Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy törhetnék ki végre a...

Hogy törhetnék ki végre a szegénységből?

Figyelt kérdés

22/l vagyok, árvaházban nevelkedtem, senkim sincs, nem kaptam támogatást. Nem tudtam tovább tanulni, mert dolgoznom kellett, hogy egyedül el tudjam tartani magam valahogy. Tehát nincsen végzettségem sem szakmám. Jelenleg 60.000-ért takarítok több mint 8-órát, de ez épp arra elég, hogy az albérletet kifizessem, itt ebben a lakásban van internet és ételel is segítenek. Van egy fiú is aki néha segít és támogat csak az a baj, hogy úgy érzem cserébe vár valamit. Végzettségek nélkül hogy juthatnék munkához és pénzhez? Mihez kezdjek most? Megpróbáljak egy pár hétig prostiként élni, amég megoldodik a problémám? Kérlek ne ítéljetek el!

Nem szeretném sajnáltatni magam, de kétségbe vagyok esve. Nagyon megköszönöm aki NORMÁLIS választ ad!


2010. aug. 5. 20:19
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbál annyira kedvesek vagytok még senki sem volt velem ennyire emberséges mint ti itt, megfogadom a segítségeket! Köszönöm!
2010. aug. 5. 21:07
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelentkezz le a környékbeli egyházközségeknél (nem tudom, hol élsz, de a legtöbb helyen van min. egy egyházközség), kérdezd meg a lelkésztől/paptól/, hogy van-e valami alapítványuk, vagy útba tudnak-e igazítani. Vannak ún. tehetséggondozó alapítványok, talán tanulhatnál a segítségükkel, esetleg kis ösztöndíjat is kapnál.


A prostitúciót minden szempontból felejtsd el.

Annak a srácnak, aki a segítségedre van, mondd meg nyíltan, hogy mit (nem) tudsz és akarsz adni neki.

Sok sikert! Erős lány vagy, ki fogsz törni! :)

2010. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Újabb tanácsot nem tudok adni, de szinte midnenkivel egyetértek.Csak azt szeretném megkérdezni, igaz, nem tartozik ide, de vannak barátnőid?Vagy csak 1-2 lány, akivel nagyon jóban vagy?Vagy tényleg teljesen egyedül vagy?
2010. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Senkim sincs volt egy lány aki segített albérletet találni, de nem tudtuk tartani a kapcsolatot. Az árvaházban volt egy másik lány akivel jóban voltam, de őt elkapták a stricik ahogy kilépett az intézetből és mindenét elvették azóta nekik dolgozik, de nem tudom mi van vele és nem is akarom tudni. Az a fiú akiről írtam, úgymondd gazdag, sokszor segített, ruhákat vett nekem, ételt tett a számba mikor 2 napig nem volt mit ennem. Ő valamikor normális, de valamikor rájön egy olyan gondolat hogy dolgozzak neki vagyhogy megkapjon magának stb.. de amikor rendes mindig segít bármiben kell. Vele sem nagyon foglalkozok ez végett, tartok tölle inkább. Az utcán is elégé félek mert mindenki csak lehúzni akar és fel vetettni velem telefont hitelt meg ilyeneket 5000-ért.
2010. aug. 5. 21:46
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi központokban ősszel indulnak általában a tanfolyamok, így most augusztusban érdemes bemenni a lakóhelyedhez legközelebb lévőbe (Bp-en kerület, vidéken általában a legközelebbi nagyobb város), és érdeklődni, jelentkezni!
2010. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
A sok válaszoló közü vagyok az egyik. Igazán örülök, hogy ennyi bíztatást kaptál. Ilyenkor látom, hogy érdemes ezt az oldalt látogatni. Sok sikert, szerencsét, kitartást kívánok.
2010. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Van érettségid?

Mert, ha megszerezted, akkor jelentkezhetsz valahol OKJ-s képzésre. Az első szakmád ingyen megszerezheted tandíj nélkül, csak a feltételeket kell megteremtened, mint a tankönyv, felszerelés. Legalábbis középiskolában nekem így volt, én most végeztem.


Másfelől a prostitúciót nem ajánlom. Ha magad vágsz bele és csak kiállsz az útra az eléggé veszélyes. Ha meg valami strici szegődik melléd, akkor elég nehezen fogsz majd tudni kitörni ebből a közegből. Arról nem is beszélve, hogy lelkileg ez mekkora törés lenne. Meg az sem lenne jó, ha miután felhagynál ezzel a szakmával,s rendes munkád lenne összefutnál pár klienssel...

2010. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Szüleim is így indultak el, ma már házunk van, autónk, normális család vagyunk.
2010. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha járható a "szexmentes" út, mindneképpen azt javasolnám! De egyébként van egy középút is: internetes szexmunka. Ehhez kell internet, és ha albérletedbe bejár a tulajdonos (vagy akár a segítő fiú), akkor a számukra kiderülne. (Kamera...stb felszerelés is kell.) Szervezett munkahelyről is hallottam már, ahol ugyanezt alkalmazottként csinálod, kevesebb pénzért. (Pécsen tudok egyet.) De elsősorban nem ezt akartam ajánlani, a többiek nagyon jókat írtak!

A munkaügyi központban szerintem sokat kell kilincselni, hogy ilyen lehetőséghez juss, de legyen szerencséd! (Amikor munkanélküli voltam, ilyen kívánságokkal elutasítottak, de egy akkor nálam jobb módú ismerősöm, akinek "ismerőse" volt, egymás után szakmát, sőt nyelvet is tanult, amire még pénzt is kapott a munkaügyi központtól. Szóval lehet, hogy tudni kell magad "benyalni", és ezzel is megy, de legjobb ilyesmire az ismerős.) Ha ezt választod, kitartást hozzá és legyen szerencséd!

A külföldi (nyugat-európai) lehetőségek szerintem már nem olyan egyszerűek, mint ahogy valaki írta a németo-t, most már nagyon sok külföldi van itt. Hajón, főleg óceánin is jól lehet keresni, az ezzel járó nehézségek is nagyobbak. USÁ-ról, Canadáról, Mexikóról jobbakat hallani. Tudd, hogy mit akarsz, milyen munkát tudnál hosszútávon csinálni, mi tesz boldoggá. Ha pl. vendégek kiszolgálása, akkor oda mennék, ahol a legnagyobb a turizmus, ott tuti van mindig munka. Ám nyelvtudás szerintem mindenhová alap már manapság. Egy ismerősöm, aki nulla nyelvtudással ment ki 10 éve Angliába, eddig nem jutott előbbre, ugyanúgy babysitter (közben többször hazajött, honvágy, kis depresszió). Keleti oldalról határmenti övezetben szerintem ne is próbálkozz. Német területeken sok a háborús menekült is. ha külf, akkor esetleg Svédo, Amerika, olyan országot keresnék, ami kevésbé ismert (azaz van még munka), mégis fejlett.


Nagyszülőkkel, szüleiddel, testvéreiddel (ha van), valami kapcsolatod?

2010. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Semmiképp se legyél prosti, inkább tanulj és majd eljön az, hogy kapsz egy jobb munkát és pénzt is.
2010. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!