyik középiskolájába beiratkozhatsz, ha meg tudod oldani a kollégiumot, vagy ha az nincs akkor a lakhatást rokonoknál, vagy legvégső esetben az albérletet.

2011. júl. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szívatni csak azt lehet aki hagyja magát...verekedéssel nem oldasz meg semmit sem, de ha figyelmem kívül hagyod a beszólásait akkor azzal fogod elérni a legnagyobb "válaszcsapást" ellene..
2011. júl. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!