Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan törhetnék ki a "lúzersé...

Hogyan törhetnék ki a "lúzerségből"?

Figyelt kérdés

Az egész általános iskolában kezdődött.

Hatodikig nem volt nagy gond, viszont hetedikben és nyolcadikban folyton engem piszkáltak az osztálytársaim.

Megaláztak, csúfoltak, kigúnyoltak, megvertek, eldugták a könyveit, kilopták a táskámból a csokimat, meg hasonlók.

Azt hittem, hogy a középiskolában más lesz, de tévedtem.

Rosszabb. Van egy srác az osztályból aki általánosban volt az osztálytársam és most is az csak éppen a középiskolában.

Ő is piszkált. Mivel az a srác lehord mindennek mindenki előtt, más is ezt teszi. Nagyszájú, mindenkivel jóban van, szinte mindenkit ismer, és ha nem is ismer egy ember, akkor rögtön elkezd vele haverkodni.

Ha visszaszólok, ha visszaütök, akkor még keményebben fellépnek.

Ha nem foglalkozik velük, akkor mindig követnek, a WC-be is, és ott is elkezdenek kötekedni velem.

De mit tehetnék. Nincs egy barátom se, aki megvédene vagy valami. Nem tudok összehaverkodni a sráccal, még ha akarnám se, de mindenki az egész osztály vele van, és még a többi ember is.

Nem tudok kitörni ebből.

Iskolát váltani nem tudok, bejárós vagyok, ez az egyetlen középiskola ahova tudok menni. :/

Ez miatt elég rosszak a tanulmányi eredményeim, egész nap az várom mikor érek haza. Soha nem mozdulok ki otthonról.

16F


2011. júl. 18. 00:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tipikus eset, mondhatni már igazán jelenséggé nőtt a lúzerkedés. Na nézzünk egy-két jó "részt" a válaszokból, amik haszontalanok vagy értelmetlenek.

"Ha visszaszólok, ha visszaütök, akkor még keményebben fellépnek. "

Ez természetes, mért mit vársz? Hogy örülnek majd? Hiába mondják, hogy hülye vagy, hogy nem véded meg magad, a szivatók is azt szeretik, ha áldozata eltűri azt, amit vele tesznek.

"Menj el egy kungfu tanfolyamra, jól elvered 3 hónap múlva, akit kell, ettől kezdve nem leszel lúzer."

1 éve jár karatézni két ismerősöm egyik se egy férfialkat, simán megverik őket. Ez nem ettől függ.

" nekem értelmes embernek tűnsz, a stílusos és helyesírásod"

Engem szellemi fogyatékosnak neveztek a visszahúzódó életmódom miatt általánosba, mégis tudok helyesen (no nem úgy, mint a Schmitt) írni (elnézést ezúton is a helyesírási hibákért).

"de ha figyelmem kívül hagyod a beszólásait, akkor azzal fogod elérni a legnagyobb 'válaszcsapást' ellene"

Nem ajánlom, hogy feldühítsd az alfahímeket.

"Inkább olyan egyéb közegeket kellene keresned, sulin kívül, ahol jól érzed magad. Klub, hobbi, konditerem. "

Főleg a konditerem, az, ami szükséges a te esetedben.

"én viszont a verést ajánlom (persze, csak ha vannak adottságaid is hozzá, nehogy fogpiszkáló alkattal kezdj kötekedni"

Igen, igen ez is igaz. Bár helyzettől függ, van egy kb. 165 centis 45 kilós osztálytársam, aki az osztály főmenőjének a barátja, ezért félnek tőle. Ha nem vagy izmos, már pedig ha az lennél, nem lennél lúzer. Kerüld a verekedést. A MEGOLDÁS: A türelem és, hogy te is velük nevetsz valamin, asszimilálódj az osztályközösségbe (ez ment nekem valamilyen szinten, és már jobbak a napjaim.)

2011. júl. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De áttudom érezni a helyzeted!
2011. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát én annak idején ugyanigy voltam. Középsuliba kerültem és elég sok paraszt nekiállt velem kötekedni, eleinte hagytam és nem foglalkoztam vele. De igy csak rosszabb lett. Elhatároztam, hogy lesülyedek az ő szintjükre és még tovább. Amikor nekiálltak kötekedni fellöktem őket, lett egy kis verekedés és pórul jártam. Utána mindig én kezdeményeztem a balhét, ilyenkor már azért eléggé megijedtek és nem én voltam a földön (végre).

Szóval nekem az bevált, hogy legyek rosszabb náluk, de mégis visszafogott. Ugye érted hova akarok kilyukadni?

2011. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
barátkozz egy két felsőbb évessel valaki biztos szóba áll veled ,valamint a lányok közül biztos van aki megvédene.
2011. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Rajtad kívül cseszeget másokat is? Ha igen, akkor volna egy pazar ötletem, legalábbis nekem bevált, igaz, eléggé dörzsöltnek kell lenni hozzá...ide nem szeretném leírni, ha érdekel, dobj egy privátot! ;)
2011. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: ment privi!
2011. aug. 1. 21:22
 17/18 anonim ***** válasza:
én ezt nem lúzerségnek mondanám, hanem áldozatszerepnek. Ne hagyd hogy áldozat legyen belőled!
2011. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mi történt ami miatt elkezdtek piszkálni?
2011. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!