Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy törhetnék ki végre a...

Hogy törhetnék ki végre a szegénységből?

Figyelt kérdés

22/l vagyok, árvaházban nevelkedtem, senkim sincs, nem kaptam támogatást. Nem tudtam tovább tanulni, mert dolgoznom kellett, hogy egyedül el tudjam tartani magam valahogy. Tehát nincsen végzettségem sem szakmám. Jelenleg 60.000-ért takarítok több mint 8-órát, de ez épp arra elég, hogy az albérletet kifizessem, itt ebben a lakásban van internet és ételel is segítenek. Van egy fiú is aki néha segít és támogat csak az a baj, hogy úgy érzem cserébe vár valamit. Végzettségek nélkül hogy juthatnék munkához és pénzhez? Mihez kezdjek most? Megpróbáljak egy pár hétig prostiként élni, amég megoldodik a problémám? Kérlek ne ítéljetek el!

Nem szeretném sajnáltatni magam, de kétségbe vagyok esve. Nagyon megköszönöm aki NORMÁLIS választ ad!


2010. aug. 5. 20:19
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
100%

Prosti semmiképp se legyél.

Nem értelek, én úgy tudom h az árvaházból ha tovább tanulsz nem löknek ki.

Van egy csaj ismerősöm ő is ott nevelkedett és most 22 évesen hagyta el a házat.

Arról meg h nem kaptál támogatást...elvileg ilyenkor meg kell kapnod a 18 év alatt felhalmozódott családi pótlékot, ami nem 50000 ft.

Én a helyedben összeszednék egy kis lét és lelépnék külföldre takarítani.

2010. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

+ ha városban élsz keress maga mellé bérlőt! Ha meg lehet oldani, így feleznétek az albi árát! persze én nőt, lányt ajánlanék melléd!

Munka mellett kezdj el egy tanfolyamot vagy estin érettségit, de inkább egy szakmát előbb (pl. szakács, kereskedő).

És időseket is lehet segíteni(pl. takarítás, ápolás, bevásárlás) nehéz ez így, de jobbat nem tudok.

Kétes pasikkal ne állj le, mert tönkre fognak tenni. Valahogy meg kell erősödnöd.

Vagy neked kell olyan albit keresned, ahol több lány lakik és keresnek társat , és így talán még olcsóbb lenne és tudnál megtakarítani is.

Nehéz neked, de remélem szerencséd lesz!

2010. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi hivatal szervez olyan okj-s tanfolyamokat, ahol a résztvevők pénzt is kapnak (havi 60ezer forint körüli összeget). Menj be hozzájuk érdeklődni, nincs-e ilyen lehetőség a környéketeken.
2010. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 20:35-nek Az igaz, hogy tovább tanulhattam volna az árvaházban, de nem akartam ott maradni, többször is megvertek bántalmaztak, sokszor elszöktem volt hogy enni sem adtak, én nem szerettem ott lenni. Inkább ahogy betöltöttem a 18-at eljöttem, egy lány segített befogadott amíg albérletet találtam és munkát.
2010. aug. 5. 20:48
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

20:45-nem igaza van

tavyl laktam együtt olyan 30as nővel,aki havi 70et kapott tisztán azért,mert járt szakács tanfolyamra,8 hónapon keresztül

munkaügyi szervezte,heti 3 napot vett igénybe,igaz,csak feketén dolgozhatott mellette,de igy is jol jött ki...jah,és utána a gyakorlati hely alkalmazta

2010. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a munkaügyi központon keresztüli tanfolyamok egyikét. Azok mellett kapod a minimálbér valamennyi %-át. Nem nagy pénzlelőhely egyik sem, de szép lassan lehet egyre feljebb lépkedni a szamárlétrán. Pl. elvégzed az ABC-eladót, elhelyezkedsz valahol és lehet, hogy Te leszel a boltvezető pár év múlva. Ez nem hanta, van rá esélyed.

A prostitúciót NAGYON GYORSAN FELEJTSD EL!!!! Gondolj csak bele, elkaphatsz bármilyen betegséget, mert a "kedves" ügyfél nem óhajt gumit húzni. Ha ellenkezni próbálsz, akkor meg úgy helyben hagy, hogy hetekig az intenzíven küzdenek az életedért...mert erre is elég nagy esély van...ha valaki képes meggyilkolni a saját kisfiát, miért ne tenné egy vadidegennek, akivel csak egy numerára vágyik...remélem elvettem a kedved!

Munkaügyin ha elvégzel egy tanfolyamot, nehezen fogsz élni néhány hónapig, de utána lesz munkád, és több fizetésed. Mellette estin leérettségizhetsz. Ezután meg el is felejtheted a fizikai munkát, mert rengeteg olyan állás van, amihez csak érettségi kell, és jól fizet!


Sok sikert!

2010. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi munka, amit korábban írtak jónak tűnik, csak vigyázz, mert sok átverés van benne! Talán előnyös lenne, ha többen próbálkoznátok, gondolom nem csak te vagy ilyen helyzetben a környezetedben. Azt írtad, hogy nem tudtál tovább tanulni, ennek nyilván oka van, de ha most már tudsz, akkor rajta!

Ha szegénységben élsz és szegénységgel veszed körül magad, akkor azt vonzod, hiszen azt látod nap mint nap magad körül.

2010. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
65%
hát a prostis dologgal több baj is van. nem vagyok szakértő de van egy véleményem, meg amit látok hallok, talán több mint az átlag emberé. na szóval. először is ha kicsit érzékenyebb beállítottságú vagy akkor eléggé meg fog viselni lelkileg a dolog, ha megundorodsz magadtól akkor pedig jöhetnek a drogok... aztán szépen lassan egyre lejjebb. nem beszélve arról, hogy a striciknek van annyi eszük és tapasztalatuk, hogy ha jól hozol nekik nem engednek csak úgy egyik napról a másikra kiszállni. Persze nem ítéllek el ha ezt választod, nem vagyok a te helyzetedben, de ha úgy döntesz akkor az bizony elég rögös út lesz. A legjobb talán az lenne ha egy kicsit hagynád, hogy segítsen neked az az illető aki elvár ezt-azt. Ha normális és nem fog az uralma alá hajtani. Akár meg is beszélheted vele. Ez még mindig jobb mintha szobára mennél vad idegenekkel plusz rossz társaságban keverednél.
2010. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Prosti semmikép ne legyél!

Előttem már írták a munkaügyin keresztül szerezhető szakmát.

Én is azon keresztül szereztem a boltvezetőimet. Csak nagyon nehéz bekerülni!(de lehet a te esetedben ne tudom amúgy)

Elsőbbséged van.

Nálunk úgy volt, hogy 4 hónapig a minimálbér 60% át kaptuk.

Az is jobb mint a semmi.

De van ahol teljes minimálbért fizetnek.

Sok sikert!

kitartás!

2010. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Keress fősulis lányokat, akik albérlőtársat keresnek. Hidd el nem fognak lenézni, mert köztük is van bőven aki nagyon kevés pénzből él.

Vedd magad körül értelmes emberekkel, az nagyon sokat segít rajtad.

A prostitúciót gyorsan felejts el! Képzeld el a legrondább és legigénytelenebb, dagadt, szőrös, büdös ,öreg férfit, mert ilyennel is találkozhatsz.

Fiatal vagy tanulj!

Én 30 évesen ugyanazon a munkahelyen, ugyanabban a munkakörben, folyamatosan tanulok.

Nagyon sok sikert kívánok Neked.

30/F

2010. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!